ابر رادیواکتیو ناشی از مهمات حذف شده اوکراین به اروپا سرریز می‌شود

نیکلای پاترشوف دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه روز جمعه اظهار داشت: نابودی مهمات با اورانیوم تضعیف شده کشورهای غربی که به اوکراین داده بودند، باعث ایجاد یک ابر رادیواکتیو شده که این ابر به سمت کشورهای اروپایی در حال حرکت است. به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، نیکلای پاترشوف با اشاره به حضور سران ... ابر رادیواکتیو ناشی از مهمات حذف شده اوکراین به اروپا سرریز می‌شود

ادامه

آمریکا, اتحاد شوروی, اروپا, اوکراین, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا, لهستان

موسسه مطالعاتی آمریکایی از رجعت اروپا به گاز روسیه می‌نویسد

«نشنال اینترست» نوشت، اتحادیه اروپا با وجود تحریم خرید انرژی از روسیه اما از طریق واسطه‌هایی گاز این کشور را با قیمتی بالاتر دریافت می‌کند، به همین دلیل کارشناسان و مقام‌های تاثیرگذار در حوزه انرژی اروپا، پیشنهاد فعال‌سازی دوباره جریان گاز نورداستریم را مطرح می‌کنند. به گزارش ایرنا، مرکز مطالعاتی «نشنال اینترست» آورده است که ... موسسه مطالعاتی آمریکایی از رجعت اروپا به گاز روسیه می‌نویسد

ادامه

آلمان, آمریکا, اتحاد شوروی, اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای غربی, اقتصادی, اوکراین, ایتالیا, جهان, روسیه, مقاله

آمریکا تعداد کلاهک هسته‌ای خود را اعلام کرد

آمریکا با اعلام تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود در بیانیه‌ای ادعا کرد به پیمان هسته‌ای استارت نو احترام می‌گذارد. وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «آمریکا در اول مارس ۶۶۲ موشک بالستیک قاره پیما را مستقر کرده است که این تعداد شامل موشک‌های نصب شده در زیردریایی‌ها و هواپیما‌های بمب افکن مجهز به ۱۴۱۹ ... آمریکا تعداد کلاهک هسته‌ای خود را اعلام کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جهان, چک, خبر, روسیه, میلیتاریسم

حمایت فرانسوی‌ها از مردم فلسطین با راهپیمایی در پاریس+ فیلم

مردم فرانسه نیز امروز در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تظاهرات گسترده‌ای را در پاریس برگزار کردند. به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در ادامه حمایت‌های مردمی از مردم مظلوم فلسطین، فرانسوی‌ها هم امروز راهپیمایی گسترده‌ای را در شهر پاریس پایتخت این کشور برگزار کردند. حملات جنگنده‌های اسرائیلی به مناطق مختلف نوارغزه از ... حمایت فرانسوی‌ها از مردم فلسطین با راهپیمایی در پاریس+ فیلم

ادامه

آپارتایت, اروپای غربی, اسراییل, انگلستان, تروریسم, جهان, خبر, فرانسه, فیلم

اعتصاب رانندگان قطار‌ها در انگلیس

رانندگان قطار در انگلیس، در اعتراض به بحران گرانی هزینه‌های زندگی، شرایط نامناسب شغلی و کمبود دستمزدها، دست به اعتصاب زده اند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، رانندگان قطار در ۱۶ شرکت از ۱۸ شرکت راه اهن در انگلیس، در اعتراض به گرانی‌ها و بی توجهی دولت به خواست معیشتی انان، از صبح امروز به مدت ... اعتصاب رانندگان قطار‌ها در انگلیس

ادامه

اختلاف طبقاتی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری

فرانسه؛ حزب‌های سبز، سوسیالیست و کمونیست به همراه حزب «ملانشون» اتحاد چپ تشکیل دادند

اتحاد چپگراها در فرانسه، در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور با پیوستن حزب سوسیالیست این کشور به ائتلاف «اتحادیه مردمی نوین زیست‌بوم‌گرا و اجتماعی» به رهبری «ژان لوک ملانشون» تقویت شد.

 

به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، الکسی کوربیر، سخنگوی ژان لوک ملانشون رهبر حزب چپ افراطی «فرانسه تسلیم ناپذیر» طی پیامی در توئیتر نوشت: حزب سوسیالیست فرانسه، طرح ملانشون برای اتحاد را پذیرفته است.

 

کوربیر تصریح کرد: شورای رهبری حزب سوسیالیست فرانسه نیز در اقدامی تاریخی، پیوستن به ائتلاف حزب سبز «زیست بوم گرای اروپا» و «اتحادیه مردمی» را انتخاب کرد.

 

ملانشون نفر سوم انتخابات اخیر ریاست جمهوری در فرانسه، در آستانه انتخابات پارلمانی ۱۲ ژوئن(۲۲ خرداد) امیدوار است با ایجاد اتحاد بین احزاب چپگرای این کشور، بتواند اکثریت را در مجلس ملی فرانسه به دست آورد و نخست وزیر شود.

 

حزب سبزهای فرانسه روز دوشنبه و حزب کمونیست این کشور نیز روز سه شنبه به اتحاد با حزب سوسیالیست پیوستند. این ائتلاف جدید، حزب «اتحادیه مردمی نوین زیست‌بوم‌گرا و اجتماعی» نام گرفته است.

 

وزارت کشور فرانسه روز دوشنبه ۲۲ فروردین نتایج نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را اعلام کرد که بر اساس آن، امانوئل مکرون با ۲۷.۸۵ درصد و مارین لوپن با ۲۳.۱۵ درصد آراء به دور دوم انتخابات راه یافتند که در نهایت مکرون پیروز انتخابات و رئیس جمهوری شد.

 

بر اساس اطلاعیه وزارت کشور فرانسه، ژان لوک ملانشون نیز با ۲۱.۹۵ درصد آراء در رده سوم قرار گرفت که بالاتر از نظرسنجی‌های صورت گرفته قبل از برگزاری انتخابات بود و وی را می‌توان پدیده جدید انتخابات این کشور ارزیابی کرد.

نیویورک تایمز؛ یک‌چهارم مردم انگلیس از تأمین هزینه‌های زندگی عاجزند!

نیویورک تایمز طی گزارشی از سختی‌های تورم در انگلیس نوشت: بسیاری از مردم که زمانی به اصطلاح دخلشان به خرجشان می‌رسید اکنون مجبور شده‌اند تغییراتی در عادات غذایی خود بدهند مثلاً گوشت نخرند و یا حتی فراموش کنند شبکه برق و گاز در خانه دارند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, انگلستان, اوکراین, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, گزارش

مسکو ورود نخست وزیر و وزیر خارجه ژاپن به روسیه را ممنوع کرد

وزارت خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، مسکو ورود وزیر امور خارجه و نخست وزیر ژاپن به این کشور را به دلیل کارزار غیرمنتظره علیه مسکو از سوی توکیو ممنوع کرده است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, تحریم, جنگ سرد, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا