تاکید رئیس جمهور کوبا بر احترام به حاکمیت سوریه و عدم دخالت خارجی در امور آن کشور

شرکت کنندگان در کنفرانس همبستگی در هاوانا ضمن محکومیت دخالت خارجی در امور خود بر همبستگی خود با سوریه تاکید کردند و خواستار توقف دخالت های امپریالیستی در امور سوریه و احترام حاکمیت و وحدت اراضی آن شدند.

 

در بیانیه پایان این کنفرانس لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا و همپستگی با ونزوئلا و نکولاس مادورو رئیس جمهور آن مورد تاکید قرار گرفت.

 

در این بیانیه دخالت امپریالیستی در کشورهای آفریقا و منطقه خاورمیانه به بهانه مبارزه با تروریسم مورد محکومیت قرار گرفت.

 

در این بیانیه همچنین به حمایت از ملت فلسطین و حقوق خود پرداخته شد.

 

«میگل دیاز-کانل» رئیس جمهور کوبا طی سخنرانی خود در اختتامیه کنفرتانس همبستگی بر حفظ حاکمیت و وحدت اراضی آن و عدم دخالت امپریالیستی در امور داخلی این کشور تاکید.

 

در این حال بشار جعفری بر تداوم حمایت سوریه از کوبا در برابر محاصره ظالمانه آمریکا و سیاست متخاصم واشنگتن علیه این کشور تاکید کرد

 

نماینده دائم سوریه در سازمان بین الملل دکتر بشار جعفری با تاکید بر تداوم حمایت سوریه از مقاومت وایستادگی ملت و دولت کوبا در برابر محاصره ظالمانه تحمیلی آمریکا از سال ۱۹۶۲م گفت: امروز محکومیت این محاصره خصوصا در سایه سیاست های تشدیدی دولت کنونی آمریکا دیگر کافی نیست.

سانا

بحران رانت‌خواری سرمایه‌داری در ونزوئلا گفت‌وگو با «اُسکار فیگوئرا»، دبیرکل حزب کمونیست ونزوئلا

دبیرکل حزب کمونیست ونزوئلا “اتحادِ گرایش‌های متنوع” در جنبش “چاویستا”- جنبش مردمی طرفدار سیاست‌های رئیس‌جمهور فقید ونزوئلا هوگو چاوز- را خواستار است.

ادامه »

اتحاد شوروی, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, دیدگاه, ونزوئلا

رهبران کوبا و ونزوئلا علیه ترامپ؛ “مبارزه با امپریالیسم ادامه یابد”

رهبر حزب کمونیست کوبا، رئیس‌جمهوری این کشور و رئیس‌جمهوری ونزوئلا اعلام کردند، تحریم‌های آمریکا صرفا باعث نزدیکی بیشتر هاوانا و کاراکاس می‌شود.

ادامه »

ارژانتین, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, شیلی, صندوق بین‌المللی پول, کوبا, ونزوئلا