اعتراض بازنشستگان نفت استان مرکزی به تغییرات صندوق بازنشستگی

بازنشستگان نفت استان مرکزی می‌گویند نمی‌خواهیم به صندوق نفت کرمانشاه ملحق شویم.

 

جمعی از بازنشستگان نفت استان مرکزی در تماس با ایلنا، از اعتراضات روزهای گذشته خود در محل صندوق خبر دادند.

 

این بازنشستگان نفتی می‌گویند: روزگاری صندوق نفت، بسیار شرایط خوبی داشت و وضعیت و رفاه بازنشستگان آن، مایه‌ی رشک بازنشستگان باقی صندوق‌ها بود اما از زمان خصوصی‌ شدن، دیگر اوضاع مثل سابق نیست، چون دولت هیچ نظارتی ندارد.

 

بازنشستگان نفت مرکزی می‌گویند: بدون نظرخواهی با بازنشستگان و نمایندگان آنها قصد دارند صندوق نفت مرکزی را به صندوق کرمانشاه ملحق کنند؛ سوال ما این است که چرا باید این اتفاق بیفتد؛ ما نگرانیم همین محدود امکانات و امتیازاتی که داریم هم از بین برود.

معیشت عادلانه، حق بازنشستگان است!

با اجرای برنامه تعدیل ساختاری قدرت خرید بازنشستگان به‌شدت کاهش یافت و معیشت آنان رو به‌وخامت نهاد. یکی از شعارهای مهم بازنشستگان در اعتراض‌های چند ماه اخیرشان در مقابل مجلس در تهران و دیگر شهرها چنین بود: “خط فقر ۸ میلیون، حقوق ما ۲ میلیون!”. با افزایش سه برابری قیمت بنزین در آبان‌ماه ۹۸،  ایسنا،

ادامه »

اجتماعی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, مقاله

بازنشستگان در جستجوی معاش شایسته/ آیا نمایندگان مجلس ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به اعتبار «همسان‌سازی» اضافه خواهند کرد؟

در حال حاضر، اگر ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به اعتبارِ ۶ هزار میلیارد تومانی همسان‌سازی اضافه نشود، در سال ۱۳۹۹ نیز همسان‌سازی اجرایی نخواهد شد؛ براساسِ برنامه ششم توسعه، مهلت اجرای همسان‌سازی تا سال ۱۴۰۰ است؛ یعنی باید در دو سال باقیمانده (۱۳۹۹ و ۱۴۰۰) فاصله دریافتی بازنشستگان و شاغلان به ۱۰ درصد

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, گزارش

طرح مسکن ملی با شرط دو میلیون تومان قسط، یعنی کارگران حداقل‌بگیر یا حتی کمی بیشتر بگیران خارج از دایره

وعده داده شد طی سه سال ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به کارگران و بازنشستگان واگذار می‌شود. این وعده چقدر عملیاتی است و طرح مسکن کارگری قابل اجرا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ فعالان کارگری می‌گویند: چطور از کارگر حداقل‌بگیر انتظار داریم در سایت ثبت‌نام کند و ماهی دو میلیون تومان قسط بدهد؟

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری