چگونه خصوصی‌سازی سلامت جامعه وامنیت شغلی پرستاران را تهدید می‌کند! از خواسته‌ها و حقوق پرستاران حمایت کنیم

همزمان با همه‌گیری دوبارهٔ ویروس کرونا در کشورمان بار دیگر روز ۵ مردادماه، پرستاران و سایر نیروهای شرکتی وزارت بهداشت که از آن‌ها به عنوان مبارزان خط مقدم مقابله با بیماری کوید ـ ۱۹ نام برده می‌شود، در اعتراض به نبود امنیت شغلی، دستمزد یک پنجم خط فقر و نیز با خواست رفع تبعیض و

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, فقر, مقاله

تچمع نیروهای پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، آزمایشگاهی، روانشناس، پزشک، تغذیه و… : شرکت‌های واسطه‌ای پیمانکاری را حذف کنید

نیروهای شرکتی شاغل در حوزه‌های بهداشت و درمان صبح امروز (یکشنبه/۵ مرداد) مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر

ابتلای ۳۴۰ نفر از کادر درمان گلستان به کرونا

قائم‌ مقام و مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۳۴۰ نفر از کادر درمان استان در سطوح مختلف خدمتی به این بیماری مبتلا شدند که از این تعداد ۳ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

 

محمدجواد کبیر روز دوشنبه به ایرنا اظهار داشت: حدود ۹۰ درصد این مبتلایان با سپری کردن طول درمان، بهبود یافته و بسیاری از آن ها به محل خدمت بازگشتند.

 

وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۵ نفر از مجموع کادر درمانی گلستان به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری هستند.

 

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان همچنین با تکذیب ابتلای همه کادر درمان بیمارستان بندرترکمن به کرونا گفت: از مجموع حدود ۳۰۰ کادر خدمتی این بیمارستان ۱۰ درصد به این بیماری مبتلا شدند که بیشتر آنان بهبود یافته و مابقی در حال طی کردن دوران نقاهت هستند.

 

کبیر با اعلام بستری بودن ۶۶۵ بیمار مبتلا به کرونا در گلستان گفت: از مجموع این افراد ۱۰۹ نفر در بخش آی سی یو بستری هستند که حال ۴۷ نفر از آنان وخیم است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ۱۵ تیرماه از ابتلای ۲۰۰ عضو کادر درمانی این استان به کرونا خبر داده بود.

 

علاوه بر کادر درمانی، کارمندان بانک های گلستان با ۴۲۰ مورد ابتلای قطعی، بیشترین گروه در معرض خطر ابتلا به این ویروس در استان هستند.

 

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، تا ۲۳ تیرماه ۵۱۹ نفر بر اثر مبتلاشدن به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده بودند که به دلیل افزایش مبتلایان و وخامت حال تعدادی از آنان، احتمال بیشتر شدن جان باختگان وجود دارد.

 

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز دوشنبه گفت: تاکنون ۲۷۶ هزار و ۲۰۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴ هزار و ۴۰۵ نفر رسیده است.

خستگیِ ناشی از فشار کار عامل ابتلای بیش از ۹ هزار پرستار به‌ کرونا است

دبیرکل خانه پرستار ایران در واکنش به این اظهارنظر که ۹ هزار نفر از پرستاران در بیمارستان‌ها کرونا گرفته‌اند، گفت: به نظر می‌رسد تعداد پرستاران مبتلا شده به کرونا بیشتر از این تعداد باشد.

ادامه »

ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر, مصاحبه و گفتگو

ابتلای ۱۱۲ نفر از پرسنل درمانی بیمارستان‌های “دکتر غرضی” و “فاطمه الزهرا” به کرونا

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: تاکنون تعداد حدود ۳۵۰۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های دکتر غرضی و فاطمه الزهرا نجف آباد بستری شده و همچنین تعداد ۱۱۲ نفر از پرسنل درمانی این مجموعه نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, حوادث, خبر, کارگری

درخواست از دولت برای تجدیدنظر دربازگشایی‌ها/ کادر درمان خسته وفرسوده در کنار حقوق‌هایی سه تا چهار ماه پرداخت نشده

عضو کمیته کشوری کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا، گفت: تجدیدنظر در بازگشایی‌های انجام شده توسط دولت در مقابله با کرونا بسیار کارساز خواهد بود.

ادامه »

اجتماعی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, خبر, کارگری