کشف خانه‌ای مرموز به قدمت ۴۰ هزار سال در یک غار + فیلم

به تازگی محققان یک خانه قدیمی و معبری به قدمت ۴۰ هزار سال را در جبل الطارق کشف کردند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، به نقل از akhbarak؛ به تازگی محققان اتاقی با قدمت حداقل ۴۰ هزار سال در جبل الطارق کشف کردند این اتاق زمانی خانه مسکونی نئاندرتال‌ها بوده است.

 

به گفته باستان شناسان این کشف جدید می‌تواند به فهم چگونگی زندگی مردم در هزاران سال پیش به آن‌ها کمک کند.

 

باستان شناسان موزه ملی جبل الطارق، از سال ۲۰۱۲ برای یافتن اتاق‌ها و معابر احتمالی روی رسوبات غارها کار کرده‌اند.

 

براساس گزارش‌ها، ماه گذشته محققان در یک غار محفظه‌ای به عمق ۱۳ متر به همراه تعدادی یافته از جمله بقایای سیاه گوش، کفتار،عقاب و همچنین آثاری بر روی دیوار پیدا کردند.

 

کلایو فینلیسون، مدیر و دانشمند ارشد موزه ملی جبل الطارق، روز سه شنبه به CNN گفت که شاید چشمگیرترین یافته، یک حلزون یا نرم تن بزرگ دریایی باشد، زیرا نشان می‌دهد که قسمت‌های تازه کشف شده غار محل سکونت نئاندرتال‌ها بوده است.

 

این تیم همچنین دندان‌های، یک نئاندرتال را در حدود ۴ سالگی پیدا کرد.

 

گزارش‌ها حاکی از آن است که کشف جدید تنها اولین مرحله از یک حفاری طولانی بوده و هنوز کار‌های زیادی برای کشف بقیه غار باید انجام شود.

 

کلایو فینلیسون همچنین گفت: “همانطور که ما غار را حفاری می‌کنیم، بزرگتر می‌شود، بنابراین ممکن است این غار در ۴۰ هزار سال گذشته یک خانه یا معبر بوده باشد.

 

فینلیسون امیدوار است با استفاده از این فناوری نمونه‌های DNA را از رسوبات گرفته و شواهد بیشتری از شیوه زندگی نئاندرتال‌ها، از جمله مراسم تدفین، و احتمالاً ردپا‌ها نیز پیدا کند”.