هشدار رئیس‌جمهور مکزیک به‌ ترامپ در خصوص تحرکات نظامی ارتش آمریکا

رئیس جمهور مکزیک در پی اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» در خصوص کارتل های مواد مخدر، به همتای آمریکایی خود در مورد تحرکات ارتش آمریکا در مرز مکزیک هشدار داد.

 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «آندرس مانوئل اوبرادور» رییس جمهوری مکزیک نسبت به مداخله نظامی آمریکا در خاک کشورش به بهانه مقابله با کارتل‌های مواد مخدر، هشدار داد.

 

اوبرادور با بیان اینکه نیروهای مسلح خارجی نمی‌توانند در قلمرو ما دخالت کنند تأکید کرد: از سال ۱۹۱۴ تاکنون هیچ مداخله خارجی در مکزیک صورت نگرفته است و اجازه انجام آن را نخواهیم داد.

 

این اظهارات رئیس جمهور مکزیک در واکنش به اظارات اخیر همتای آمریکایی وی انجام شده است. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بارها پیشنهاد داده است که نیروهای نظامی را برای کمک به مبارزه با کارتل‌های مواد مخدر و گروه‌های خلافکار به مکزیک اعزام کند.

 

ترامپ همچنین گفته قصد دارد کارتل‌های مواد مخدر فعال در مکزیک را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

 

مردم نگران هستند که این تصمیم منجر به مداخله نظامی یکجانبه آمریکا در خاک کشورشان شود.

 

آماده‌باش ارتش ونزوئلا / مادورو کلمبیا و آمریکا را به فتنه‌انگیزی متهم کرد

رئیس‌جمهوری ونزوئلا با استناد به اطلاعاتی تاکید کرد، کلمبیا و ایالات متحده در تحریکاتی در مرز غربی این جمهوری بولیواری دست دارند و از تمام نیروهای مسلح کشورش خواست برای نبرد آماده باشند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, کلمبیا, ونزوئلا

کوبا، دیپلمات‌های آمریکایی را به‌تلاش برای ایجاد بی‌ثباتی در کشور متهم کرد

کوبا ضمن محکوم کردن فعالیت هیات دیپلماتیک آمریکا در این کشور، اقدامات عوامل واشنگتن در هاوانا را غیرقانونی خواند و اعلام کرد، کاخ سفید همچنان به دنبال مداخله در امور کوباست.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا, ونزوئلا

ادامه اعتراضات برعلیه سیاست‌های نولیبرالی، به دنبال شکست مذاکرات اتحادیه‌های کارگری با دولت کلمبیا

پس از آنکه مذاکرات دولت کلمبیا و معترضان بدون دستیابی به نتیجه ملموسی پایان یافت، سران جنبش‌ اعتراضی وعده دادند به تظاهرات ضد دولتی و اعتصاب سراسری خود ادامه دهند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, خبر, کلمبیا