یک کارگر در حادثه ریزش معدن زغال سنگ کلاریز جان باخت

منابع کارگری در استان سمنان از مرگ یکی از کارگران معدن زغال سنگ کلاریز مرکزی در منطقه معدنی طزره شهرستان دامغان به دلیل ریزش معدن خبر دادند.

 

به گزارش ایلنا، یکی از کارگران تونل k۱۲ کارگاه اُکلُن چهار معدن زغال سنگ کلاریز مرکزی در منطقه معدنی طزره، حین انجام کار در اثر ریزش بخش‌هایی از معدن دچار حادثه شد و جان باخت.

 

از قرار معلوم حادثه ریزش معدن زغال سنگ کلاریز عصر روز شنبه (۲۶تیر ماه) اتفاق افتاد که در نتیجه آن ۲۰نفر از کارگران معدنچی تونل اُکلُن چهار معدن کلاریز منطقه معدنی طزره دچار حادثه شدند.

 

گفته می‌شود که این کارگران مشغول استخراج زغال سنگ به روش دبیل بوده‌اند که ناگهان کارگاه استخراج دچار ریزش شد.

 

در این حادثه متاسفانه یک کارگر به نام “یوسف کوهساری” جان خود را از دست داد و به سایر کارگران هیچ آسیبی نرسیده و توسط گروه امداد و نجات معدن نجات پیدا کردند.

 

به نقل از کارگرانی که در این معدن زغال سنگ مشغول کارند گفته می‌شود که محل حادثه یکی از تونل‌های معادن طزره از واحدهای زیرمجموعه شرکت البرز شرقی در شاهرود است که در ۷۰ کیلومتری شمال دامغان قرار دارد.

با آزاد سازی نرخ ارز قشرهای میانه جامعه نیز از میان خواهد رفت

اگر قرار باشد آزادسازی بیشتری اتفاق بیافتد، نه فقط دهک‌های فرودست بلکه قشرهای میانه جامعه نیز تاب گرانی بیشتر را ندارند و با این کار، یعنی آزادسازی کامل نرخ ارز، متوسط‌زدایی از اقتصاد با سرعت بیشتر اجرایی خواهد شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

کارگران شهرداری سی سخت؛ خدمت‌رسانی به مردم از صبح زود تا ۱۱ شب، مزد با ۱۱ ماه تاخیر

کارگران شهرداری سی سخت در انتقاد به اظهارات شهردار گفتند: حقوق کارگران شهرداری یازده ماه به تاخیر افتاده و دست‌کم چهار تا پنچ ماه حق بیمه معوق داریم.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش