تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله برای مطالبات معوقه و امنیت شغلی

شماری از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله امروز چهارشنبه یکم مرداد ماه برای چندمین بار دست به اعتراض صنفی زدند. کارگران می‌گویند: مدیران شهری پاسخگو نیستند و ما ناچاریم برای پیگیری مطالباتمان مقابل ساختمان استانداری تجمع کنیم.

 

یکی از کارگران شهرداری کوت عبدالله به ایلنا گفت: تجمع اعتراضی صبح امروز چهارشنبه یکم مرداد ماه، آنها مقابل ساختمان استانداری در ادامه بی‌توجهی شهرداری به تعویق معوقات مزدی و بیمه‌ای آنها صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه و امنیت شغلی خود هستند، گفت: در حال حاضر با احتساب حقوق اردیبهشت ماه که شمار زیادی از همکارانمان آن را دریافت نکرده‌اند، سه ماه معوقات مزدی طلبکاریم که تا این لحظه از جانب شهرداری و مسئولان شورای شهر پاسخ مشخصی به این خواسته‌های ما کارگران فضای سبز داده نشده است.

 

او با بیان اینکه شهرداری کوت عبدالله با پرداخت نامنظم دستمزد و حق بیمه حدود ۲۵۰ کارگر فضای سبز باعث تشدید وضعیت اقتصادی خانواده‌های این کارگران شده‌ است، افزود: در شرایط فعلی که کارگران در اعتراض هستند از مسئولان شهری توقع داریم که به جای حمایت از پیمانکار، از او بخواهند به تعهدات قانونی خود در قبال کارگران عمل کند.

 

به گفته این کارگر؛ باتوجه به اینکه فصل گرم تابستان نیز فرار رسیده و کارمان سخت‌تر شده است، خواسته‌ای جز دریافت حداقل بخشی از مطالباتمان را نداریم.

کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری تبریز امنیت شعلی ندارند؛ پیمانکاران را حذف کنید!

کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری تبریز از اینکه در استخدام شرکت‌های پیمانکاری هستند، گله دارند و خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

تجمع کارگران نیروگاه دماوند در اعتراض به‌تغییر مدیریت و نبود امنیت شغلی

کارگران نیروگاه دماوند به تلاش‌‌ سهامدار اصلی نیروگاه برای تغییر مدیریت شرکت بهره‌برداری تولید برق دماوند به شرکت مپنا معترض‌اند. معترضان معتقدند باتوجه به سابقه کار شرکت بهره‌برداری مپنا این انتقال؛ امنیت شغلی آنها را به خطر می‌اندازد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

دستمزد زیر۲ میلیون و۶۰۰ هزار تومان؛ توافق کارفرماها و دولت

هنوز در بسیاری از کارگاه‌ها در پشت پرده فریز مزدی در جریان است و کارفرمایان با ترفند جدیدتری از افزایش دستمزد مطابق مصوبات شورایعالی کار طفره می‌روند

ادامه »

اقتصادی, ایران, حقوق بشر, فساد, فقر, کارگری, گزارش