شکست موشک هایپرسونیک نیروی هوایی آمریکا در «عملیات جنگال»

منابع خبری اعلام کردند در آزمایش موشک هایپرسونیک نیروی هوایی آمریکا موارد بسیاری رعایت نشده و این آزمایش باید دوباره انجام شود. به گزارش فارس، منابع خبری روز دوشنبه اعلام کردند که نیروی هوایی آمریکا در انجام آزمایش موشک هایپرسونیک خود موارد بسیاری را رعایت نکرده و این آزمایش باید دوباره انجام شود.  به نوشته ... شکست موشک هایپرسونیک نیروی هوایی آمریکا در «عملیات جنگال»

ادامه

آمریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, روسیه

تلاش مخفیانه نظامیان آمریکایی برای تحویل جنگنده به اوکراین

منابع آگاه از تلاش مخفیانه نظامیان ارتش آمریکا برای تحت فشار قرار دادن رهبری پنتاگون جهت تحویل جنگنده‌های اف- ۱۶ به اوکراین خبر دادند. به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه پولیتیکو، منابع آگاه گزارش دادند که گروهی از نمایندگان وزارت دفاع آمریکا به طور مخفیانه در داخل پنتاگون تلاش می‌کنند تا رهبری وزارت دفاع ... تلاش مخفیانه نظامیان آمریکایی برای تحویل جنگنده به اوکراین

ادامه

آمریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, گزارش

آماده‌باش ژنرال آمریکایی برای جنگ با چین در ۲۰۲۵

یک ژنرال چهار ستاره نیروی هوایی ایالات متحده نسبت به درگیری با چین در اوایل سال ۲۰۲۵ – به احتمال زیاد بر سر تایوان – هشدار داده و از فرماندهان خود خواسته است تا واحدهای خود را برای دستیابی به حداکثر آمادگی نبرد عملیاتی در سال جاری تحت فشار قرار دهند. به گزارش ایسنا به ... آماده‌باش ژنرال آمریکایی برای جنگ با چین در ۲۰۲۵

ادامه

آمریکا, امریکای شمالی, تایوان, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

صنعت دفاعی آمریکا آماده «جنگ احتمالی» با چین نیست

تازه‌ترین مطالعات و بررسی‌های یک اندیشکده نشان می‌دهد که صنعت دفاعی آمریکا برای یک “جنگ متعارف طولانی‌مدت” با چین به‌ اندازه کافی آماده نیست. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، اندیشکده “مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی” (CSIS) توسط یک نوع شبیه‌سازی جنگی نشان داد که آمریکا به احتمال زیاد در “جنگ احتمالی” ... صنعت دفاعی آمریکا آماده «جنگ احتمالی» با چین نیست

ادامه

آمریکا, اوکراین, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش

اسرار جنگنده‌های F-۱۶ و F-۱۵ آمریکا لو رفت

کارشناسان حرفه‌ای بازی‌های آنلاین و گیمر‌های کامپیوتری بار دیگر اسرار جنگنده‌های F-۱۶ و F-۱۵ آمریکا را افشا کردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ارشناسان حرفه‌ای بازی‌های آنلاین که درباره مدل سازی دقیق تسلیحات مورد علاقه خود بحث می‌کنند، بار دیگر به طور ناخواسته یک سری اسرار نظامی را در اینترنت فاش کردند. به گزارش پایگاه اینترنتی ... اسرار جنگنده‌های F-۱۶ و F-۱۵ آمریکا لو رفت

ادامه

آمریکا, امریکای شمالی, بورکینافاسو, جهان, خبر, غرب آفریقا, فرانسه, مجارستان

۴ هزار کلاهک هسته‌ای آمریکا برای نابودی چندباره جهان

یک روزنامه آمریکایی تاکید کارشناسان غیرنظامی پنتاگون بر ضرورت استفاده محدود از تسلیحات هسته‌ای را خطرناک و غیرقابل قبول توصیف کرد و نوشت ۴ هزار کلاهک هسته‌ای فعلی آمریکا می‌تواند جهان را چندین بار نابود کند.

 

به گزارش روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی به قلم «دایان فاینستاین» قانونگذار دموکرات ایالت کالیفرنیا در سنای آمریکا، به گزارش ماه گذشته کمیته مشورتی پنتاگون که خواستار سرمایه گذاری دولت واشنگتن روی تسلیحات هسته ای جدید و انجام آزمایش های هسته ای شده، اشاره کرده و نوشته است که چیزی تحت عنوان «جنگ محدود هسته ای» وجود ندارد.

 

کمیته مشورتی پنتاگون در گزارش خود خواستار تحقیق در زمینه تسلیحات هسته ای با قدرت کمتر شده و تاکید کرده است که از این تسلیحات بدون متوسل شدن به یک جنگ هسته ای تمام عیار، استفاده کرد.

 

واشنگتن پست این گزارش که توسط هیئت علوم دفاعی پنتاگون متشکل از کارشناسان غیرنظامی ارائه شده است را وحشتناک توصیف و تاکید کرده است که انتشار این گزارش را باید با صدای بلند و سریعا سرزنش کرد. در این گزارش بر ضرورت وجود یک شرکت هسته ای با قابلیت تولید یک سلاح هسته ای سریع و مناسب برای استفاده محدود تاکید شده است.

 

فاینستاین در مقاله خود در واشنگتن پست نوشته است: اجازه بدهید که صریح بگویم که چیزی با عنوان استفاده محدود از تسلیحات هسته ای وجود ندارد و کاملا غیر قابل قبول است که یک هئیت مشورتی در پنتاگون تولید چنین تسلیحاتی را ترویج کند. این موضوع زمانی مشکل ساز تر می شود که شاهد اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در زمینه حمایتش از رقابت تسلیحات هسته ای می شویم.

 

این سناتور دموکرات با استناد به اظهارات «رابرت ورک» معاون وزیر دفاع آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی، نوشت که هر کس که فکر کند می تواند استفاده غیرقابل کنترل از تسلیحات هسته ای را مهار کند، به معنای واقعی کلمه در حال بازی کردن با آتش است.

 

بر اساس مقاله فاینستاین، تسلیحات هسته ای با یک پارادوکس همراه است زیرا آمریکا میلیاردها دلار صرف ساخت و نگهداری این تسلیحات می کند به این امید که هیچ گاه از آنها استفاده نکند.

 

فاینستاین نوشت که تنها هدف داشتن سلاح هسته ای برای آمریکا باید این باشد که استفاده سایر کشورها از این سلاح را مهار کند و بنابراین، طراحی تسلیحات هسته ای جدید با بازدهی کم جهت هدفگیری اهداف محدود به شیوه ای کاملا خطرناک آستانه استفاده سایر کشورها از این تسلیحات را کم می کند و نهایتا ثباتی که بازدارندگی هسته ای ایجاد کرده است، تضعیف می شود و احتمال به وجود آمدن یک جنگ هسته ای که پیروزی ای در پی نخواهد داشت، افزایش می یابد.

 

واشنگتن پست نوشت که پیشتر در زمان ریاست «جرج دبلیو بوش» رئیس جمهور اسبق آمریکا نیز کنگره تلاش کرد تا یک سلاح هسته ای جدید با نام «پناهگاه شکن» بسازد اما این تلاش ها با رهبری «دیوید هابسون» که در آن زمان نماینده ایالت اوهایو در کنگره بود، متوقف شد.

 

فاینستاین نوشت که در حال حاضر حامیان ساحت یک سلاح هسته ای جدید با بازدهی کم مدعی هستند که زرادخانه هسته ای آمریکا برای مقابله با تهدیدهای در حال ظهور جهانی کافی نیست اما این ادعا حقیقت ندارد زیرا آمریکا در حال حاضر بمب گرانشی B61 را در اختیار دارد که با هزینه برآورد شده ای معادل ۱۰ میلیارد دلار، در حال به روز رسانی شدن است و از طرف دیگر، انبار تسلیحات استراتژیک فعلی آمریکا نیز بیشتر از نیاز لازم برای مهار حمله به آمریکا و متحدان واشنگتن است.

 

وی نوشت که زرادخانه هسته ای آمریکا شامل ۴ هزار کلاهک هسته ای ذخیره شده است که این تعداد برای نابودی چند باره جهان کافی است.

 

نماینده دموکرات سنای کنگره در ادامه مقاله خود در واشنگتن پست تاکید هیئت علوم دفاعی پنتاگون برای از سر گیری آزمایش های هسته ای را موضعی اشتباه توصیف کرد و نوشت وزارت انرژی آمریکا امنیت و قابلیت اعتماد به انبار تسلیحات هسته ای را در طول دهه های آتی تائید کرده است و دیگر نیازی به آزمایش هسته ای نیست.

 

فاینستاین نوشت که از سرگیری آزمایش های هسته ای صرفا دیگر کشورها را به این رویکرد ترغیب می کند و در این صورت جهان ناامن تر می شود و دیگر کشورها نیز به دنبال تسلیحات و قابلیت های هسته ای جدید می روند و بنابراین، پنتاگون باید مسیر خود را در راستای کاهش هر چه بیشتر زرادخانه های هسته ای آمریکا با هدف همکاری با سایر کشورها ادامه دهد.

 

وی در پایان مقاله خود با اشاره به اینکه دولت واشنگتن می تواند برای شروع با دولت مسکو همکاری کند تا یک ممنوعیت جهانی را در مسیر استفاده از موشک های کروز هسته ای ایجاد کنند، نوشت پیروزی در زمینه تسلیحات هسته ای به این معنا نیست که چه کسی کلاهک های بیشتری در اختیار دارد، بلکه پیروزی در این زمینه به معنای تحمل در عدم استفاده از این تسلیحات است بنابراین، گزارش هئیت مشورتی پنتاگون آستانه استفاده سایر کشورها از تسلیحات هسته ای را پایین می آورد و بهتر این است که وزارت دفاع آمریکا این گزارش را رد کند.

تسنیم

سفر وزیر خارجه آمریکا به کشورهای چین، ژاپن و کره‌ جنوبی

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در پایان ماه جاری میلادی در سفری از سه کشور چین، ژاپن و کره‌جنوبی بازدید می‌کند.   براساس گزارش‌ها این سفر در راستای بررسی برنامه‌های هسته‌ای کره‌شمالی صورت می‌گیرد.   این نخستین سفر رکس تیلرسون از زمان انتصاب وی به عنوان وزیر خارجه آمریکا به منطقه ... سفر وزیر خارجه آمریکا به کشورهای چین، ژاپن و کره‌ جنوبی

ادامه

امریکا, جهان, خبر

ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

نامزد جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری گفت که طرح رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون درباره سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود.   به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در مصاحبه با خبرگزاری رویترز که عمدتا روی مسائل سیاست خارجی متمرکز بود، گفت، شکست داعش اولویت بالاتری نسبت به متقاعد کردن بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه برای ... ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, خبر