افزایش نگرانی در اسرائیل از احتمال رویارویی نظامی با ایران

برخی از کارشناسان اسرائیلی نسبت به موفقیت‌آمیز بودن راهکار دولت ترامپ در قبال ایران ابراز تردید کرده‌اند. بنیامین نتانیاهو در واکنش به کاهش تعهدات برجامی ایران بار دیگر از تهدید مستقیم اسرائیل توسط این کشور سخن گفته است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, رویارویی نظامی

سی‌ان‌ان از ورود مخفیانه سلاح آمریکایی به یمن پرده برداشت

شبکه تلویزیونی “سی‌ان‌ان” پنجشنبه‌ شب فاش کرد، تجهیزات و سلاح‌های آمریکایی هفته گذشته به صورت مخفیانه توسط یک کشتی سعودی به بندر عدن در جنوب یمن وارد شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی, یمن

مقام ارشد آمریکایی: ترکیه در سوریه مرتکب “جنایت جنگی” شده است

یک مقام ارشد آمریکا ضمن انتقاد از دولت ترامپ به خاطر عدم تلاش برای ممانعت از حمله ترکیه به سوریه، آنکارا را به جنایت جنگی و پاکسازی نژادی علیه کردهای سوری متهم کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه

وزیر خارجه مصر: برپایی کشور فلسطینی در منطقه، صلح برقرار می‌کند

«سامح شکری» وزیر خارجه مصر روز سه شنبه در دیدار با «جرد کوشنر» داماد و مشاور “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا در واشنگتن گفت: برپایی کشور فلسطینی منطقه را به ثبات و صلح سوق خواهد داد.

 

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، شکری در این دیدار گفت: مصر از همه تلاش هایی که برای دستیابی به راه حل عادلانه و جامع مساله فلسطین انجام می شود، حمایت می‌کند.

 

وی افزود: قاهره از احیای روند صلح میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها در چارچوب قوانین بین المللی و بر پایه راه حل دو کشوری که نقش بسزایی در برقراری ثبات در منطقه خاورمیانه خواهد داشت، حمایت می‌کند.

 

وزیر خارجه مصر همچنین تلاش های انجام شده توسط کشورش برای از سرگیری روند آشتی احزاب فلسطینی و حفظ آرامش در نوار غزه را، برای کوشنر تشریح کرد.

 

شکری در گفت وگو با مشاور رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم همکاری ها و رایزنی های مشترک با هدف تقویت صلح و ثبات در منطقه تأکید کرد.

 

وزیر خارجه مصر در حالی در دیدار با مشاور ترامپ بر لزوم برپایی کشور مستقل فلسطینی تأکید کرده که رئیس جمهوری آمریکا در حال زمینه سازی برای طرح صلح خاورمیانه خود موسوم به “معامله قرن” است که به گفته کارشناسان، این طرح برپایی کشور مستقل فلسطینی را نادیده گرفته است.

 

معامله قرن، طرح آمریکایی است که در آن بیت المقدس و بخش‌های اشغالی از کرانه باختری که شهرک‌ های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده، به رژیم اشغالگر واگذار و بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینی مادری شان کلاً منتفی خواهد شد.

 

این طرح همچنین شامل چشم‌پوشی فلسطینی‌ ها از حق بازگشت به سرزمین خود است که طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت به رسمیت شناخته شده است.

ایرنا

 

برگزاری تمرینات نظامی آمریکا در خلیج فارس

آمریکا در چهارچوب تمرین‌های نظامی بین‌المللی که به مدت سه هفته در خلیج فارس درحال برگزاری است به دنبال آموزش “محافظت از کشتیرانی” به متحدان خود در منطقه است.

ادامه »

استرالیا, امارات, امریکا, انگلستان, ایران, بحرین, جهان, خاورمیانه, خبر, فرانسه

سرقت نفت سوریه توسط آمریکا و اهمیت نبرد در شرق دیر الزور

با بررسی سریع تحولات سیاسی و نظامی شتابنده در عرصه سوریه، می‌توان گفت که نبرد شرق دیرالزور در صدر اولویت‌ها قرار دارد؛ نبردی که علیه نیروهای آمریکایی است که در حال حاضر کنترل میادین نفت و گاز این منطقه را در دست گرفته‌اند.

ادامه »

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, لیبی

برگزاری نشست شورای حکام آژانس انرژی اتمی درباره ایران

در نشست شورای حکام آژانس انرژی اتمی که در وین برگزار می‌شود گزارش بازرسان از فعالیت‌های ایران مورد بحث قرار می‌گیرد. ایران دلیل بازداشت موقت بازرس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را “احتمال همراه داشتن مواد مشکوک” اعلام کرد.

ادامه »

اسراییل, المان, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, فرانسه, مذاکرات اتمی