روند شیوع ویروس کرونا در چین چگونه کاهشی شد؟

چین درحالی از کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا خبر می دهد که برخی کشورها در آغاز راه مقابله با این ویروس به سر می برند. شاید برخی اقدامات چین در کنترل این ویروس بتواند برای کشورهای دیگر الگویی مفید باشد.

ادامه »

ایتالیا, ایران, جهان, چین, ژاپن, شرق آسیا, کانادا, کره جنوبی, گزارش

“کره شمالی دو موشک کوتاه‌برد شلیک کرد”

کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی ظاهرا دست به پرتاب دو موشک بالیستیک کوتاه‌برد زده است. سئول نگرانی خود را از این اقدام ابراز کرده است. مذاکرات آمریکا و کره شمالی ماه‌هاست که مسکوت مانده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

روند قربانیان ویروس کرونا در چین نزولی شد

وزارت بهداشت چین بامداد یکشنبه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵ تن در نتیجه ابتلا به بیماری کرونای جدید موسوم به کووید ۱۹ جان خود را در این کشور از دست داده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقام‌های وزارت بهداشت چین همچنین اعلام کردند که با احتساب این ۳۵ تن، شمار جان‌باختگان به بیماری کووید ۱۹ به ۲ هزار و ۸۷۰ نفر رسیده است.

 

برپایه گزارش مقام‌های چین، همچنین روز شنبه ابتلای ۵۷۳ نفر جدید به بیماری کرونای جدید تأیید شد و به این ترتیب شمار مبتلایان قطعی به این بیماری به ۷۹ هزار و ۸۲۴ نفر رسید.

 

کره جنوبی

 

براساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در کره جنوبی، در این کشور ۳۷۶ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به کرونا مبتلا شده‌اند. مجموع مبتلایان به این بیماری ویروسی در این کشور به ۳ هزار و ۵۲۶ نفر رسید.

 

اکوادور

 

در همین ارتباط، مقام‌های کشور اکوادور نیز از نخستین مورد ابتلا به کرونای جدید در این کشور خبر دادند.

 

براساس این گزارش، این فرد مبتلا یک زن ۷۰ ساله است که ۱۴ فوریه از اسپانیا عازم اکوادور شده بود.

 

در همین ارتباط “لینین مورینو” رییس جمهوری اکوادر در توئیتر در واکنش به ثبت نخستین مورد به بیماری کرونای جدید در کشورش نوشت: با تکیه بر کارشناسان و سیستم بهداشتی، می‌توان شرایط را کنترل کرد. بنابراین لازم است با حفظ آرامش و رعایت نکات بهداشتی موجب کاهش انتشار این بیماری مسری شد.

 

نخستین مورد از ابتلا به بیماری کرونای جدید در امریکای لاتین در برزیل و مکزیک مشاهده شد.

 

مقام‌های بهداشتی مکزیک در این باره اعلام کردند که سه تن که به تازگی از ایتالیا بازگشته‌اند، مبتلا به کووید ۱۹ هستند.

 

لوکزامبورگ

 

وزارت بهداشت لوکزامبورگ روز شنبه نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا را در این کشور تأیید کرد.

 

این وزارت‌خانه اعلام کرد که فرد مبتلا به کرونا مرد ۴۰ ساله است که به تازگی به ایتالیا سفر کرده و از طریق فرودگاه شارلروی بلژیک بازگشته است.

 

ایتالیا در اروپا به کانون انتشار ویروس کرونا تبدیل شده بطوری که براساس گزارش مقام‌های بهداشتی این کشور شمار مبتلایان قطعی به کرونا به یکهزار نفر رسیده و تاکنون ۲۹ نفر نیز جان باخته‌اند.

 

پاکستان

 

ظفر میرزا وزیر بهداشت پاکستان نیز از ابتلای ۲ فرد جدید به بیماری کرونا در این کشور خبر داد.

 

با احتساب این افراد، شمار افراد مبتلا به این بیماری ویروسی به چهار نفر افزایش یافته است.

 

میرزا افزود که شرایط جسمی دو فرد یاد شده خوب گزارش شده و یکی از آنان درحال ترخیص از بیمارستان است.

 

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی در این خصوص وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.

دروغ‌های پمپئو و آمریکای سرگردان، شکاف با اروپا و تکنولوژی ۵ جی

برای مردم آمریکا هر شخصیت سیاسی یک برچسب دارد. اگر برچسب کیسینجر را خرد دیپلماتیک بنامیم، برچسب پمپئو باید دروغگویی باشد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, چین, دانش, مقاله

اعلام آمادگی چین برای ارسال کمک‌های تخصصی بیشتر به ایران برای مبارزه با کرونا

وزیر امور خارجه چین در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود ضمن تشکر از وی بابت ابراز همدردی با دولت و ملت چین در اوج بحران کرونا، از آمادگی کشورش برای ارسال کمک‌های تخصصی و همکاری علمی با ایران در زمینه مبارزه با کرونا خبر داد.

ادامه »

ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, شرق آسیا