آمریکا تحریم‌های شدیدتری علیه ونزوئلا وضع کرد

نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا اعلام کرد، رییس‌جمهور آمریکا تحریم‌ها علیه بخش نفتی ونزوئلا را شدیدتر کرده و مجازات افرادی را که این اقدامات تازه را نقض می‌کنند، سختگیرانه‌تر کرده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحریم, جهان, خبر, ونزوئلا

جنجال پس از موضع‌گیری برنی سندرز درباره انقلاب کوبا

موضع‌گیری اخیر نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مورد انقلاب کوبا و حمایت ضمنی وی از برخی سیاست‌های رهبر فقید کوبا جنجال‌هایی را در محافل سیاسی واشنگتن و فضای مجازی به راه انداخته است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا

اعتراض‌های شیلی برعلیه سیاست‌های نیولیبرالی دولت وارد پنجمین ماه شد

مخالفان دولت سباستین پینرا رئیس جمهوری شیلی طبق روال جمعه‌های بیش از چهار ماه پیش تاکنون، در میدان مرکزی شهر سانتیاگو پایتخت این کشور اجتماع کردند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, شیلی

موگرینی بر مقابله با فشارهای آمریکا و تقویت روابط تجاری با کوبا تاکید کرد

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر تلاش این اتحادیه به منظور تعمیق روابط تجاری با کوبا و مقابله با فشارهای آمریکا علیه شرکت‌های اروپایی تاکید کرد.

 

به گزارش دوشنبه خبرگزاری فرانسه، موگرینی در جریان دیدار با «برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا در هاوانا اظهار داشت: کوبا شریک کلیدی ماست.

 

اظهارات موگرینی در حالی است که دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تحریم‌ها علیه کوبا را به بهانه نقض حقوق بشر و حمایت از دولت چپگرای نیکولاس مادورو در ونزوئلا افزایش داده است.

 

آمریکا در تازه‌ترین اقدام سقف مبلغی را که کوبایی‌های ساکن آمریکا می‌توانند به کوبا حواله کنند، کاهش داد. همچنین ترامپ بخشی از قانون موسوم به «هلمز-برتون» را که سال ۱۹۹۶ تصویب کرد، فعال کرده است که بر مبنای آن آمریکایی‌های کوبایی‌تبار می‌تواند از شرکت‌های همکار با کوبا شکایت و طلب خسارت کنند.

 

پیشتر واشنگتن برای پرهیز از بروز تنش با شرکای اروپایی خود از فعال کردن این بخش از قانون خودداری کرده بود.

 

موگرینی در این باره گفت: اتحادیه اروپا همواره برای موضع خود مبنی بر غیرقانونی خواندن اقدامات فراسرزمینی آمریکا تاکید کرده است.

 

وی افزود: ما در سال‌ها و ماه‌های گذشته به صراحت به دولت آمریکا اعلام کرده‌ایم که اتحادیه اروپا با اتخاذ تدابیری از سرمایه‌گذاری‌های اروپایی‌ها و حضور اقتصادی اروپا در کوبا حمایت می‌کند.

ایرنا

رئیس‌جمهور کوبا: آمریکا پس از شکست در ونزوئلا، کوبا را هدف گرفته است

رئیس جمهور کوبا تاکید کرد، از آنجایی که آمریکا در حملاتش علیه ونزوئلا شکست خورده، در حال حاضر با تحریم‌های جدید به کوبا حمله می‌کند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا, ونزوئلا

مادورو: گوایدو خائن به وطن است/ اقدام فوری قضایی لازم است

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به خیانت سردسته شورشیان این کشور برای واگذاری یک منطقه نفت خیز به گویان خواستار اقدام فوری دادستانی این کشور علیه گوایدو شد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, کلمبیا, ونزوئلا