نگرانی اروپا از فروپاشی ارتش اوکراین در زمستان

رسانه آمریکایی گزارش داد که برخی مقامات اروپایی نگران این مسئله هستند که در زمستان پیش‌رو، ارتش اوکراین در جنگ با روسیه فروبپاشد. به گزارش ایسنا، روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال گزارش داد، بعضی از مقامات اروپا نگران هستند که موقعیت اوکراین در میدان نبرد با روسیه در زمستان سال جاری دچار فروپاشی شود. در این ... نگرانی اروپا از فروپاشی ارتش اوکراین در زمستان

ادامه

اروپا, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, خبر, شرق اروپا, فساد

بحران خشونت باندهای تبهکار در سوئد

فایننشال تایمز نوشت: سوئد به عنوان کشوری ثروتمند امروزه با یکی از بالاترین سطوح تیراندازی‌های مرگبار در اروپا مواجه است و بحران ناشی از فعالیت خشونت‌آمیز باندهای تبهکار، این کشور را به لرزه در آورده است. به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این روزنامه آمریکایی نوشت: سوئد در ماه‌های اخیر شاهد موج خشونت‌های نامتعارفی به ویژه ... بحران خشونت باندهای تبهکار در سوئد

ادامه

آمریکا, اروپا, امنیتی, پناهجویی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, خصوصی‌سازی, سوئد, شمال اروپا, فساد, کودکان

پیش به سوی همکاری در پیکار با نیروهای واپس‌گرای مذهبی و جنگ‌طلبی امپریالیسم

در چهار هفتۀ گذشته، بمباران گستردهٔ نوار غزه و جنایت‌های جنگی عظیم اسرائیل در آن منطقه و فاجعه‌ای انسانی که در نوارغزه و به‌ویژه در غزه پیش چشم جهانیان در حال وقوع است، تحولات جهانی و اخبار رسانه‌ها را تحت شعاع قرار داده است. در همین حال، در داخل ایران، روند وخامت وضع معیشت اکثر ... پیش به سوی همکاری در پیکار با نیروهای واپس‌گرای مذهبی و جنگ‌طلبی امپریالیسم

ادامه

آپارتایت, آزادی, ارتجاع, استبداد, اسراییل, اسلام سیاسی, اقتصادی, امپریالیسم, ایران, جنایات جنگی, حقوق بشر, خاورمیانه, دیدگاه, سرمایه‌داری, صلح, عدالت اجتماعی, فاشیسم, فساد, فلسطین, کارگری, مقاله, نئولیبرالیسم

نخست وزیر پرتغال به دلیل اتهام فساد استعفا کرد

نخست وزیر پرتغال در یک نطق تلویزیونی در واکنش به اتهامات مطرح شده در مدیریت پروژه‌های اقتصادی از سمت خود کناره‌گیری کرد. به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، آنتونیو کاستا، نخست وزیر پرتغال روز سه شنبه به دلیل اتهام فساد در پرونده مدیریت پروژه‌های استخراج لیتیوم و هیدروژن استعفا کرد. دادگاه، مقامات دولتی را ... نخست وزیر پرتغال به دلیل اتهام فساد استعفا کرد

ادامه

پرتغال, جنوب اروپا, جهان, خبر, فساد

تحمیلِ بارِ بحران بر دوش زحمتکشان شرایط اسف‌بار معیشت، مسکن، و درمان خانوارهای کارگری

هم‌زمان با سرکوب و اخراج‌های دست‌جمعی و تحمیل قراردادهای موقت و سفیدامضا به زحمتکشان، رژیم ضد مردمی غارت اموال کارگران در تمام صندوق‌های بیمه‌ را نیز گسترش داده است. در یورشی دیگر به حقوق زحمتکشان، برای “تنظیم روابط بین کارگران و کارفرمایان” و به‌اصطلاح “ایجاد امنیت شغلی” و افزایش “بهره‌وری و تولید”، روز ۲۴ مهر ... تحمیلِ بارِ بحران بر دوش زحمتکشان شرایط اسف‌بار معیشت، مسکن، و درمان خانوارهای کارگری

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, درمان, دهقانی, عدالت اجتماعی, غارتگری, فساد, فقر, کارگری, مقاله

برای متهمان فراری پرونده طبری اعلان قرمز صادر شد

اکنون پلیس اینترپل در صدد دستگیری این پنج متهم فراری پرونده اکبر طبری است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رسیدگی به پرونده اکبر طبری به همراه ۲۱ متهم دیگر از هفته‌های پیش در شعبه پنجم دادگاه ویژه کیفری یک و به ریاست قاضی بابایی آغاز شده است.

 

در این پرونده که متهم ردیف اول آن معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه است، متهمان متعددی از مفسدان اقتصادی، قاضی سابق اجرای احکام، بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه، وکیل دادگستری ،کارشناس دادگستری، کارمند وقت معاونت اجرایی و متهمان دیگر به چشم می‌خورند.

 

البته افراد نام آشنایی هم در پرونده اکبر طبری حضور دارند از غلامرضا منصوری قاضی سابق اجرای احکام تا بیژن قاسم‌زاده بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه افرادی هستند که با همدستی اکبر طبری اقدامات ناصواب بسیاری را انجام داده‌اند.

 

یکی از مهمترین محور‌های اتهام اکبر طبری و همدستان او در این پرونده ارتشاء و مشارکت در شبکه چند نفری است متهمان این پرونده هرکدام به روش‌های متعدد رشوه‌ها را دریافت کرده‌اند، اما هم اکنون تعدادی از آن‌ها متواری شده‌اند.

 

متهمان فراری پرونده طبری چه کسانی هستند؟

 

از ۲۲ متهم این پرونده هم اکنون پنج تن آن‌ها از کشور متواری شده‌اند و به جز غلامرضا منصوری که با انتشار فیلمی خبر بازگشت خود به ایران را داد و سپس توسط پلیس اینترپل در رومانی دستگیر شد از سایر متهمان هنوز خبری موجود نیست.

 

حسن نجفی، مصطفی نیازآذری، مجید انوشه، غلامرضا منصوری و نادر شریف نجار افرادی هستند که پس از دستگیری طبری از کشور فرار کردند.

 

حسن نجفی متهم ردیف دوم پرونده با دستگیری متهم اصلی پرونده به خارج از کشور متواری شد و هنوز اطلاعاتی از او وجود ندارد.

 

مصطفی نیازآذری هم که متهم ردیف پنجم است پس از دستگیری اکبر طبری از کشور خارج شد و بر اساس اطلاعات موجود او که متهم پرونده مفاسد اقتصادی بوده برای آنکه بتواند از کشور خارج شود و حکم برائت خود را از دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی بگیرد ۱۵ قطعه زمین به اضافه یک ویلا به اکبر طبری تحت عنوان رشوه داده است.

 

دستگیری غلامرضا منصوری در رومانی

 

محمد انوشه که هم اکنون از کشور فرار کرده و ساکن آلمان است موجبات تحقق بزه ارتشاء را از طریق ارتباط میان جلیل سبحانی و اکبر طبری فراهم آورده، اما هنوز دستگیر نشده و در جلسات دادگاه حضور ندارد.

 

اما یکی از افرادی که طی چند روز اخیر خبر‌های متعددی از او منتشر شد متهم ردیف نهم پرونده یعنی غلامرضا منصوری است او که ۵۰۰ هزار یورو رشوه گرفته و از کشور فرار کرده و به آلمان رفته پس از آن که اولین جلسه رسیدگی به پرونده اکبر طبری برگزار شد با انتشار فیلمی از خود در فضای مجازی مدعی شد که خود را به سفارت معرفی می‌کند و به ایران باز می‌گردد، اما با گذشت چند روز این کار را انجام نداد و سپس پلیس اینترپل او را در رومانی دستگیر کرد، اما به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا و از آنجایی که پرواز صورت نمی‌گیرد متهم هنوز به کشور بازنگشته است.

 

متهم ردیف ۲۲ شخصی به نام نادر شریف نجار است که پس از دستگیری اکبر طبری از کشور متواری شد او در پرداخت رشوه به بیژن قاسم زاده به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال متهم است و مشخص نیست که هم اکنون در کدام کشور حضور دارد.

 

اما بلافاصله پس از صدور کیفرخواست برای این متهمان و به درخواست قوه قضاییه پلیس اینترپل ایران برای تمام متهمان فراری پرونده اعلان قرمز صادر کرد و پلیس در صدد دستگیری آن‌ها در کشور‌های دیگر است.

 

متهمان پرونده اکبر طبری تحت تعقیب پلیس

 

روز یکشنبه هم سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس بین‌الملل ناجا درباره جزئیات دستگیری غلامرضا منصوری گفت: بر اساس اعلام قوه قضاییه مبنی بر تحت تعقیب بودن نامبرده پلیس اینترپل برای این فرد اعلان قرمز صادر کرد و او در پایتخت رومانی شناسایی و دستگیر شد.

 

هم اکنون پلیس اینترپل در صدد دستگیری این پنج متهم فراری پرونده اکبر طبری است و بلافاصله پس از شناسایی سایر متهمان پرونده آن‌ها هم دستگیر می‌شوند و در صورت دستگیری روند انتقال و استرداد این متهمان در روز‌های آینده انجام می‌شود.