تایم: سیاست کاخ سفید برای مبارزه با کرونا شکست خورده است

یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت واکنش دولت آمریکا به ویروس کرونا از همان ابتدا محکوم به شکست بود و هرگز موفق نخواهد بود.

 

به گزارش تسنیم،‌ وب‌سایت نشریه «تایم» در گزارشی مفصل به عملکرد سیاست دولت آمریکا در رابطه با ویروس کرونا پرداخته است.

 

بر اساس این گزارش، استراتژی دولت ترامپ برای مبارزه با ویروس کرونا خیلی ساده بود که همان «دور نگه‌داشتن ویروس از ایالات متحده» از طریق محدودیت‌های مسافرتی، قرنطینه اجباری بود که تأکید می‌کرد این سیاست‌ها مؤثر هستند. اما افزایش آمارها نشان می‌دهد این سیاست‌‌ها مؤثر نبودند.

 

تایم در ادامه نوشته وقتی سرانجام این ویروس وارد ایالت واشنگتن شد،‌ دولت کند با آن برخورد کرد و متخصصان می‌گویند واکنش آمریکا هفته‌ها و شاید ماه‌ها عقب‌تر از برنامه لازم برای مبارزه با ویروس کرونا است.

 

در این گزارش به اظهارات اخیر مایک پنس معاون رئیس جمهوری اشاره شده است که گفته دولت نمی‌تواند در عرض یک هفته یک میلیون ماسک تهیه کند.

 

بر اساس آمار رسمی دولت آمریکا، تعداد فوتی‌های کرونا در این کشور تا شب گذشته (پنج‌شنبه) به ۱۲ نفر (امروز ۱۴ نفر) افزایش پیدا کرده است.

 

منابع خبری آمریکا می‌گویند که در زمان حاضر بیش از ۱۵۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور اخیراً در سخنانی تعداد تلفات کرونا را «بسیار اندک» خوانده است.

سندرز: در دوره ترامپ بیمه ۱۱۴ هزار کودک آمریکایی قطع شد

«برنی سندرز» نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در انتقاد از سیاست‌های بهداشتی و درمانی دونالد ترامپ، گفت که عملکرد وی باعث شده تا ۱۱۴ هزار کودک دیگر از خدمات بیمه درمانی محروم شوند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق کودکان, خبر

با‌ توجه به‌ نتایج آرای۱۴ ایالت؛ «جو بایدن» پیروز انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در «سه‌شنبه بزرگ» شد

نتایج کلی به دست‌آمده از انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در روز موسوم به «سه‌شنبه بزرگ» حاکی از آن است که «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا با کسب ۴۷ درصد آراء و ۵۶۶ موکل انتخاباتی موفق به پیروزی در این انتخابات شده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

گاردین؛ آمریکایی‌ها از عدم آمادگی سیستم بهداشتی آمریکا برای مقابله با کرونا نگرانند

ترس و نگرانی از ویروس کرونا در آمریکا به شکلی جدی خود را نشان داده‌ است. بازارهای بورس این کشور به طور گسترده‌ای با نوسان‌های قیمتی روبرو هستند. مغازه‌ها از مواد شوینده و ضد عفونی کننده دست‌ها خالی شده‌اند و خیابان‌های محله‌های چینی‌ها تقریبا خالی است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر