“کره شمالی دو موشک کوتاه‌برد شلیک کرد”

کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی ظاهرا دست به پرتاب دو موشک بالیستیک کوتاه‌برد زده است. سئول نگرانی خود را از این اقدام ابراز کرده است. مذاکرات آمریکا و کره شمالی ماه‌هاست که مسکوت مانده است.

 

به گزارش دویچه وله؛ طبق اعلام ارتش کره جنوبی، کره شمالی روز دوشنبه ۱۲ اسفند (۲ مارس) دو موشک بالیستیک با برد کوتاه پرتاب کرده است.

 

مقامات کره جنوبی گفته‌اند که این دو موشک از مناطق پیرامون شهر وونسان به مسیر شرق شلیک شده و مسافتی بالغ بر ۲۴۰ کیلومتر را پشت سر گذاشته‌اند.

 

دولت کره جنوبی نگرانی شدید خود را از این اقدام کره شمالی ابراز و تصریح کرد که چنین اقداماتی تنش میان دو کشور را شدت می‌بخشد.

 

وزارت دفاع ژاپن از “اقدامی جدی” سخن گفت، اما در عین حال اعلام کرد، تا کنون شواهدی در دست نیست که این موشک‌ها در آب‌های این کشور فرود آمده باشند.

 

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در آغاز سال جاری میلادی گفته بود که دیگر خود را به توقف آزمایش‌های موشکی متعهد نمی‌داند. او افزون بر این اعلام کرده بود که کره شمالی “یک سلاح استراتژیکی جدید” عرضه خواهد کرد.

 

کشورهای کره جنوبی، چین و ژاپن در دسامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) توافق کرده بودند که همکاری خود در مسیر خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره را افزایش دهند. نخست‌وزیر ژاپن گفته بود که برای این منظور لازم است گفت‌وگوهای کره شمالی و آمریکا تداوم داشته باشد.

 

مذاکرات کره شمالی و آمریکا اما از زمان دیدار ناموفق کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ مسکوت مانده‌اند.

دروغ‌های پمپئو و آمریکای سرگردان، شکاف با اروپا و تکنولوژی ۵ جی

برای مردم آمریکا هر شخصیت سیاسی یک برچسب دارد. اگر برچسب کیسینجر را خرد دیپلماتیک بنامیم، برچسب پمپئو باید دروغگویی باشد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, چین, دانش, مقاله