سلاح‌های آمریکایی باقی مانده در افغانستان، در دستان تروریست‌ها

مقامات ارتش هند می‌گویند: سلاح‌های باقی‌مانده امریکایی‌ در افغانستان، به دست گروه‌های تروریستی در کشمیر رسیده‌است. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از ان‌بی‌سی هند، با انتشار گزارشی اعلام کرده است: سلاح های ام۴، ام۱۶ و دیگر سلاح‌های باقی مانده در افغانستان به دست گروه تروریستی موسوم به «جیش محمد» و «لشکر طیبه» افتاده است. عمران ... سلاح‌های آمریکایی باقی مانده در افغانستان، در دستان تروریست‌ها

ادامه

آمریکا, افغانستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خبر, هندوستان

هند به همدستی با روسیه در جنگ اوکراین متهم شد

چند ماه بعد از اتهام افکنی مردود غرب مبنی بر مشارکت نظامی ایران با روسیه در جنگ اوکراین و ادعای ارسال پهپادهای ایرانی به مسکو، حال استعمار پیر انگشت اتهام را به سوی مستعمره قدیمی خود نشانه رفته و صنعت چرم هند را به همدستی با روسیه در جنگ اوکراین متهم کرده است. به گزارش ... هند به همدستی با روسیه در جنگ اوکراین متهم شد

ادامه

اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب, گزارش, هندوستان

از هفته آینده؛ مبادلات تجاری هندوستان و روسیه با واحد پولی «روپیه» انجام می‌شود

مدیرکل سازمان‌های صادرات هندوستان اعلام کرد که این کشور از ۱۹ دسامبر(۲۸ آذر) در قراردادهای تجاری با روسیه از واحد پولی «روپیه» استفاده خواهد کرد. به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، آجای ساهای، مدیرکل سازمان‌های صادراتی هندوستان(FIEO) از آغاز مبادلات تجاری با مسکو با واحد پولی «روپیه» خبر داد. آجای ساهای با اشاره به ... از هفته آینده؛ مبادلات تجاری هندوستان و روسیه با واحد پولی «روپیه» انجام می‌شود

ادامه

اقتصادی, جنوب آسیا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, هندوستان

تجمع ده‌ها هزار نفر از طرفداران عمران خان در راولپندی پاکستان

ده‌ها هزار نفر از طرفداران حزب تحریک انصاف پاکستان عصر امروز در شهر راولپندی نزدیک اسلام آباد تجمع کردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران: ده‌ها هزار نفر از طرفداران حزب تحریک انصاف پاکستان عصر امروز در شهر راولپندی نزدیک اسلام آباد تجمع کردند. در این تجمع، عمران خان نخست وزیر سابق هم حضور داشت. این نخستین ... تجمع ده‌ها هزار نفر از طرفداران عمران خان در راولپندی پاکستان

ادامه

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر

اقتصادانان آمریکایی؛ اقتصاد آمریکا به رتبه سوم در جهان سقوط می‌کند

دو اقتصاددان آمریکایی تاکید کردند که همه نشانه ها حاکی از آنست که چین و سپس هند دو قدرت بزرگ اقتصادی در جهان خواهند بود و از آمریکا پیشی می‌گیرند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، دو اقتصاددان آمریکایی طی یک مقاله اعلام کردند که موقعیت ایالات متحده به عنوان یک قدرت اقتصادی ... اقتصادانان آمریکایی؛ اقتصاد آمریکا به رتبه سوم در جهان سقوط می‌کند

ادامه

اتحاد شوروی, اقتصادی, امریکا, تحلیل, جنوب آسیا, جهان, چین, شرق آسیا

۳۰ کشته و ۵۰ زخمی در حمله داعش به بیمارستان نظامی کابل

حمله تروریستی به یک بیمارستان در پایتخت افغانستان، با کشته شدن مهاجمان پایان یافت. در پی این حمله ۳۰ نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند. داعش مسئولیت این اقدام تروریستی را بر عهده گرفته است.

 

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان روز چهارشنبه (۸ مارس / ۱۸ اسفند) گفت که حمله به بیمارستان نظامی “سردار محمد داوود خان” کابل با کشته شدن سه مهاجم به دست نیروهای امنیتی پایان یافته است. پیش‌تر یکی دیگر از مهاجمان در حمله‌ای انتحاری خود را منفجر کرده بود.

 
به گزارش رویترز یک سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان از کشته شدن دستگم ۳۰ نفر و زخمی شدن ۵۰ تن دیگر خبر داد. بر اساس این گزارش اکثر قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

 
گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش) در بیانیه‌ای که توسط شبکه “اعماق” منتشر شده، مسئولیت این تهاجم را بر عهده گرفت. طالبان پیش‌تر دخالت در این حمله تروریستی را رد کرده بود.

 
محمد اشرف غنی، رییس‌جمهور افغانستان که در مراسم بزرگداشت هشت مارس (روز زن) در کابل سخن می‌گفت، تصریح کرد که این تهاجم “زیر پا گذاشتن همه ارزش‌های انسانی” است.

 
او با اشاره به اینکه در همه ادیان بیمارستان‌ها به عنوان یک مکان امن در نظر گرفته می‌شوند، افزود: «حمله به بیمارستان، حمله به تمام افغانستان است.»

 
واحد امدادرسانی سازمان ملل در افغانستان نیز اعلام کرد که حمله به کارکنان بیمارستان و بیماران که در جنگ مشارکتی ندارند، جنایت جنگی محسوب می‌شود.

 
صبح چهارشنبه (۸ مارس / ۱۸ اسفند)، چهار مهاجم مسلح که روپوش پزشکی بر تن داشتند به بیمارستان نظامی “سردار محمد داوود خان” کابل حمله کردند. یکی از مهاجمان خود را مقابل یکی از درهای ورودی بیمارستان منفجر کرد و سه نفر دیگر با وارد شدن به ساختمان این بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی، طبقات فوقانی را به کنترل خود درآوردند.

 
بیمارستان داوود خان در نزدیکی ساختمان سفارت ایالات متحده آمریکا قرار دارد. مشخص نیست با توجه به کنترل امنیتی بالایی که بر این منطقه وجود دارد چگونه این پیکارجویان توانسته‌اند وارد بیمارستان بشوند.

 
حمله به این بیمارستان، هشدارهای مقامات افغانستان را تاکید می‌کند که می‌گویند در سال جاری، حملات تروریستی بزرگ در کابل افزایش خواهند داشت.

رادیو آلمان