گزارش «هیل» از بی‌اعتمادی مردم به دولت آمریکا

نشریه هیل در گزارشی نوشت که اکثر آمریکایی‌ها دیگر به دولت و نهادهای دولتی و رسانه‌های این کشور اعتماد ندارند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، نشریه هیل با اشاره به اینکه اکثر مردم آمریکا دیگر به دولت این کشور اعتماد ندارند، تاکید کرد که تزلزل داخلی در آمریکا بیشتر از آن چیزی است که بسیاری از افراد تصور می‌کنند.

 

هیل در گزارش خود نوشت: در حال حاضر، عمده جمعیت آمریکا به این موضوع پی برده‌اند که کشورشان در افول دموکراتیک به‌سر می‌برد. مردم معتقدند که دولت آمریکا بر پایه‌ای قابل اتکا، استوار نیست.

 

این نشریه در ادامه گزارش خود آورده است: بخش قابل توجهی از این بی‌اعتمادی به حوادث ششم ژانویه ۲۰۲۱ و حمله حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به ساختمان کنگره، ضربات روحی وارد شده به حافظه جمعی مردم این کشور از جمله برده‌داری و نظر اکثر آمریکایی‌ها مبنی بر فاسد بودن دولت، مربوط می‌شود.

 

در ادامه این مقاله انتقادی که «ایالات متزلزل آمریکا» نام دارد، می‌خوانیم: آنها (مردم آمریکا) اعتمادشان را به سیستم و نهادهای دولتی از دست داده‌اند. شاید مردم بر سر مشکلات موجود، هم‌نظر باشند اما درباره عوامل و راه‌حل مشکلات هم‌عقیده نیستند و این عدم توافق، به دو قطبی و دودستگی هرچه بیشتر جامعه منجر شده است.

 

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: لغو قانون سقط جنین، قوانین مهاجرت و مقررات حمل و کنترل اسلحه، همه و همه اکثر آمریکایی‌ها را به عضویت «حلقه‌ای هم‌سو» درآورده که در آن، تعداد کمی از افراد موضعی میانه اتخاذ کرده‌اند. واکنش‌هایی سیاسی به همه‌گیری کووید -۱۹، آتش (تفرقه) را شعله‌ور کرده و به افزایش خشونت‌های مسلحانه منجر شده و حالا حل و فصل صلح‌آمیزتنش، دیگر گزینه روی میز نیست.

زورآزمایی اقتصادی چین و آمریکا وارد مرحله حساس شده است

یک نشریه آمریکایی با اذعان به اینکه تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه به بهانه تحولات اوکراین باعث تسریع روند جداشدگی مسیر اقتصادی چین و آمریکا از یکدیگر خواهد شد، نوشت که چین اکنون در حال ارزیابی مجدد قدرت اقتصادی غرب است.

ادامه

افریقای جنوبی, اقتصادی, امریکا, اوکراین, ایدئولوژیک, برزیل, تحریم, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, عربستان سعودی, غرب, مقاله, هندوستان

درخواست قانونگذاران آمریکایی از بایدن برای تعطیلی گوانتانامو

ده‌ها قانونگذار دموکرات در کنگره آمریکا، از جمله روسای کمیسون‌های نیروهای مسلح، امور خارجه و اطلاعات، روز پنجشنبه از جو بایدن، رئیس جمهور این کشور خواستند که زندان گوانتانامو در کوبا را “فورا” ببندد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا