فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از هشدارهای مکرر روسیه درباره وجود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی نظامی آمریکا در اوکراین برای تولید تسلیحات بیولوژیک، مسکو امروز (جمعه) ... کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق آفریقا, گزارش, ناتو

رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

آلکسی لیخاچف رئیس شرکت هسته‌ای روس‌اتم و ژانگ کجیان رئیس آژانس انرژی اتمی چین درباره پروژه‌های مشترک هسته‌ای و چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه در این زمینه رایزنی کردند. به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، شرکت دولتی روس‌اتم چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: همکاری‌های فعلی و طولانی‌مدت دو کشور در حوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای از محورهای ... رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

ادامه

آسیای میانه, آمریکا, اقتصادی, اورآسیا, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح

کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

هنری کیسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا گفت که به اعتقاد او دعوت از اوکراین برای پیوستن به ناتو دلیلی بود که مجموعه‌ای از وقایع را رقم زد و به عملیات نظامی روسیه در آن کشور ختم شد. به گزارش ایسنا، هنری کیسینجر در مصاحبه‌ با نشریه «دی‌ تسایت» که بخش‌هایی از آن چهارشنبه منتشر شد، ... کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, صلح, ناتو

آحارانوت: یک سرویس مخفی اسرائیلی اوکراینی‌ها را برای مبارزه با ارتش روسیه آموزش می‌دهد

یک روزنامه عبری زبان از برخی تمرینات نظامی مخفی اسرائیل برای غیرنظامیان اوکراینی خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارانوت امروز (جمعه) در صفحه اول خود در گزارشی با عنوان “آشوب اوکراین” نوشت، یک سرویس آموزشی مخفی “اسرائیلی” متشکل از فارغ التحصیلان یگان‌های ویژه در آموزش اوکراینی‌ها برای مبارزه با ارتش روسیه شرکت دارند.

 

این روزنامه عبری زبان در گزارش خود به مشارکت مخفیانه اسرائیل در حمایت از نیروهای اوکراینی پرداخت و نوشت، افسران نیروهای پشتیبان در ارتش اسرائیل و فارغ‌التحصیلان یگان “سایرت متکل” در ستاد کل ارتش “اسرائیل” که یکی از مهمترین یگان‌های نظامی ویژه این ارتش است، مربیان این غیرنظامیان اوکراینی هستند.

 

به نوشته این روزنامه اسرائیلی، سرویس مخفی یاد شده به تعدادی از غیرنظامیان اوکراینی استفاده از اسلحه اسرائیلی “تاور” را جهت شرکت در درگیری‌ها علیه سربازان روس آموزش می‌دهد.

 

آحارانوت در ادامه نوشت، محلی که این تمرینات در آنجا برگزار می‌شوند، بسیار محرمانه است و یک تاسیسات بزرگ شامل چندین ساختمان صنعتی در غرب اوکراین است.

 

همچنین این روزنامه نوشت، شرایط بسیار محرمانه‌ای که این گزارش در آن تصویربرداری و تهیه شده، درخواست طرف اوکراینی بوده و این آموزش‌های نظامی محرمانه در حالی انجام می‌شوند که نهادهای رسمی “اسرائیل” از ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین خودداری می‌کنند.

 

همچنین این روزنامه عبری زبان به نقل از یکی از نظامیان عالی‌رتبه اسرائیل نوشت: “درک می‌کنم که این تمرینات لازم هستند البته همه ما در حمایت و همبستگی‌مان با مردم اوکراین متحد هستیم”.

 

این منبع در ادامه گفت: نهاد امنیتی و نظامی اسرائیل از وجود این سرویس مخفی مطلع است و به صورت ضمنی از آن حمایت می‌کند.

 

منبع یادشده در ادامه گفت: ای کاش می‌توانستم یک هیئت متشکل از نمایندگانی از بخش‌های مختلف ارتش را برای ارزیابی جنگ روسیه و عملکرد ارتش آن به اوکراین بفرستم. سلاح‌های جدید روسی که به میدان آورده‌ شده‌اند، از جمله موشک‌های مافوق صوت در تقابل با اسرائیل در منطقه مورد استفاده قرار خواهند گرفت و این مساله می‌تواند یک تجربه غیر عادی برای ما باشد.

 

تلاش‌های نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در مارس جاری برای میانجی‌گری میان مسکو و کی‌یف شکست خوردند.

 

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین روز یکشنبه در سخنرانی در کنست (پارلمان اسرائیل) حمایت نظامی این رژیم از اوکراین در مقابله با روسیه را خواستار شده بود.

جانسون: پوتین باید شکست داده شود

نخست وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه رئیس جمهور روسیه باید شکست داده شود، اعلام کرد، در حال بررسی درخواست رئیس جمهور اوکراین برای ارسال خودروهای زرهی جهت کمک به رفع محاصره شهر بندری ماریوپل هستیم.

ادامه

انگلستان, اوکراین, بلژیک, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب, ناتو

نماینده چین: کشورها نباید دیگران را مجبور به انتخاب یک طرف در درگیری کنند

ژانگ جون، سفیر چین در سازمان ملل متحد به کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل گفت که وضعیت انسانی در اوکراین به طور فزاینده‌ای جدی می‌شود، اما کشورها نباید دیگران را مجبور به “انتخاب طرف” در درگیری کنند.

ادامه

امریکا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا