امتناع پیمانکار از افزایش ۳۰ درصدی حقوق مصوبه اداره کار و تجمع اعتراضی کارگران

تعدادی از کارگران پیمانکاری در پتروشیمی تخت جمشید واقع در پارس جنوبی صبح امروز، پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه در تجمعی رسیدگی به وضعیت حقوق و قراردادهای خود را خواستار شدند.

 

به گزارش ایسنا، خواسته این کارگران افزایش حقوق طبق مصوبه اداره کار و اشتغال و همچنین افزایش مرخصی های آنان بوده است.

 

یکی از این کارگران درباره مطالبات و مشکلاتی که سبب اعتراض آنها شده است، می‌گوید: “در شرایطی که وارد موج چهارم اپیدمی کرونا می‌شویم و از سوی دیگر با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای شدید هوا، با وضعیت بسیار بد مرخصی ها و حقوق دریافتی خود روبرو هستیم.”

 

وی اضافه کرد: “در حالی که شرایط کرونا باعث تصویب مصوبه دورکاری و استفاده از حداقل نیروی کاری در محیط کار است اما هنوز وضعیت مرخصی های ما کارگران درست نشده و گویی برای آن همّت و اقدامی هم نمی‌شود.”

 

بنا به گفته تجمع کنندگان، بر اساس مصوبه اداره کار، کارگران بایستی افزایش ۳۰ درصدی حقوق داشته باشند اما متاسفانه پیمانکار از انجام این کار امتناع کرده است.

 

گفتنی است هر چند وقت یک بار کارگران منطقه پارس جنوبی در شهرستان های جنوبی استان بوشهر در اعتراض و با هدف پیگیری مطالبات خود تجمع می‌کنند که با توجه به سختی کار و شرایط بد آب و هوا و آلودگی منطقه، پیگیری خواسته و مطالبه این کارگران ضروری به نظر می‌رسد.

راننده‌های استیجاری انتقال گاز میان‌کوه ضمن اعتراض به پایین بودن دستمزد خواستار حذف پیمانکاران بخش خصوصی تامین نیرو شدند

صبح امروز شماری از راننده‌های استیجاری پیمانی منطقه یک عملیات انتقال گاز میان‌کوه ضمن اعتراض به پایین بودن دستمزد و مزایای دریافتی خود خواستار حذف پیمانکاران بخش خصوصی تامین نیرو از بخش حمل و نقل منطقه شدند.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, راننده, کارگری

بازنشستگان و وعده‌های بی‌سرانجام رژیم ولایی

بایدها روشن است: اول افزایش روی حقوق اسفند، بعد متناسب‌سازی دور دوم برای همه بدون هیچ استثنایی و از همه مهم‌تر، محاسبات تفکیکی و شفاف که آورده‌ی هر بخش برای بازنشسته واضح و مشخص باشد؛ بازنشسته با یک نگاه به احکام حقوقی بتواند دریابد حاصل افزایش پایه مستمری چقدر است و حاصل متناسب‌سازی چقدر؛ غیر

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری, گزارش

۸ هزار امضا برای توقف رنج پرستاران/ دبیرکل خانه پرستار: اتحاد کلید تغییر وضع موجود است

نرگس اسداللهی، پرستار مشهدی، صد و چهل ‌و چهارمین پرستاری است که قربانی این ویروس مهلک شده است. تاخیر در واکسیناسیون نیروهای پرستاری و سهل‌انگاری در مدیریت بحران کرونا به خصوص خودداری از اعلام ماندن اجباری در خانه‌ها در ایام نوروز، تاکنون بیش از هشت هزار پرستار را بر آن داشته تا به کارزاری با

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, کارگری, گزارش