نجات کرهٔ زمین مستلزم پایان دادن به سرمایه‌داری است

بدون برنامه‌ریزی نمی‌توان از فاجعهٔ آب‌وهوایی جلوگیری کرد. و پیشبُرد چنین برنامه‌ای، مستلزم متوقف کردن سودوَرزی سرمایه‌داری است.

ادامه

اتحاد شوروی, اتحادیه اروپا, اسپانیا, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, چین, حقوق بشر, دانمارک, روسیه, سرمایه‌داری, سوئد, سوسیالیسم, فرانسه, کارگری, کانادا, محیط زیست, مقاله, نئولیبرالیسم, هلند

کمالی؛ مجلسی‌ها از گروه خاص و سرمایه‌داران در مقابل فقرا حمایت می‌کنند/ آن‌ها می‌خواهند ریشه کارگران را بزنند

مطرح شدن حذف کارگاه‌های مناطق روستایی از شمول قانون کار در آستانه سی و یکمین سالگرد تصویب قانون کار به نگرانی بزرگ فعالان حوزه کار تبدیل شده است. همچنین تبصره پیشنهادی الحاقی به ماده ۴۱ قانون کار موجب بروز نگرانی فعالان کارگری شده است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

تجمع کارگران کارخانه لاستیک بارز کردستان دراعتراض به‌تبعیض ونابرابریِ دستمزدها و مشکلات معیشتی

جمعی از کارگران کارخانه «لاستیک بارزکردستان» در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود و کارخانه می‌خوانند، در محوطه داخلی کارخانه تجمع کردند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

خیریه نذر اشتغال امام حسینِ رژیم ولایی و تشدید استثمار زحمتکشان

توافق در روابط کار یعنی آن چیزی که نماینده کارگر وکارفرما، بحث کرده و به آن رسیده‌اند؛ شما که ادعا می‌کنید مزد باید توافقی باشد آیا کارفرمایان حاضرند کارگران را در کارخانه سهامدار کنند و درسود و زیان در کنارهم شریک باشند بعد درخصوص مزد توافقی اظهارنظر کنند؟!

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

اعتراض نیروهای شرکتی و حجمیِ توزیع برق به آزمون برای استخدام

نیروهای شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور به برگزاری آزمون تبدیل وضعیت استخدامی اعترض‌کردند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، نیروهای شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور، نتایج آزمون شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور، را پرحرف و حدیث خواندند.

 

به گفته این نیروها، وزیر وقت، پس از اعتراضات گسترده شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور و فشار افکار عمومی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، مورخ ۱۹ اردیبهشت سال ۹۹، نامه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور را نوشت.

 

آن‌ها تاکید دارند که اردکانیان در این نامه به صراحت اعلام کرد: ظرف سه سال از تاریخ نامه، باید کلیه نیروی‌های شرکتی و حجمی تعیین تکلیف شوند.

 

با این حال به گفته‌ی این نیروها، در کمال تأسف و در ادامه پافشاری وزیر وقت، مبنی بر تضییع حقوق نیروهای شرکتی و حجمی کشور، شرط تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و حجمی برگزاری آزمون داخلی اعلام شد اما «در ادامه با تغییر مکرر شرایط آزمون، برگزاری آن را برای تبدیل وضعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر، به روزهای پایانی دولت منتقل کرد و در نهایت با وجود انتقادات بسیار و در شرایط حاد کرونایی کشور، این آزمون با حرف و حدیث بسیاری برگزار شد.»

 

به گفته‌ی نیروهای شرکتی و حجمی، پس از ماه‌ها صرف هزینه و وقت بسیار، طی هفته جاری نتایج عجیب و غریب آزمون به صورت محرمانه به شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور اعلام شد که با اعتراضات گسترده کارکنان و حتی مدیران شهرستان‌ها همراه بوده و هست و علی‌رغم پیگیری‌های معترضان، هیچ مرجعی جهت رسیدگی به شکایات و اعتراضات معرفی نشده و کارنامه همکاران (مصاحبه و نمرات کتبی) در اختیار آنان قرار نگرفته است.

 

این نیروها معتقدند: به نظر می‌رسد آزمون نمایشی وزارت نیرو با هنرنمایی برخی مدیران هنوز دست از صنعت برق برنداشته و پیرو همان تفکرات منجر به خاموشی‌های گسترده در کشور، درصدد تشویش اذهان همکاران و ایجاد نارضایتی عمومی در سطح شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور هستند.

دولت و مجلس امروز دشمنی با قانون کار و معیشت کارگران را علنی کرده‌اند

بیست و نهم آبان ماه، سالروز تصویب قانون کار است اما امسال در آستانه این اتفاق مهم، نمایندگان مجلس امضا جمع کرده‌اند تا با الحاق یک تبصره به ماه ۴۱ قانون کار، مزد توافقی را در این مرحله برای کارگران روستایی قانونی کنند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اسلام سیاسی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

حال کارگری که در اراک در اعتراض به دیوان عدالت اداری خودسوزی کرد “وخیم” است

یک کارگر روز یکشنبه بیست و سوم آبانماه جاری در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اراک اقدام به خودسوزی کرد که جزئیات این رویداد در پیگیری‌های ایرنا تشریح شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری