ان بی س؛ ۱۲ میلیون آمریکایی سلامتی و خانه‌های خود را از دست داده در انتظار یارانه بیکاری هستند

با بدتر شدن شرایط اقتصادی و از بین رفتن بسیاری از کسب و کارها در آمریکا درخواست‌های مردم برای دریافت یارانه بیکاری به طور چشمگیری در حال افزایش است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه آمریکایی ان بی س، ۱۲ میلیون آمریکایی سلامتی و خانه‌های خود را از دست داده اند و در انتظار یارانه بیکاری هستند.

 

با شیوع گسترده همه‌گیری کرونا بیش از ۵۰ میلیون آمریکایی کسب و کار خود را از دست داده اند و نیازمند کمک‌های دولت هستند.

 

بنابر گزارش شبکه ان بی سی، شهروندان آمریکایی به دلیل از دست دادن شغل توان پرداخت صورت حساب‌های خود را ندارند و به همین دلیل خانه‌های خود را از دست می‌دهند. بنابر آمار‌ها ۱۲ میلیون نفر ماه‌هاست که برای ادامه زندگی در صف انتظار برای دریافت کمک از دولت هستند.

 

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی ورلد میترز مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۶۷۶ هزار و ۶۰۱ مورد و مجموع قربانیان آن در این کشور به ۱۹۸ هزار و ۷۲۱ نفر رسیده است. در این آمار‌ها آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان و موارد فوتی ناشی از ویروس کرونا را دارد.

فقط در جمهوری اسلامی چنین فاجعه‌ای اتفاق می‌افتد!

یک سال است که ساکنان روستای “ابوالفضل” از توابع شهرستان اهواز با ادعای مالکیت بنیاد مستضعفان بر خانه‌هایشان روبرویند. اکنون ۳۰۰ خانوار با بیش از ۳۰ سال سکونت در این روستا برای تخلیه خانه‌های خود و ترک روستا زیر شدیدترین فشارهای نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, سیاسی, فساد, فقر

سبد معاش حداقلی از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گذشت

محاسبات گروه کارگری دستمزد نشان می‌دهد که نرخ سبد حداقلی که در اسفندماه ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شد، با هر متر و معیاری که حساب کنیم، از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گذشته است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, فقر, کارگری, گزارش

۱۰۰ میلیون نفر در جهان بر اثر شیوع کرونا دچار فقر مطلق خواهند شد

به دلیل تاثیر پاندمی ویروس جدید کرونا بر کسب و کارها و درآمدها، تعداد افرادی که با “فقر شدید” مواجه خواهند شد، افزایش پیدا خواهد کرد و به ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر در سال جاری میلادی خواهد رسید.

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اقتصادی, جهان, حقوق بشر, خبر, صندوق بین‌المللی پول, فقر