رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

رئیس‌جمهوری سابق ایرلند گفت برای آمریکا خوب نیست که با این حد از کشتار شناخته شود. به گزارش ایسنا، مری رابینسون، رئیس‌جمهوری سابق ایرلند در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان با اشاره به حمایت‌های نظامی واشنگتن از اسرائیل گفت اینکه آمریکا را با این حجم از کشتار بشناسند، برای ایالات متحده خوب نیست. رابینسون که ... رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, ایرلند, تحلیل, جهان, سازمان ملل, غرب اروپا, فلسطین

نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

حاکمیت نظامی حاکم بر نیجر در راستای رویکرد افزایش همکاری نظامی با روسیه اعلام کرد که به دو توافق شراکت نظامی و امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داده است. به گزارش ایسنا، وزارت خارجه هیات حاکمه نظامی نیجر در بیانیه‌ای اعلام داشت، از ماموریت شراکت نظامی اتحادیه اروپا در نیجر (EUMPM) خارج شده و مجوز ... نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

ادامه

اتحادیه اروپا, امنیتی, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, نیجر

جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

در شرایطی که جنگ اسرائیل علیه غزه از دو ماه عبور کرد، جرمی کوربین، رهبر سابق حزب کارگر انگلیس را به «اقدام در راستای پاکسازی کل جمعیت غزه» متهم کرد. به گزارش ایسنا، این نماینده پارلمان انگلیس گفت که حملات اسرائیل علیه غزه به هیچ وجه با «رویدادهای » هفتم اکتبر «متناسب نیست.» در جریان ... جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

ادامه

اسراییل, انگلیس, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین, مصر

سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

رهبر حزب «میهن‌پرستان» فرانسه از قصد ناتو برای مقصر دانستن رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست در جنگ با روسیه خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «فلوریان فیلیپو»، رهبر حزب «میهن‌‌پرستان» فرانسه اعلام کرد که مصاحبه اخیر «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو نشان‌دهنده تصمیم این ائتلاف برای مقصر دانستن «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست ... سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

ادامه

اوکراین, تحلیل, جنگ نیابتی, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیر نظامی در غزه را بی‌سابقه توصیف کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فایننشال تایمز، «الکساندر دی کرو»، نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیرنظامی در نوار غزه را بی‌سابقه توصیف و تاکید کرد که نابودی کل یک جامعه و سرزمین نمی‌تواند راه‌حلی برای وضعیت موجود باشد. دی کرو گفت: «هدف هرگز ... نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

ادامه

اسپانیا, اسراییل, بلژیک, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین

یک نظرسنجی بین‌المللی نشان می‌دهد؛ واکنش چین به کرونا بهتر از آمریکا بوده است

نتایج یک نظرسنجی بین‌المللی نشان داد، تعداد افرادی که فکر می‌کنند چین واکنش بهتری به همه‌گیری کووید-۱۹ داشته، از آن‌هایی که گمان می‌کنند ایالات متحده عملکرد بهتری داشته، بیشتر است.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نظرسنجی از بیش از ۱۲۰ هزار تن از ۵۳ کشور توسط اندیشکده و شرکت نظرسنجی آلمانی تحت عنوان «دالیا ریسرچ» نشان می‌دهد، حتی در کشورهای دموکراتیک، ۴۵ درصد از مردم گمان می‌کنند دولت‌هایشان در دوران همه‌گیری کرونا آزادی‌های بسیاری را محدود کرده‌اند.

 

آندرس فوگ راسموسن، رئیس ائتلاف بنیاد دموکراسی‌ها که سابقا دبیرکل ناتو بود، گفت: کووید-۱۹ یک آزمونی برای دموکراسی است. این امر باید همچون زنگ بیدارباشی برای رهبران دموکراتیک عمل کند که مردم دموکراسی و آزادی بیشتری بعد از کووید-۱۹ می‌خواهند.

 

بیش از ۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بین‌المللی معتقدند، چین به خوبی به این پاندمی واکنش نشان داده است؛ در حالی که یک‌سوم شرکت‌کنندگان از سراسر جهان فکر می‌کنند واکنش ایالات متحده بهتر و اثرگذارتر بوده است.

 

این نظرسنجی نشان داد که بیشتر چینی‌ها گمان می‌کنند ایالات متحده تأثیری منفی بر دموکراسی در سطح جهانی داشته است.

 

یونان، تایوان، ایرلند، کره‌جنوبی، استرالیا و دانمارک جزو کشورهایی بودند که بخش عمده‌ای از مردمانشان معتقدند، دولت‌های آن‌ها به خوبی به این بحران واکنش نشان داده است. در مقابل بخش عمده‌ای از شهروندان در برزیل، فرانسه، ایالات متحده، ایتالیا و انگلیس بر این باورند که دولت‌هایشان به شکل بدی این وضعیت را مدیریت کرده‌اند.

 

از سوی دیگر، بخش دیگری از نتایج این نظرسنجی بین‌المللی نشان داد، اکثریت شرکت‌کنندگان در جهان فکر می‌کنند که ممکن است یا تا حدی احتمال دارد که یک قدرت خارجی روی نتایج انتخابات بعدی آن‌ها تأثیر بگذارد.

 

دو کشوری که کمترین نگرانی را درباره مداخله خارجی داشتند، چین و روسیه بودند. در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر، ۵۵ درصد از آمریکایی‌ها گمان می‌کنند که مداخله، «بسیار محتمل» یا «تا حدی محتمل» است.

آلمان: تحریم‌های آمریکا علیه «نورد استریم ۲» دخالت جدی در امنیت انرژی اروپاست

وزارت خارجه آلمان انتقاد شدیدی به تصمیمات آمریکا برای تحریم پروژه گازی “نورد استریم ۲” وارد کرده و این اقدام را دخالت جدی در امنیت انرژی و استقلال اتحادیه اروپا دانست.

ادامه

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه

تظاهرات ضد نژادپرستی در لندن و پاریس به خشونت کشیده شد

هزاران نفر بعد از ظهر روز شنبه ۱۳ ژوئن به خیابان‌های پاریس آمدند و خواهان پایان خشونت و تبعیض علیه سیاهان و دیگر اقلیت‌های قومی و نژادی پلیس شدند. این تظاهرات در حالی برگزار شد که پلیس دستور تعطیلی رستوران‌ها و فروشگاه‌های پایتخت فرانسه را صادر کرده بود.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, امریکا, انگلستان, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, فرانسه