صاحبخانه‌ها وسایل بازنشستگان مستاجر را بیرون انداخته‌اند

بازرس کانون بازنشسته‌های تامین اجتماعی استان فارس با اشاره به اینکه اجرای موضوع همسان‌سازی بیشتر سکوت‌سازی بود نه همسان‌سازی گفت: متاسفانه به محض اینکه بازنشسته‌ها بخواهند حرفی بزنند و از مشکلات‌شان صحبت کنند افراد و مسئولان با این استدلال که امکان دارد همین مقدار را هم حذف کنند بازنشسته‌ها را به سکوت دعوت می‌کنند.

 

به گزارش ایلنا، زهرا درویشی در جلسه تشکلات کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی استان با رئیس شورای کارگری و کارفرمایی وزارت کار ، با اشاره به اینکه داشتن برنامه و خروجی برنامه‌ها اساس فعالیت‌های‌تشکیلات است، افزود: … که در حال حاضر کانون‌ها و شورای‌ها و کانون‌های بازنشستگی هم در این بخش با شوراهای اسلامی کار هماهنگ هستند.

 

رئیس‌اتحادیه بانوان کارگر فارس با بیان اینکه در شرایط فعلی تشکیلات و فعالیت‌های تشکیلاتی باید مورد بازنگری قرار گیرد، گفت: بی‌شک افراد جهت ارائه نقطه نظراتشان اقدام به انتخاب نمایندگان و افراد نخبه‌ای می‌کنند که بتواند از دیدگاه‌ها و برنامه‌های تحت مجموعه دفاع کنند اقدام به ایجاد تشکیلات می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بازشستگان تامین اجتماعی برای دریافت وام چهار میلیون تومانی در این شرایط کرونایی باید ساعت‌ها در صف منتتظر بمانند ادامه داد: در مرحله بعد این قشر در لیست قرعه کشی قرار می‌گیرند تا در صورت برنده‌شدن بتوانند چهار میلیون وام دریافت کنند.

 

بازرس کانون بازنشسته‌های تامین اجتماعی استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه صف طولانی بازنشستگان برای در یافت وام در شیراز از مشکلاتی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود، افزود: انتظار داریم که کانون بازنشستگان به مرکز رفاهیات بازنشستگان تبدیل شود.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر صاحب خانه‌ها وسایل بازنشستگان مستاجر را که قدرت پرداخت اجاره بها و افزایش را ندارند به بیرون از خانه اندخته‌اند، ادامه داد: متاسفانه این افراد با مراجعه به ما ساعت‌ها گریه می‌کنند و خواستار حمایت‌اند.

 

درویشی با اشاره اینکه اتفاقات و واقعیت‌های امروز در شان افرادی نیست که ۲۰ الی ۳۰ سال زحمت کشیده‌اند، افزود: اما در حال حاضر این افراد برای دریافت سه الی چهار میلیون تومان بارها به ما مراجعه می‌کنند.

 

درویشی در ادامه با انتقاد از میزان همسازی سازی حقوق بازنشستگان تصریح کرد: در حال حاضر همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها نتوانسته دردی را از این قشر دوا کند چرا که اگر این موضوع در سال‌های گذشته اتفاق رخ داده بود به مراتب تاثیرات بهتری را در زندگی افراد می‌گذاشت.

تجمع همزمان بازنشستگان تامین اجتماعی با خواست همسان‌سازی دستمزدها در چندین شهر

بازنشستگان تامین اجتماعی در چند شهر ایران از جمله تهران، مشهد، اصفهان، رشت، اهواز و تبریز تجمع کرده و خواستار افزایش حقوق و همسان سازی دستمزدهای خود شدند. افزایش ۲۶درصدی مستمری‌ها تناسبی با تورم ۴۰درصدی ندارد.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر

با اتحادعمل فراگیر در راه گسترش اعتصاب‌ها بکوشیم!

حزب توده ایران از جنبش اعتراضی کارگران و زحمتکشان پشتیبانی می‌کند. اعتصاب‌های کارگری و اعتراض به‌وضعیتِ معیشتی در نقاط مختلف کشور ازجمله در شماری از واحدهای صنعتی بزرگ مانند پالایشگاه‌ها، منطقه‌های نفت و گاز، مجتمع‌های پتروشیمی و نیروگاه‌های حرارتی که از ده روز پیش آغاز شده‌بود با خواستِ افزایش مزد، خلع‌ید از پیمانکاران نیروی کار،

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, کارگری, مقاله

از اعتراضات و اعتصابات گسترده کارگران در هفت‌تپه، هپکو و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی حمایت کنیم

حمایت سندیکاها، شکلات مستقل کارگری، کانون‌های صنفی معلمان، شوراهای صنفی دانشجویان و نشریات دانشگاه‌ها و بازنشستگان از اعتصابات سراسری در کشور

ادامه »

ایران, بازنشستگان, بیانیه, حقوق بشر, خبر, دانشجویی, کارگری, معلمان, همبستگی