ارتش اوکراین تا کنون ۳۵۰ هزار نیروی خود را در جنگ از دست داده است

نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا تعداد کشته‌های ارتش اوکراین در جنگ مستمر این کشور را فاش کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فاکس نیوز، «رابرت کندی»، نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات اعلام کرد که اوکراین حدود ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای خود را در درگیری‌های جاری در خاک خود از دست داده ... ارتش اوکراین تا کنون ۳۵۰ هزار نیروی خود را در جنگ از دست داده است

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا, صلح, عراق, گزارش

نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران آسیب دید+ ویدیو

شهردار نوا کاخوفکا: قسمت بالایی ساختمان نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در جریان گلوله باران ویران شد. به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر لئونتیف، رئیس اداره منطقه شهری نواکاخوفکا، اعلام کرد که بخش بالایی بنای نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران تخریب شد، خود سد آسیبی ندیده است. تعدادی از کانال های تلگرامی سه شنبه شب ... نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران آسیب دید+ ویدیو

ادامه

اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, ویدیو

شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین+ ویدیو

وزارت دفاع روسیه: تلاش نیروهای اوکراینی برای یک ضدحمله گسترده ناموفق بود. به گزارش اسپوتنیک، سرلشگر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد از صبح روز ۴ ژوئن، نیروهای مسلح اوکراین تلاش ناموفقی برای انجام یک حمله گسترده در پنج بخش از جبهه در جهت دونتسک جنوبی انجام داده‌اند. وی در ادامه افزود: ... شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین+ ویدیو

ادامه

اروپا, اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب, ناتو

تسلیحات معیوب آمریکا، اوکراینی‌ها را به کام مرگ می‌برد

بنابر اعلام برخی رسانه‌های غربی بخش زیادی از تسلیحات آمریکایی که به اوکراین ارسال شده معیوب هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، مارس گذشته، آمریکا اعلام کرد که در حال تحویل نفربر‌های زرهی “استرایکر” به اوکراین برای حمایت از توانایی این کشور برای انجام یک “ضد حمله” است، اما افشاگری روزنامه‌های اروپایی خلاف این ادعا‌ها را ... تسلیحات معیوب آمریکا، اوکراینی‌ها را به کام مرگ می‌برد

ادامه

آمریکا, اروپا, اوکراین, جهان, خبر, شرق اروپا, غرب, کویت

دیپلمات اسبق آمریکا؛ مداخله مستقیم ناتو هم دولت اوکراین را نجات نمی‌دهد

دیپلمات اسبق آمریکایی بر این باور است که رژیم کی‌یف با حملات اخیر به منطقه بلگورود روسیه، صرفا به‌دنبال واکنش عجولانه مسکو و در نتیجه مداخله مستقیم ناتو بوده است. به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، جیم جاتراس، دیپلمات و مشاور اسبق سیاست خارجی آمریکا معتقد است که دولت ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، ... دیپلمات اسبق آمریکا؛ مداخله مستقیم ناتو هم دولت اوکراین را نجات نمی‌دهد

ادامه

آمریکا, انگلستان, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, صلح, ناتو

اندیشکده استرالیایی؛ تاریخ نشان داد تحریم‌های غرب نتیجه معکوس می‌دهد

یک اندیشکده استرالیایی گزارش کرد که تاریخ نشان داده است که تحریم‌های غرب علیه کشورهای دیگر اغلب نتیجه معکوس می‌دهد.

 

به گزارش فارس، اندیشکده سیاست راهبردی استرالیا در گزارشی تحلیلی نوشت که تاریخ نشان داده است که تحریم‌های غرب علیه کشورهای دیگر همچون ونزوئلا، ایران و همچنین روسیه نتیجه معکوس دارد.

 

طبق این گزارش، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که ایالات متحده از ذخایر نفت اضطراری خود استفاده خواهد کرد تا ضربه ناشی از تحریم‌ها علیه روسیه به اقتصاد آمریکا را به حداقل برساند. این اقدام تا حدودی به کاهش فشار بر قیمت بنزین کمک می‌کند اما نیاز به اقدامات بیشتری است و دولت بایدن نیز به دنبال کاهش تحریم‌ها علیه ایران و ونزوئلا بوده است.

 

این گزارش سپس اینگونه ادامه می‌دهد، اگر سیاست تحریم‌های آمریکا اجازه دهد، ونزوئلا و ایران تنها دو تولیدکننده نفت هستند که ظرفیت مازاد قابل توجهی برای جبران از بین رفتن عرضه نفت روسیه دارند.

 

این اندیشکده استرالیایی در ادامه افزود، طی سال‌های اخیر، ایالات متحده نفتکش‌های ونزوئلا و ایران را در دریاهای آزاد توقیف کرده و محتویات آنها را به حراج گذاشته است و عواید آن به صندوقی برای قربانیان تروریسم آمریکایی تخصیص داده است.

 

این گزارش سپس به تحریم‌های اخیر غرب علیه روسیه اشاره کرد و نوشت، از دهه ۱۹۵۰ که اتحاد جماهیر شوروی هدف تحریم‌های جامع ایالات متحده قرار گرفت، «سلاح اقتصادی» به این شدت علیه یک قدرت بزرگ (روسیه) استفاده نشده است.

 

بر اساس این گزارش، هر دو کشور ایران و ونزوئلا از یک شدت مشابهی از محاصره اقتصادی بین‌المللی رنج برده‌اند و هر دو شاهد شکست تحریم‌های اقتصادی «فشار حداکثری» در دستیابی به اهداف ژئواستراتژیک بوده‌اند.

 

آنطور که این اندیشکده توضیح داده است، علی‌رغم آنکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا به دنبال تغییر نظام در هر دو کشور ایران و ونزوئلا بوده است اما در هیچ یک از این دو کشور موفق به عملی کردن این برنامه خود نشد.

 

ظرفیت تحریم ها برای ایجاد آسیب اقتصادی پایدار به هدف، قابل بحث نیست. مطالعه ای بر اساس پایگاه داده جدید تحریم‌ها که به دهه ۱۹۵۰ برمی‌گردد نشان داد که تحریم ها به طور میانگین، ۷۷ درصد از تجارت دوجانبه بین کشورهای تحریم‌کننده با کشورهای تحریم شونده را تخریب کرده است و بعلاوه پس از لغو تحریم‌ها، زمان بسیار زیاد و طولانی و به طور میانگین هشت سال برای احیای روابط نیاز است.

 

طبق این گزارش، وقتی تحریم‌ها لغو شود، شرکت‌های کشورهای تحریم‌کننده همچنان برای تجارت با کشورهای تحریم‌شونده محتاط هستند و این در حالی است که کشورهای تحریم‌شونده به محرومیت عادت کرده‌اند.

 

این اندیشکده سپس با اشاره به این موارد نوشت که سنجش موفقیت یا شکست تحریم ها دشوار است اما گزارش‌ها نشان می‌دهد در حالیکه تحریم‌ها، ارتش میانمار را ترغیب کرد تا در سال ۲۰۱۱ از قدرت مطلق عقب‌نشینی کند اما تهدید آن‌ها مانع نشد که ۱۰ سال بعد مجدداً قدرت را به دست بگیرند.

 

این گزارش همچنین ادامه داد که قبلاً گفته می شد که اعمال تحریم ها علیه روسیه به دلیل الحاق کریمه به روسیه ممکن است این کشور را متقاعد به عقب نشینی نکرده باشد اما از تهاجمات بیشتر به اوکراین جلوگیری کرده است اما بدیهی است که دیگر چنین نیست: تهدید تحریم‌های گسترده هیچ محدودیتی برای اقدامات «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه ایجاد نکرد.

 

بر اساس این گزارش، استفاده از تحریم ها در ۱۵ سال گذشته سرعت گرفته است. از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵، بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ نظام تحریم در سراسر جهان وجود داشته است که حدود یک سوم آنها توسط ایالات متحده وضع شده است. سهم ایالات متحده در دولت ترامپ تقریباً به ۵۰ درصد افزایش یافت و تعداد کل تحریم‌های وضع شده از سوی این کشور به ۵۵۰ رسید.

 

این اندیشکده سپس توضیح داد که دلیل شکست تحریم‌ها در اغلب موارد این است که وضع تحریم‌ها حس ملی‌گرایی مردم کشورهای تحت تحریم را برمی‌انگیزد و زمانی که اهداف اقتصادی با اهداف امنیت ملی تداخل پیدا کند، معمولاً امنیت ملی پیروز خواهد شد.

 

این گزارش با اشاره به این موارد در بخش‌های پایانی خود نوشت که اقتصاد روسیه، اندازه، تنوع و کفایت لازم برای آنکه خود را با شرایط وفق بدهد، در اختیار دارد. تحریم‌هایی که برای نظم بخشیدن به کشورهایی که از هنجارهای پذیرفته‌شده جهانی خارج می‌شوند، طراحی شده‌اند، ممکن است به جای اینکه باعث احیای آن شود، فروپاشی جهانی را تسریع بخشد.

لاوروف: اوکراین قصد دارد روند مذاکرات با روسیه را تغییر دهد

وزیر خارجه روسیه گفت: ادعاهای دور از ذهن ارتکاب “جنایات جنگی” توسط نظامیان روسی، با هدف منحرف کردن افکار جهانی از مذاکرات صلح است و بعد از این دروغ‌پراکنی، طرف اوکراینی، برخلاف توافقات قبلی “روی کاغذ”، بازی درآورده و شرایط جدیدی را مطرح کرد.

ادامه

اوکراین, بلاروس, تحلیل, ترکیه, جهان, روسیه, شرق اروپا

هشدار مدودف نسبت به اخراج دیپلمات‌های روس از کشورهای غربی

رئیس‌جمهوری پیشین و معاون شورای امنیت روسیه گفت، مسکو به شکلی مناسب به اخراج دیپلمات‌هایش از شماری از کشورهای غربی پاسخ خواهد داد.

ادامه

المان, اوکراین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب, فرانسه