تظاهرات هزاران اسرائیلی در۲۱امین شنبه اعتراضی در اراضی اشغالی

ده‌ها هزار نفر برای بیست‌ویکمین هفته پیاپی علیه نتانیاهو و کابینه او در سراسر سرزمین‌های اشغالی دست به تظاهرات زدند.  ده‌ها هزار نفر در بیش از ۱۵۰ شهرک و منطقه مختلف از سرزمین‌های اشغالی از جمله تل آویو علیه اصلاح قانون قضایی اسرائیل دست به تظاهرات زدند. به گزارش جروزالم پست، این تظاهرات از ساعت ... تظاهرات هزاران اسرائیلی در۲۱امین شنبه اعتراضی در اراضی اشغالی

ادامه

استبداد, اسراییل, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین

مذاکرات عربستان سعودی و مصر با چین برای خرید جنگنده

وبگاه «تاکتیتال ریپورت» خبر داد که عربستان سعودی و مصر در حال انجام مذاکرات جداگانه برای خرید جنگنده و تسلیحات از چین هستند. به گزارش خبرگزاری فارس، در شرایطی که اظهارنظرها در آمریکا درباره میانجیگری چین برای مذاکرات عادی سازی روابط عربستان سعودی و ایران ادامه دارد، خبرها از رایزنی ریاض و قاهره با پکن ... مذاکرات عربستان سعودی و مصر با چین برای خرید جنگنده

ادامه

آمریکا, جهان, چین, خاورمیانه, عربستان سعودی, لبنان, مالزی, مصر

تلاش واشنگتن برای احداث پایگاه نظامی جدید در عراق

یک نشریه آمریکایی ‌‌از تلاش واشنگتن برای احداث پایگاه نظامی جدید در عراق خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از بغداد الیوم، یک نشریه آمریکایی ‌‌از تلاش واشنگتن برای احداث پایگاه نظامی جدید در عراق خبر داد.  این نشریه در گزارشی نوشت: «نیروهای آمریکایی پس از آن که اعلام کرده بودند که قصد خروج از ... تلاش واشنگتن برای احداث پایگاه نظامی جدید در عراق

ادامه

آمریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

ماجرای حق آبه هیرمند چیست و چرا تا کنون محقق نشده است؟

مسئولان کشور افغانستان چه پیش از طالبان و چه بعد از به قدرت رسیدن طالبان، همواره با بهانه تراشی‌هایی از تحویل حق آبه ایران در هیرمند خودداری می کردند و کار به جایی رسید که با احداث سازه هایی، مسیر طبیعی روان آب ها به سمت ایران را نیز منحرف کردند. به گزارش طنین؛ بر ... ماجرای حق آبه هیرمند چیست و چرا تا کنون محقق نشده است؟

ادامه

آمریکا, افغانستان, انگلستان, ایران, جنوب آسیا, حقوق بشر, خاورمیانه, محیط زیست, مقاله

ترکیه: مجارستان ما را از خطر دخالت آمریکا در انتخابات آگاه کرد

وزیر کشور ترکیه از هشدار مجارستان به آنکارا نسبت به احتمال دخالت آمریکا در انتخابات کشورش خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، «سلیمان سویلو»، وزیر کشور ترکیه گفت که «ساندور پینتر»، وزیر کشور مجارستان به آنکارا نسبت به دخالت احتمالی آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری کشورش هشدار داده است. سویلو گفت که ... ترکیه: مجارستان ما را از خطر دخالت آمریکا در انتخابات آگاه کرد

ادامه

آمریکا, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, گزارش, مجارستان

ائتلاف سعودی توقف عملیات نظامی در یمن را اعلام کرد

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی اعلام کرد که حملات نظامی خود علیه یمن را از امروز چهارشنبه، متوقف می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، ائتلاف سعودی می‌گوید که توقف عملیات نظامی در یمن برای فرصت دادن به برقرای صلح انجام می‌شود.

 

بنا بر اعلام این ائتلاف، عملیات نظامی در یمن از ساعت ۶ صبح امروز چهارشنبه متوقف خواهد شد.

 

فرماندهی ائتلاف سعودی در بیانیه خود آورده است: توقف عملیات نظامی در داخل یمن را برای موفقیت رایزنی‌های صلح یمن و ایجاد فضای مثبت برای صلح در ماه رمضان اعلام می‌کنیم.

 

این بیانیه می‌افزاید: توقف عملیات نظامی در داخل یمن در پاسخ به درخواست دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس و حمایت از تلاش ها برای دستیابی به راه حل سیاسی جامع صورت می‌گیرد.

 

حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن از ۶ فروردین ۱۳۹۴ تحت عنوان “عملیات طوفان قاطعیت” و با مشارکت چند کشور عربی در کنار عربستان و امارات آغاز شد اما در ادامه با کنار کشیدن دیگر کشورهای حاضر در ائتلاف، عملا تنها عربستان و امارات باقی ماندند.

وزیر نفت امارات: آمریکا نباید سیاستش را دیکته کند

وزیر نفت امارات با توضیح اینکه فشار برای بیرون راندن هر یک از شرکای اتحاد نفتی، تنها به افزایش قیمت‌ها منجر خواهد شد، گفت: آمریکا نباید سیاست خود را به دیگران دیکته کند.

ادامه

اقتصادی, امارات, امریکا, انگلستان, اوکراین, ایران, تحلیل, جهان, خاورمیانه, روسیه, عربستان سعودی

محمود عباس در دیدار با بلینکن: جنگ اوکراین از معیارهای دوگانه غرب پرده برداشت

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با وزیر خارجه آمریکا از معیارهای دوگانه غرب در قبال مسائل جهان انتقاد کرد.

ادامه

اسراییل, امارات, امریکا, اوکراین, بحرین, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب, فلسطین, مراکش, مصر

اعتراضات مردم سوریه علیه اشغالگران آمریکایی و شبه نظامیان وابسته به آن‌ها

سوری‌ها علاوه بر مخالفت با حضور اشغالگران آمریکایی در مناطق خود، علیه شبه نظامیان وابسته به آنها هم دست به تظاهرات زدند.

ادامه

امریکا, تجاوز نظامی, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه

المیادین: تأسیسات آرامکو در جده تقریبا به‌طور کامل سوخته است

المیادین به نقل از منابع ویژه خود در یمن گزارش داد: «اطلاعاتی مبنی بر سوختن کامل تاسیسات آرامکو در جده و وقوع آتش سوزی به شکلی بی‌سابقه در دست است. اطلاعات حاکی از آن است که آتش‌سوزی در مخازن و تاسیسات سوخت باعث از بین رفتن کل تاسیسات شده است».

ادامه

خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی, یمن