تجمع بازنشستگان مقابل تامین اجتماعی؛ باید به دولت فشار آورد تا مطالبات را بپردازد

صبح امروز جمعی از بازنشستگان با حضور مقابل سازمان تامین اجتماعی خواستار بازنگری در فرمول‌های همسان‌سازی و پرداخت بدهی‌های دولت شدند.

 

به گزارش ایلنا، صبح امروز پانزدهم شهریور، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی با حضور مقابل ادارات تامین اجتماعی، خواستار توجه به مطالبات قانونی خود شدند.

 

مهم‌ترین خواسته‌ی این بازنشستگان، تجدیدنظر در فرمول‌های همسان‌سازی است؛ آنها می‌گویند چرا سابقه استحقاقی بازنشستگان سخت و زیان‌آور در محاسبات همسان‌سازی منظور نشده است.

 

بازنشستگان در عین حال خواستار پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان هستند و می‌گویند: مقامات سازمان برای بهبود معیشت بارنشستگان باید به دولت فشار بیاورند تا مطالبات سازمان را بپردازد.

 

این بازنشستگان با انتقاد از وضعیت بد معیشتی خود، خواستار بهبود سطح زندگی کارگران بازنشسته هستند و معتقدند؛ افزایش ناچیز مستمری‌ها نمی‌تواند فاصله عمیق دریافتی بازنشسته با خط فقر را جبران کند.

صاحبخانه‌ها وسایل بازنشستگان مستاجر را بیرون انداخته‌اند

بازرس کانون بازنشسته‌های تامین اجتماعی استان فارس با اشاره به اینکه اجرای موضوع همسان‌سازی بیشتر سکوت‌سازی بود نه همسان‌سازی گفت: متاسفانه به محض اینکه بازنشسته‌ها بخواهند حرفی بزنند و از مشکلات‌شان صحبت کنند افراد و مسئولان با این استدلال که امکان دارد همین مقدار را هم حذف کنند بازنشسته‌ها را به سکوت دعوت می‌کنند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر

تجمع همزمان بازنشستگان تامین اجتماعی با خواست همسان‌سازی دستمزدها در چندین شهر

بازنشستگان تامین اجتماعی در چند شهر ایران از جمله تهران، مشهد، اصفهان، رشت، اهواز و تبریز تجمع کرده و خواستار افزایش حقوق و همسان سازی دستمزدهای خود شدند. افزایش ۲۶درصدی مستمری‌ها تناسبی با تورم ۴۰درصدی ندارد.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر

با اتحادعمل فراگیر در راه گسترش اعتصاب‌ها بکوشیم!

حزب توده ایران از جنبش اعتراضی کارگران و زحمتکشان پشتیبانی می‌کند. اعتصاب‌های کارگری و اعتراض به‌وضعیتِ معیشتی در نقاط مختلف کشور ازجمله در شماری از واحدهای صنعتی بزرگ مانند پالایشگاه‌ها، منطقه‌های نفت و گاز، مجتمع‌های پتروشیمی و نیروگاه‌های حرارتی که از ده روز پیش آغاز شده‌بود با خواستِ افزایش مزد، خلع‌ید از پیمانکاران نیروی کار،

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, کارگری, مقاله

از اعتراضات و اعتصابات گسترده کارگران در هفت‌تپه، هپکو و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی حمایت کنیم

حمایت سندیکاها، شکلات مستقل کارگری، کانون‌های صنفی معلمان، شوراهای صنفی دانشجویان و نشریات دانشگاه‌ها و بازنشستگان از اعتصابات سراسری در کشور

ادامه »

ایران, بازنشستگان, بیانیه, حقوق بشر, خبر, دانشجویی, کارگری, معلمان, همبستگی