در نتیجه انفجار در یک واحد ریخته‌گری دو کارگر ۲۵ساله جان باختند و پنج کارگر دیگر مصدوم شدند

بامداد امروز دوشنبه ۸ دی ماه، در پی وقوع انفجار کپسول گاز در یک واحد ریخته‌گری در شهرک شهید سلیمی آذرشهر، دو کارگر کشته و پنج نفر دیگر مصدوم شدند.

 

به گزارش ایلنا، حادثه‌ی بامداد امروز حوالی ساعت ۱:۵ دقیقه در یک واحد ریخته‌گری در شهرک صنعتی شهید سلیمی آذرشهر رخ داد که در نتیجه آن دو کارگر حدود ۲۵ساله جان باختند و پنج کارگر دیگر مصدوم شدند.

 

وحید شادی‌نیا سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی با تایید این خبر گفت: دو جوان ۲۵ساله جان باختند و سه مصدوم توسط اورژانس از پایگاه‌های آذرشهر، گوگان و ممقان به بیمارستان شهید مدنی انتقال یافتند.

 

به گفته وی؛ دو مصدوم دیگر حادثه نیز با وسیله شخصی به بیمارستان انتقال یافتند.

دشمن کارگران مناسبات تعدیل ساختاری و خصوصی‌سازی است/ مخالفت با تشکل زحمتکشان نفی حق و حقوق آنان است

تا وقتی «تشکل» نباشد، خبری از حق و حقوق نیست و تا زمانی که «پیمانکاران» هستند، خبری از تشکل نیست؛ باید پیمانکاران را حذف کنند، به گسترش مناطق آزاد خاتمه دهند و اجازه دهند کارگران ماهر و متخصص این مناطق، قدرت چانه‌زنی داشته باشند و از تحرک طبقاتی عادلانه و درخور، بهره‌مند شوند.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

بیانیه‌ی صد تن از فعالان مدنی در حمایت از مطالبات کارگران کشور

چهار دهه پس از وقوع یکی از گسترده‌ترین انقلاب‌های قرن بیستم با دعوی عدالت‌خواهی و برغم تکرار شعارهای تبلیغاتی رسمی، کارگران کشور همچنان به‌شکل آشکاری در زمره‌ی بی‌دفاع ترین اقشار جامعه به‌شمار می‌آیند.

ادامه »

اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, بازنشستگان, بیانیه, پرستاری, حقوق بشر, دانشجویی, زنان, کارگری, معلمان, نئولیبرالیسم

تداوم اجرای برنامه ارزان‌سازی نیروی کار با تقویت شرکت‌های پیمانکار نیروی انسانی

در شرایطی که در اسفندماه ۹۸، نمایندگان دولت، کارفرمایان، و تشکل‌های دست‌ساز رژیم در شورای‌عالی کار، سبد معیشت خانوار ۳٫۳ نفری کارگری را ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین کردند و هر سه گروه از این نمایندگان پای این رقم از سبد معیشت را امضا کردند و هم‌زمان با آن نیز نرخ رسمی تورم

ادامه »

ایران, حقوق بشر, سرمایه‌داری, سیاسی, کارگری, نئولیبرالیسم