اعتراضات ضد جنگ در لندن همزمان با گشایش نمایشگاه تسلیحاتی

اعتراضات ضد جنگ در لندن، امروز سه‌شنبه همزمان با آغاز به کار نمایشگاه تسلیحاتی “تجهیزات دفاعی و امنیتی بین‌المللی” (DSEI-۲۰۲۱) آغاز شده است.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بزرگترین نمایشگاه تسلیحاتی در اروپا هر دو سال در مرکز لندن برگزار می‌شود و امسال بیش از ۱۷۰۰ سازنده پیشتاز تجهیزات نظامی در آن شرکت کردند.

 

چندین معترض با در دست داشتن پلاکاردهایی در ورودی این نمایشگاه تجمع کردند و اسامی افرادی که در درگیری‌های نظامی کشته شده بودند، فریاد می‌زدند. آنها همچنین بنری با شعارهای ضد جنگ در دست داشتند.

 

نماینده برخی از شرکت‌ها به سمت معترضان می‌رفتند و می‌گفتند که آنها روی امنیت تمرکز دارند نه جنگ. این معترضان همچنین از شرکت‌های تسلیحاتی می‌خواستند تا سود بردن از اقدامات نظامی را متوقف کنند.

 

یکی از معترضان گفت: روی یکی از بنرها نوشته شده “جنگ از اینجا آغاز می‌شود” چون این یک نمایشگاه تسلیحاتی است و شرکت‌ها سلاح‌هایی را برای کشتن مردم و سود بردن می‌فروشند و از این طریق بسیار ثروتمند می‌شوند. برای توقف جنگ‌ها در ابتدا باید فرهنگی که فروش تسلیحات را ترغیب می‌کند، متوقف کرد.

 

یک فعال دیگر به اسپوتنیک گفت که حتی یک گام کوچک می‌تواند جهان را تغییر دهد و توجهات را به نظامی‌گری و صنایعی که از کاربرد نیروی کشنده برای حل و فصل درگیری‌ها در سراسر جهان حمایت می‌کنند، جلب کند.

 

همچنین بسیاری از معترضان با ریختن رنگ قرمز به روی زمین و دراز کشیدن در خیابان خودشان را قربانیان جنگ نشان دادند. روی بنری که در نزدیکی آنها قرار گرفته بود، نوشته شده بود “خون اهدا کنید، خون نریزید.”

 

پلیس لندن معترضان را کنترل می‌کرد اما مداخله‌ای گزارش نشد و اعتراضات تقریبا مسالمت‌آمیز بود. شهردار لندن پیشتر از برگزارکنندگان خواسته بود تا این نمایشگاه را لغو کنند و آن را توهینی به مردمی دانست که از درگیری‌ها گریختند و از تبعات استفاده از تسلیحاتی که در آنجا به نمایش درآمده، آسیب دیده‌اند.

تظاهرات هزاران نفر در اعتراض به نمایشگاه بین‌المللی خودرو در آلمان

شهر مونیخ در جنوب آلمان همزمان با برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری جهان صحنه تظاهرات هزاران نفر از طرفداران محیط زیست بود که در مواردی پلیس برای متفرق کردن تظاهر کنندگان از باتوم و اسپری فلفل استفاده کرد.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, المان, جهان, چین, خبر, کارگری, محیط زیست

راهپیمایی هزاران تن از کاتالان‌ها در بارسلونا با درخواست استقلال

هزاران تن از کاتالان‌ها روز شنبه به خیابان‌های بارسلونا آمدند، شعار سر دادند، سرود خواندند، پرچم‌های کاتالونیا را تکان دادند و خواستار استقلال این منطقه از اسپانیا شدند.

ادامه

اسپانیا, اعتراضات اجتماعی, جنوب اروپا, جهان, حقوق بشر, خبر

تظاهرات در شهرهای مختلف آمریکا برای محافظت از حق رای

هزاران معترض با تجمع در واشنگتن و دیگر شهرهای آمریکا، خواستار محافظت از حق رای شدند؛ معترضان تلاش دارند تا بر قانونگذاران کنگره به‌منظور تصویب قانونی برای مقابله با محدودیت رای‌دهی در ایالت‌های تحت رهبری جمهوریخواهان فشار وارد کنند.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

تشدید اعتراضات ضد دولتی در تایلند

در بحبوحه افزایش نارضایتی عمومی از نحوه رسیدگی دولت تایلند به همه گیری جهانی کرونا، اعتراضات در این کشور که با ابتلا به کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، در حال تشدید است.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, تایلند, جنوب شرق آسیا, جهان, حقوق بشر, گزارش