اعتراض هند به گشت زنی غیر قانونی ناو نظامی آمریکایی

در پی گشت زنی غیر قانونی یک ناو نظامی آمریکایی در آب‌های منطقه ویژه اقتصادی هند، وزارت خارجه این کشور با صدور بیانیه‌ای مراتب اعتراض خود به این اقدام آمریکا را ابراز کرد.

 

به گزارش مهر به نقل از «دِ وایر»، در گشت زنی یک ناو نظامی آمریکایی در منطقه ویژه اقتصادی هند بدون هماهنگی این کشور، وزارت خارجه هند با صدور بیانیه‌ای مراتب اعتراض خود را به طرف آمریکایی اعلام کرده و این اقدام را بدون رضایت دولت هند دانسته است.

 

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت خارجه هند اعلام کرد که دولت کشورش از زمان خروج این ناو نظامی از خلیج فارس و حرکت به سمت «تنگه مالاکا» همواره تحرکات این ناو را زیر نظر داشته است.

 

این مقام هندی تاکید کرد: هند معتقد است که منشور سازمان ملل متحد در خصوص قوانین دریایی، اجازه رزمایش یا تمرین نظامی به خصوص با استفاده از تسلیحات و مواد منفجره در مناطق ویژه اقتصادی دیگر کشورها و بدون کسب مجوز از آنها را به هیچ کشوری نمی‌دهد.

 

با اینحال، ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا در پی اعتراض هند به تردد ناو «یو اس اس جان پل جونز» در منطقه ویژه اقتصادی هند، مدعی شده که این ناو روز چهارشنبه از فاصله ۱۳۰ مایلی غرب جزیره «لاکشادویپ» و در محدوده منطقه ویژه اقتصادی هند به گشت زنی می‌پرداخته که این اقدام ناو مذکور تضادی با قوانین بین المللی نداشته است.

۱۰۴ عضو گروه طالبان طی ۲۴ ساعت گذشته در افغانستان کشته شدند

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته در عملیات‌ و درگیری های نیروهای ارتش با گروه طالبان در مناطق مختلف این کشور، ۱۰۴ عضو این گروه کشته و ۶۸ تن دیگر هم زخمی شدند.

ادامه »

اسیای مرکزی, افغانستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خبر

لاوروف: سیاست آمریکا منطقه را بهم ریخته است

وزیر خارجه فدراسیون روسیه با انتقاد از رویکرد واشنگتن در خاورمیانه، گفت: سیاست‌های آمریکا بر ایجاد هرج و مرج در منطقه معطوف شده و مسکو مخالف این راهبرد است.

ادامه »

اسراییل, افغانستان, امریکا, پاکستان, تروریسم, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, فلسطین, لیبی, مداخله نظامی, یمن

۳ کارمند زن برنامه واکسیناسیون فلج اطفال در افغانستان ترور شدند

دفتر مطبوعاتی استانداری ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کرد که ۳ کارمند زن برنامه واکسیناسیون فلج اطفال توسط افراد مسلح ناشناس در استان ننگرهار ترور شدند.

ادامه »

افغانستان, اورآسیا, تروریسم, جنوب آسیا

جنایت جنگی نظامیان هلندی در افغانستان

وکلای مدافع قربانیان جنایات جنگی نظامیان هلندی در افغانستان با گذشت سه ماه از اظهارات وزارت دفاع هلند مبنی بر بررسی گزارش جنایات جنگی تاکید می‌کنند که این نظامیان خارجی مرتکب جرایم جنگی شده‌اند.

ادامه »

استرالیا, اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, جنایات جنگی, جنوب آسیا, جهان, خبر, دخالت نظامی, ناتو, هلند