انتقاد وزیر کشور آلمان از سوء مدیریت در جریان سیل اخیر + ویدئو

وزیر کشور آلمان با انتقاد از بی‌تدبیری در موضوع بارش‌های سیل‌آسای چند روز اخیر در این کشور، گفت هشدارهای سیل باید توسط دولت‌های محلی صادر شوند، نه دولت فدرال مرکزی.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، «هورست زیهوفر» وزیر کشور آلمان امروز (دوشنبه) از سوء مدیریت در موضوع اطلاع‌رسانی پیش از وقوع سیل در این کشور انتقاد کرد.

 

زیهوفر طی نشست خبری گفت دولت‌های محلی و نه دولت فدرال مرکزی، مسئول صدور هشدار وقوع طوفان و به‌راه افتادن سیل در آلمان هستند.

 

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی در این‌باره توضیح داد: «هشدارها به ایالت‌ها و جوامع داده می‌شوند، تا تصمیم‌گیری کنند. این برلین نیست که باید وضعیت اضطراری اعلام کند، بلکه این کار به‌صورت محلی انجام می‌شود».

 

وزیر کشور آلمان در حالی سعی در سلب مسئولیت از دولت فدرال مرکزی درخصوص اطلاع‌رسانی درباره وقوع سیل دارد که زیهوفر طی روزهای اخیر به‌دلیل تلفات بالای سیل در این کشور مورد انتقاد شدید گرفته است.

 

بر اساس این گزارش، طی روزهای اخیر همچنین از دولت فدرال آلمان به‌دلیل نرسیدن هشدارهای فاجعه قریب‌الوقوع به مردم در مناطق پرخطر، انتقاد شده است.

 

به نوشته رویترز، با این حال زیهوفر امروز در جریان بازدید از سد «استِینباختال» که طی روزهای اخیر در معرض شکسته‌شدن بر اثر افزایش حجم آب پشت آن بود، اظهار داشت: «کانال‌های ارتباطی که از طریق آنها دولت فدرال باید مسئولیت خود را انجام دهند، فعال بودند».

 

بارش شدید باران طی روزهای اخیر در آلمان، فرانسه، هلند، سوئیس و بلژیک باعث به‌راه افتادن حجم گسترده‌ای از سیل در غرب اروپا شده و تعداد زیادی از واحدهای مسکونی را در مسیر خود از بین برده است.

 

بر اساس گزارش‌ها، وضعیت در برخی مناطق غرب اروپا بحرانی شده و راه‌های ارتباطی، خطوط تلفن و اینترنت دچار قطعی و اختلال گسترده شده است.

 

آخرین آمار از تلفات این سیل در غرب اروپا حاکی از آن است که بیش از ۱۹۰ کشته برجای گذاشته که حداقل ۱۶۰ نفر از آنها سهم آلمان است.

 

چهارمین شب ناآرامی‌ها در خوزستان و گزارش‌ها از زخمی شدن یک نفر در سوسنگرد + ویدئو

«چهارمین شب ناآرامی‌ها در شهرهای استان خوزستان در شامگاه یکشنبه ۲۷ تیر در حالی روی داد که بحران بی‌آبی در این استان همچنان بیداد می‌کند.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر, محیط زیست, ویدیو

«زاگرس» آخرین نفس‌های خود را می‌کشد؟ مناطق جنگلی زاگرس بیابانی خواهد شد

با توجه به افزایش موارد آتش‌سوزی در جنگل‌های مناطق زاگرسی کشور طی یک ماه گذشته، دبیر مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی کشور ضمن انتقاد از عملکرد سازمان‌های متولی و ناهماهنگی بین دستگاه‌های مختلف در زمینه مدیریت و اطفای حریق در این جنگل‌ها گفت: زاگرس دیگر توانایی تحمل تخریب و تنش را ندارد.

ادامه

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, گزارش, محیط زیست

مسدود شدن راه ارتباطی۴۰ روستای سیستان و بلوچستان بر اثر سیل / جستجو برای پیدا کردن پنج مفقودی در کرمان

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی حدود ۴۰ روستای جنوب این استان براثر بارندگی‌ شدید و جاری شدن سیلاب در رودخانه‌های فصلی بسته است.

ادامه

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, محیط زیست

محمد درویش: ارتقای امنیت آبی چگونه ممکن است؟

یک فعال محیط زیست گفت: امنیت آبی واقعی در گرو تغییر چیدمان توسعه، مبتنی بر توانمندی‌های بوم‌شناختی، کاهش وابستگی معیشتی به منابع آب، تقویت تولید ثانویه، کاهش نگاه‌های امنیتی از روی فعالیت تشکل‌های مردم‌نهاد و تقویت حرکت‌های فرهنگی و آموزشی به‌منظور ارتقای دانش شهروندان است.

ادامه

اجتماعی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, محیط زیست