با رای فدراسیون جهانی؛ جودو ایران ۴ سال محروم شد

فدراسیون جهانی جودو در رای جدید خود جودوی ایران را تا شهریور ۱۴۰۲ تعلیق کرد.

 

به گزارش ایسنا، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو در رای جدید خود، جودوی ایران را به مدت ۴ سال (از سپتامبر ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۳) به مدت ۴ سال از حضور در کلیه رویدادهای بین‌المللی به دلیل عدم رویارویی جودوکاران ایران مقابل حریفانی از اسرائیل محروم کرد.

 

کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو مدعی شده عدم رویارویی جودوکاران ایران مقابل حریفان این رژیم غاصب به صورت سازمان یافته و با هماهنگی وزارت ورزش و کمیته المپیک ایران بوده است.

 

جودوی ایران پیش از این به صورت نامحدود از حضور در میادین بین‌المللی محروم شده بود اما دادگاه CAS پس از یک سال و نیم از گذشت محرومیت ایران رای به ابطال آن داد و پرونده را بار دیگر به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ارجاع داد تا فدراسیون جهانی جودو مدت زمانی را برای محرومیت ایران در نظر بگیرد.

 

بر اساس رای جدید جودوی ایران از ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ تا ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ از حضور در کلیه رویدادهای بین‌المللی محروم شده است.

سیمای ضد مردمی رژیم ولایت فقیه رویاروی ورزش و شادی و نشاط جوانان

اهمیت ورزش در سلامتی انسان به‌خصوص برای جوانان بر کسی پوشیده نیست. به‌اختصار می‌توان گفت ورزش عامل خودباوری، افزایش اعتماد به‌نفس، و احساس موفقیت و شادابی است و همچنین دوری از گوشه‌گیری را برای جوانان به‌دنبال دارد.

ادامه »

اجتماعی, ایران, سرمایه‌داری, نئولیبرالیسم, ورزشی

دارنده ۷ مدال طلای مسابقات کشتی جهانی و المپیک تحریم‌های آمریکا علیه کوبا را محکوم کرد

“میخایین لوپز” دارنده ۷ مدال طلای مسابقات جهان و المپیک و دومین کشتی گیر پر افتخار تاریخ رشته فرنگی، تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه کوبا را محکوم و تاکید کرد که این محاصره اقتصادی و سیاسی مانع اصلی توسعه ورزش در کشورش شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا, ورزشی