یزدانی تیلور آمریکایی را به‌زانو درآورد و ایران به نخستین مدال طلا در اسلو دست یافت + ویدئو

حسن یزدانی آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم کشورمان در مبارزه فینال این وزن در پیکارهای جهانی موفق شد دیوید تیلور آمریکایی را شکست دهد و انتقام سه شکست قبلی را از او بگیرد و تیم ملی را به نخستین طلا در اسلو برساند.

ادامه

امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, ژاپن, قزاقستان, ورزشی, ویدیو

والیبال ایران با عبور از دیوار چین سهمیه جهانی گرفت + ویدئو

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل چین، سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را به دست آورد.

 

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه امروز (شنبه) در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف چین رفت و با نتیجه سه بر یک پیروز شد. ست‌های اول، سوم و چهارم این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۷ به سود ایران رقم خورد. چین هم در ست دوم با امتیاز ۲۵ بر ۱۷ به برتری رسید.

 

بهروز عطایی در این بازی تیم خود را با ترکیب میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، جواد کریمی، امین اسماعیل‌نژاد، علی‌اصغر مجرد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور به میدان فرستاد.

 

هنگام گرم‌کردن پیش از آغاز بازی، سر مهدی جلوه با بینی صابر کاظمی برخورد کرد و به همین دلیل کاظمی در ترکیب اصلی حضور نداشت. البته این بازیکن در ست‌های اول و دوم به عنوان بازیکن ذخیره وارد بازی شد و از ست سوم هم در ترکیب اصلی قرار گرفت.

 

تیم ملی ایران در پنج بازی قبلی خود در این رقابت‌ها حتی در یک ست هم شکست نخورده بود و امروز نخستین ست باخته خود را تجربه کرد.

 

با این نتیجه ایران هم راهی فینال مسابقات قهرمانی آسیا شد و هم سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را به دست آورد. شاگردان عطایی از ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه فردا در دیدار نهایی به میدان خواهند رفت. امروز تیم‌های ژاپن و چین تایپه در دیگر مسابقه مرحله نیمه‌نهایی به مصاف هم می‌روند تا حریف ایران در فینال مشخص شود.

 

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور ۱۶ تیم از ۲۱ تا ۲۸ شهریورماه به میزبانی ژاپن درحال برگزاری است. دو تیم برتر این مسابقات سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ را کسب می‌کنند.

 

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا، ایران سه طلا، ۲ نقره و یک برنز به دست آورده بود و پس از ژاپن، کره جنوبی و چین چهارمین تیم پرافتخار قاره کهن محسوب می‌شود.

 

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در قهرمانی آسیا

 

مرحله اول

ایران ۳ – هنگ‌کنگ صفر (۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۱۹)

ایران ۳ – تایلند صفر (۲۵-۱۷ / ۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸)

ایران ۳ – پاکستان صفر (۲۵-۲۰ / ۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۵)

مرحله دوم

ایران ۳ – کره جنوبی صفر (۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۲۰)

ایران ۳ – چین تایپه صفر (۲۵-۱۰ / ۲۵-۲۳ / ۲۵-۱۱)

نیمه‌نهایی

ایران ۳ – چین یک (۲۵-۲۲ / ۱۷-۲۵ / ۲۵-۲۲ / ۲۵- ۱۷)

فینال

یکشنبه ۲۸ شهریور، ساعت ۱۳:۳۰، ایران – برنده ژاپن و چین تایپه

 

فروغی اولین مدال طلای تیراندازی بازی‌های المپیک را برای ایران به دست آورد + ویدئو

«جواد فروغی» ملی‌پوش تپانچه کشورمان با کسب مدال طلا در بازی‌های المپیک توکیو تاریخ‌ساز شد. او با کسب نخستین مدال طلا چراغ اول کاروان ایران را در توکیو روشن کرد.

ادامه

اکراین, المان, ایران, جهان, چین, خبر, ژاپن, صربستان, کره جنوبی, هندوستان, ورزشی