واکسن کرونا ۱۵ماه اوت/ ۲۵مرداد ماه، رایگان در دسترس مردم روسیه خواهد شد

ریانووستی اعلام کرد: واکسن کرونا روز ۱۵ ماه اوت / ۲۵ مرداد ماه در دسترس مردم روسیه خواهد بود.

 

خبرگزاری ریانووستی روز چهارشنبه به نقل از یک مقام روس و بدون اشاره به نام و مقام وی نوشت: انتظار می‌رود واکسن کرونا که مرکز گامالیا مسکو وابسته به وزارت بهداشت روسیه ساخته است روزهای ۱۰-۱۲ ماه اوت (۲۰-۲۲ مرداد) ثبت شود.

 

وی افزود: مطابق برنامه، سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه روز ۱۵ ماه اوت مجوز برای بکارگیری واکسن کرونا صادر شد.

 

به گفته مقام روس، در زمان حاضر واکسن کرونا به مرکز پژوهش های کارشناسی تحویل شده است و در صورتی که مطابق برنامه پیش برود وزارت بهداشت روسیه مدرک ثبت می دهد و پس از آن مدارک برای کسب مجوز به سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه تحویل خواهد شد و با این مجوز، واکسن در دسترس مردم خواهد بود.

 

گفتنی است نخست وزیر روسیه به تازگی اعلام کرد: چهار واکسن کرونای ساخت روسیه تاثیرات مصونیت بخشی خود را نشان دادند.

 

به گزارش ریانووستی، میخاییل میشوستین در دومای روسیه گفت که در زمان حاضر چندین مرکز پژوهشی-علمی روسیه به کار ساخت واکسن کرونا می‌پردازند.

 

وزیر بهداشت روسیه نیز اخیرا اعلام کرد که واکسن کرونا ساخت این کشور برای پیشگیری از ابتلای مردم به این ویروس همه‌گیر به زودی ثبت می‌شود تا به صورت رسمی در اختیار عموم قرار بگیرد.

 

میخاییل موراشکو در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نخستین واکسن کرونا تولید شده در روسیه قرار است در ماه اوت (ماه آینده میلادی) انجام بگیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: آزمایش واکسن ساخته شده در پژوهشگاه اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گمالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه، نتایج خوبی داشته است.

 

شهردار مسکو اعلام کرد: واکسیناسیون کرونا در مسکو پایتخت روسیه رایگان خواهد بود

 

سرگئی سابیانین در سخنانی که از شبکه تلویزیونی رن.ت.و روسیه پخش می‌شد، گفت: بلافاصله پس از اینکه واکسن کرونا وارد بازار شود، تزریق آن به ساکنان مسکو آغاز خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه واکسیناسیون رایگان خواهد بود، اظهار کرد: شبکه بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های مسکو در واکسیناسیون مردم مشارکت خواهند کرد.

 

به گفته شهردار مسکو، امسال باید به واکسیناسیون سرماخوردگی در مسکو توجه کرد تا اینکه دو بیماری‌های (کرونا و سرماخوردگی) با همدیگر در بین مردم شیوع پیدا نکند.

 

سابیانین این را نیز گفت که باتوجه به آغاز سفرهای خارجی در روسیه، انتظار می‌رود تست کرونا در مسکو نیز افزایش یابد.

 

واکسن روسی کرونا از ۲۵ مرداد در دسترس مردم این کشور خواهد بود

آغاز مونتاژ راکتور همجوشی هسته‌ای در فرانسه

حامیان این پروژه  امیدوارند همجوشی هسته‌ای به منبع اصلی تولید انرژی-بدون انتشار گازهای مضر برای محیط‌زیست یا خطر انفجار در نیروگاه‌های هسته‌ای- تبدیل شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, جهان, چین, خبر, دانش, روسیه, ژاپن, کره جنوبی, هندوستان

توزیع داروی ضدکرونا تا دو هفته دیگر در داروخانه‌های ایران

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: داروی «اکتمرا» که کارایی آن در بهبود نسبی بیماران کرونا تایید شده نیز در ایران تولید شده و تا دو هفته آینده در بیمارستان‌ها توزیع می‌شود.

ادامه »

اجتماعی, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, دانش

بی‌گناهی چین در شیوع کرونا براساس اعتراف مراکز تحقیقاتی آمریکا

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC)، اخیرا گزارشی از تحقیقات خود منتشر کرده است که نشان می‌دهد توالی ژنوم ویروس کرونا در شهر نیویورک هیچ ارتباطی با نمونه توالی ژنوم این ویروس در شهر «ووهان» چین ندارد

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, دانش, سازمان بهداشت جهانی