وزیر دفاع روسیه از آزمایش موفق موشک مافوق صوت خبر داد

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در گزارشی به رئیس‌جمهور این کشور خبر داد، مسکو با موفقیت از عرشه یک ناوچه موشک کروز مافوق صوت «زیکرون» را آزمایش کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، مقام‌های روسیه از آزمایش موفق یک موشک کروز مافوق صوت (هایپرسونیک) در «دریای سفید» واقع در سواحل شمالی این کشور خبر دادند.

رسانه‌های روسیه از گزارش روز پنجشنبه (دیروز) «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور درباره آزمایش موفق موشک «زیکرون» خبر دادند.

 

به روایت خبرگزاری تاس، در گزارش شویگو به پوتین آمده که روسیه با موفقیت این موشک کروز مافوق صوت (هایپرسونیک) را از عرشه یک ناوچه شلیک و آزمایش کرد.

 

وزیر دفاع روسیه خبر داد، این موشک از عرشه ناوچه «ادمیرال گورشاکوف» مستقر در دریای سفید شلیک شد و با موفقیت به هدف دریایی خود اصابت کرد.

 

در گزارش سرگئی شویگو به ولادیمیر پوتین آمده است: «داده‌های تجهیزات ضبط نشان می‌دهد که پرواز موشک مافوق صوت با مولفه‌های تعیین شده مطابقت داشته است. هدف با یک ضربه مستقیم منهدم شد».

 

خبرگزاری تاس چندی قبل به نقل از یک منبع مطلع خبر داده بود، آزمایش موشک مافوق صوت زیکرون در ماه نوامبر آغاز می‌شود و در دسامبر ادامه می‌یابد.

 

دوازدهم آبان ماه بود که ولادیمیر پوتین رئیس‌‌جمهور روسیه گفته بود آزمایش موشک‌های هایپرسونیک زیکرون رو به تکمیل است و تحویل این موشک‌ها به نیروی دریایی از سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد.

چین، بهانه‌ای برای افزایش هزینه‌های نظامی‌گری ژاپن

رسانه‌های ژاپن امروز (جمعه) گزارش کردند، این کشور در نظر دارد هزینه‌های دفاعی بی‌سابقه‌ای را در بودجه اضافی که انتظار می‌رود همراه با بسته محرک اقتصادی اعلام شود، به ثبت برساند.

ادامه

استرالیا, امریکا, انگلستان, جنگ سرد, جهان, چین, ژاپن, شرق آسیا, گزارش, میلیتاریسم, هندوستان

پوتین: اقدام ناتو هرگز بی‌پاسخ نمی‌ماند

رئیس‌جمهور روسیه گفت که دیپلماسی این کشور باید در راستای مقابله با تلاش غرب برای یکجانبه‌گری و دیکته کردن خواسته‌هایش باشد.

ادامه

اذربایجان, ارمنستان, تحلیل, ترکیه, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, جهان غرب, حضور نظامی, روسیه, سوریه, ناتو

هشدار روسیه درباره افزایش حضور نظامی انگلیس و آمریکا در منطقه دریای سیاه

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه توافقات جدید انگلیس با دولت اوکراین را گویای تمایل این کشور برای افزایش حضور نظامی در نزدیکی مرزهای روسیه نامید و اهداف آمریکا از ادامه مانورهای نظامی در منطقه دریای سیاه را برشمرد.

ادامه

اذربایجان, ارمنستان, اکراین, امریکا, انگلستان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, ناتو