دمشق: حمایت مالی و رسانه‌ای فرانسه از تروریست‌ها همچنان ادامه دارد

یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه روز شنبه گفت که نظام فرانسه همچنان حمایت مالی و رسانه‌ای از تروریست‌ها و جدایی‌طلب‌ها در سوریه را ادامه می‌دهد.

ادامه

امریکا, تحریم, تحلیل, تروریسم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, سوریه

سران ناتو و اتحادیه اروپا اهمیتی برای آسانژ قائل نیستند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که هیچ یک از رهبران اتحادیه اروپا یا ناتو نمی‌خواهند به وضعیت بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکیلیکس اشاره کنند.  

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, انگلستان, جهان, جهان غرب, روسیه, ویکی‌لیکس

دمشق: غرب دنبال کمک به تروریست‌ها است نه مردم سوریه

وزیر امور خارجه سوریه، کشورهای غربی را به تلاش برای انتقال کمک‌های بشردوستانه به “عناصر تروریستی” متهم و بر لزوم ورود این کمک‌ها تنها از طریق دمشق تأکید کرد.

ادامه

امریکا, تحریم, تحلیل, ترکیه, تروریسم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, سوریه

مسکو: هدف تحریم‌های غرب براندازی نظام مشروع سوریه است

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های غرب علیه سوریه وضعیت انسانی کشور را بدتر می‌کند و به نظر می‌رسد هدف از این اقدام براندازی مقامات مشروع سوریه است.

ادامه

تحریم, جهان, جهان غرب, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سازمان ملل, سوریه, فقر

سرکرده تروریست‌های هیئت تحریر الشام اطلاعات شبه‌نظامیان خارجی را به غرب می‌فروشد

برخی فعالان در ادلب فاش کردند، هیئت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) از چند هفته قبل به بهانه تدابیر امنیتی، بانک اطلاعاتی از تمامی شبه‌نظامیان خارجی حاضر در مناطق را جمع‌آوری کرده و قصد دارد آن را به دستگاه‌های اطلاعاتی غرب بفروشد.

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, جهان غرب, خاورمیانه, خبر, سوریه, قطر

انگلیس بالاترین نرخ روزانه مرگ براثر ابتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرد

انگلیس از مرگ ۱۳۲۵ بیمار مبتلا به کرونا ظرف ۲۴ ساعت گذشته در این کشور خبر داد که بالاترین نرخ روزانه مرگ و میر در اثر این بیماری از آغاز شیوع کرونا است.

 

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری آکسیوس، روز پنج شنبه یک هزار و ۳۲۵ نفر در انگلیس بر اثر ابتلا به بیماری کووید -۱۹ جان خود را از دست داده‌اند که این بالاترین نرخ روزانه مرگ بر اثر این بیماری ویروسی در این کشور اروپایی بشمار می‌رود.

 

این رقم اعلام شده از سوی انگلیس حتی بر حسب سرانه از رقم اعلامی ایالات متحده در روز پنج شنبه (۴ هزار قربانی کرونا ظرف یک شبانه روز) بیشتر است. بنابر گزارش‌ها، از هر ۳۰ شهروند ساکن لندن یک نفر به کرونا مبتلا شده است.

 

این در حالی است که در سرتاسر انگلیس دستکم برای شش هفته آینده مقررات قرنطینه اعمال خواهد شد و انگلیس نخستین کشور در جهان است که تزریق واکسن فایزر و آکسفورد- آسترازنکا را تأیید و آغاز کرده است.

 

اوایل روز جمعه، نیز قانونگذاران انگلیس تزریق واکسن مدرنا را برای مصرف اورژانسی را مجاز کردند.

زاخارووا: آمریکا به دنبال پوشاندن مجرمان واقعی تحریکات با سلاح‌های شیمیایی است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، آمریکا و همپیمانان اروپایی آن به دنبال پوشاندن مجرمان واقعی پشت تحریکات مربوط به سلاح‌های شیمیایی با طرح اتهامات علیه روسیه و افزایش فشار بر مقام‌های سوری هستند.

ادامه

اروپا, امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, ناتو

یک جبهه غربی مستقیماً عملیات‌های ائتلاف عربی علیه یمن را مدیریت می‌کند

تحقیقات رسانه‌های فرانسوی نشان می‌دهد که این کشور در آموزش نیروهای ارتش عربستان و قتل‌عام غیرنظامیان یمنی نقش برجسته‌ای داشته است.

ادامه

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, دخالت نظامی, عربستان سعودی, فرانسه, یمن