هیئت رئیسه‌ی مجلس ولایی، چوبِ لای چرخ بازنشستگان کارگری

به دنبال از اولویت بررسی خارج شدن «لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» ۱۰۰ نماینده مجلس برای تبدیل مجدد آن به لایحه دو فوریتی، امضا جمع کردند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، به دنبال خارج شدن لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اولویت و اعتراض بازنشستگان به «وصول نمایشی» آن، حدود ۱۰۰ نماینده مجلس برای بررسی دوفوریتی آن امضا جمع کردند.

 

لایحه دائمی شدن همسان‌سازی، ضمن تاکید بر تامین منابع لازم برای اجرای این لایحه، افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از محل اجرای متناسب‌سازی تا ۹۰ درصد شاغلان را مورد توجه قرار می‌دهد.

 

بر این اساس حقوق بازنشستگان حداقلی‌بگیر تامین اجتماعی با بازنشستگان حداقلی‌بگیر کشوری همسان می‌شود و هر میزان افزایش حقوق شاغلان کشوری در هر مقطعی از سال، با اجرای متناسب‌سازی (تا ۹۰ درصد حقوق شاغلان همتراز) جبران می‌شود.

 

در این باره حسین سوری (کارشناس ارشد برنامه و بودجه) گفت: بالاخره، آقای محسن فتحی، نماینده مردم شریف سنندج و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، کمر همت را بستند. وی متنی را به همراه سایر نمایندگان امضا کرد.

 

وی افزود: هیات رئیسه‌ی مجلس، لایحه دوفوریتی دولت را به عنوان یک لایحه عادی و آنهم با تاخیر پذیرفته است.

 

این کارشناس ارشد برنامه و بودجه تاکید کرد که با این اقدام «نمایندگان خدوم و غیرخدوم شناسایی و با قاطعیت می‌توانیم بگوییم کدام نمایندگان رسالت خود را فراموش نکرده‌اند و چه افرادی تا به مقامی برسند، خود را گم می‌کنند.»

سرنوشت لایحه‌ی «دائمی‌شدن همسان‌سازی» در دست رژیمی رانت‌خوار !

اگر بخواهند تامین اجتماعی و بازنشستگانِ مستحق آن را از امتیازات همسان‌سازی محروم کنند و بدهی دولت به سازمان را نپردازند، بازنشستگان کارگری ساکت نمی‌مانند و به تمام شیوه‌های ممکن اعتراض خواهند کرد. دست‌اندازی به حقوق دهک‌های پایین جامعه و بازنشستگان کارگری، پذیرفتنی نیست.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

برگ‌برگ تاریخ معاصر میهن ما با تلاش ومبارزۀ حزب توده ایران گره خورده است

اعلامیۀ کمیتۀ مرکزی حزب تودۀ ایران به مناسبت هشتادسالگی حزب! فرخنده باد هشتاد سال پیکار خستگی‌ناپذیر حزب توده‌ها برای استقرار آزادی، استقلال، حکومت ملی و مردمی و تحقق حقوق کارگران، زحمتکشان، زنان، جوانان و خلق‌های محروم ایران!

ادامه

اروپا, استثمار, استعمار, اسلام سیاسی, اسیا, اطلاعیه, المان, امپریالیسم, امریکا, انگلستان, ایدئولوژیک, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, دانشجویی, دهقانی, زنان, سرمایه‌داری, سوسیالیسم, سیاسی, عدالت اجتماعی, فساد, کارگری, کمونیسم

سود انبوه رانتخوران و خصولتی‌ها، و کارگران و بازنشستگانی‌ که دیگر توان خرید شیر و ماست و تخم مرغ را هم ندارند!

در ارتباط با دلایل تورم سرسام آور، کارشناسان اقتصادی و فعالان کارگری بارها سخن گفته‌اند؛ افزایش سرسام‌آور پول و شبه پول در دست خواص، پایین بودن نرخ تولید واقعی و سقوط GDP، عدم نظارت بر بازار و سودجویی پایان ناپذیر واسطه‌ها و البته گرانی افسارگسیخته نرخ ارز و حذف ارز دولتی، دلایل اصلی هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اسلام سیاسی, اقتصادی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش