ایست قلبی ناشی از فشار کار و ابتلا به کرونا جان ۴ پرستار و کارکنان مراکز درمانی را گرفت

چهار نفر دیگر از کارکنان و پرستاران جوان و با سابقه مراکز بیمارستانی سرخس، شیراز، سنندج وسورک بر اثر ایست قلبی وکرونا جان باختند.

 

به گزارش ایلنا، «محسن نوربخش» پرستار بخش مراقبت‌های ویژه اورژانس سرخس ، «معصومه کاظمی» پرستار بااخلاق بیمارستان عاشوری سورک استان مازندران و «حمید رضا جوادی» کارشناس بیهوشی بیمارستان پیامبر رحمت سنندج، طی ۴۸ ساعت گذشته بر اثر ایست قلبی ناشی از فشار کار جان خود را از دست دادند.

 

همچنین روز گذشته (۲۳ بهمن ماه) یکی از کارکنان شاغل دربخش تاسیسات بیمارستان شهید بهشتی شیراز بنام «صمدشبان قصردشتی»نیز به علت ابتلا به کرونا جان خودرا از دست داد.

 

این چهار نفر از کارکنان جوان و با سابقه مراکز بیمارستانی خراسان رضوی، فارس، کردستان و مازندران بودند که از قرار معلوم جزء یکی که مبتلا به کرونا بود، مابقی سابقه هیچ نوع بیماری خاصی نداشته‌اند.

 

مرگ پرستاران براثر ایست قلبی در حین شیفت کاری، مسبوق به سابقه است.

خط فقر و تعدیل ساختاری: دستمزد کارگران چگونه تعیین می‌شود؟!

رژیم ولایت فقیه با اجرای برنامه تعدیل ساختاری در سه دهه اخیر اساساً معیشت کارگران و زحمتکشان را به وضعیتی بحرانی کشانده است اما با تشدید تحریم‌های امپریالیستی و فساد گستردهٔ نهادینه در تمامی ارکان‌ رژیم همراه با گسترش همه‌گیری کرونا در یک سال اخیر، این رژیم فقر و فلاکت را بین زحمتکشان به‌نحوی بی‌سابقه‌

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, بازنشستگان, پرستاری, حقوق بشر, کارگری, مقاله

وجود تبعیض ساختاری در نظام سلامت کشور بین پزشکان و پرستاران/ وجود ۳۰ هزار پرستار شرکتی با حداقل دستمزد قانونی

حقوق پرستاران باید بر مبنای دلار سال ۹۲ ارزیابی و با این روزها مقایسه شود. واضح و روشن است که قدرت خرید همه اقشار جامعه کم شده است. مسئولان افزایش درآمد را گزارش می‌کنند اما افزایش نرخ تورم را نادیده می‌گیرند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, پرستاری, تحلیل, حقوق بشر, کارگری

بیانیه‌ی صد تن از فعالان مدنی در حمایت از مطالبات کارگران کشور

چهار دهه پس از وقوع یکی از گسترده‌ترین انقلاب‌های قرن بیستم با دعوی عدالت‌خواهی و برغم تکرار شعارهای تبلیغاتی رسمی، کارگران کشور همچنان به‌شکل آشکاری در زمره‌ی بی‌دفاع ترین اقشار جامعه به‌شمار می‌آیند.

ادامه »

اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, بازنشستگان, بیانیه, پرستاری, حقوق بشر, دانشجویی, زنان, کارگری, معلمان, نئولیبرالیسم