سندرز: در دوره ترامپ بیمه ۱۱۴ هزار کودک آمریکایی قطع شد

«برنی سندرز» نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در انتقاد از سیاست‌های بهداشتی و درمانی دونالد ترامپ، گفت که عملکرد وی باعث شده تا ۱۱۴ هزار کودک دیگر از خدمات بیمه درمانی محروم شوند.

 

به گزارش ایرنا؛ این سناتور ایالت ورمونت چهارشنبه شب در توئیتی نوشت: ثروت میلیاردرها در دوره ترامپ ۸۵۰ میلیارد دلار افزایش یافت اما درست در همان زمان، بیمه بیش از ۱۱۴ هزار نوزاد، کودک و بچه‌های پیش‌دبستانی دیگر قطع شد.

 

سندرز افزود: ما باید مراقب فرزندان‌مان باشیم، نه اینکه امتیازات شرکتی را در اختیار میلیاردرها قرار دهیم.

 

سندرز همواره از نبود بیمه درمانی فراگیر در آمریکا و ‌گرانی بیمه درمانی بشدت انتقاد کرده است.

 

باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا طرحی موسوم به «اوباماکر» ارائه کرد تا انحصار شرکت‌های بیمه را شکسته و بیمه درمانی را در اختیار اقشار وسیع‌تری قرار دهد. ‌

 

اوباماکر که یکی از مهمترین دستاوردهای داخلی رییس جمهوری پیشین آمریکا به شمار می‌آمد در سال ۲۰۱۰ تصویب و سال ۲۰۱۴ اجرا شد. ترامپ و جمهوریخواهان تلاش کردند تا این طرح را لغو کنند.

 

سندرز درباره اقدامات ترامپ و جمهوریخواهان گفته بود: عقل سلیم حکم می‌کند که به سخن اکثریت مردم گوش کرده و به جای حذف اوباماکر، مشکلات آن را ‌برطرف کنیم. ما نباید میلیون‌ها نفر را از بیمه درمانی محروم کنیم.

با‌ توجه به‌ نتایج آرای۱۴ ایالت؛ «جو بایدن» پیروز انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در «سه‌شنبه بزرگ» شد

نتایج کلی به دست‌آمده از انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در روز موسوم به «سه‌شنبه بزرگ» حاکی از آن است که «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا با کسب ۴۷ درصد آراء و ۵۶۶ موکل انتخاباتی موفق به پیروزی در این انتخابات شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

گاردین؛ آمریکایی‌ها از عدم آمادگی سیستم بهداشتی آمریکا برای مقابله با کرونا نگرانند

ترس و نگرانی از ویروس کرونا در آمریکا به شکلی جدی خود را نشان داده‌ است. بازارهای بورس این کشور به طور گسترده‌ای با نوسان‌های قیمتی روبرو هستند. مغازه‌ها از مواد شوینده و ضد عفونی کننده دست‌ها خالی شده‌اند و خیابان‌های محله‌های چینی‌ها تقریبا خالی است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

توطئه (کودتای) دمکرات‌ها برای به شکست کشاندن سندرز

در پی افزایش محبوبیت برنی سندرز ، کاندیدای حزب دمکرات برای انتخابات دوره آتی ریاست جمهوری آمریکا، که خواهان برخی تغییرات پایه‌ای به سود طبقات و اقشار کم در آمد جامعه است، تبلیغات و اقدام های فراوانی نه تنها از سوی جمهوری خواهان بلکه حتی از سوی هم حزبی‌های او در حزب دمکرات صورت می‌گیرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, سیاسی