یک سیمبان دیگر حین کار جانش را از دست داد / مرگ دو کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از ارتفاع

فعالان کارگری اداره برق استان خراسان رضوی از مرگ یکی دیگر از سیمبانان شاغل در شرکت توزیع برق مشهد به دلیل برق گرفتگی خبر دادند.

 

به گزارش ایلنا، یکی از کارگران «سیمبان» شرکت توزیع برق مشهد در استان خراسان رضوی، به نام «علیرضا سیار» حین انجام در یکی از پست‌های برق فشار قوی اثر برق گرفتگی دچار حادثه شد و جان باخت.

 

فعالان کارگری اداره برق مشهد می‌گویند: افزایش تعداد شیفت‌های کاری و ماموریت‌ها به خصوص در سال جاری که مشکل کمبود نیروی برق و قطعی بسیار وجود دارد، این عامل باعث خستگی زیاد و پایین آمدن ایمنی و دقت در انجام کار سیمبانان می‌شود.

 

او اضافه کرد: کارگران سیمبانی که از این موضوع به کارفرمای شرکت پیمانکاری شکایت می‌کنند، به سستی در انجام کار و امور محوله متهم شده و به این بهانه تهدید به اخراج یا تنبیه و بیکار می‌شوند.

 

به گفته وی؛ طی ۲۰ سال گذشته تعداد زیادی از سیمبانان در سراسر ایران طی حوادث مرگبار جان باختند. باید تاکید کرد که خیلی از این حوادث در مناطق دورافتاده رخ می‌دهد که به علت منفعت‌طلبی پیمانکاران به گوش رسانه‌ها نمی‌رسند و قطعاً تعداد واقعی بیش از این رقم خواهد بود.

 

مرگ دو کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از ارتفاع

 

دو کارگرساختمانی حین کار در ارتفاع یک ساختمان در حال ساخت شهر ایوان سقوط کرده و جان باختند.

 

دوکارگر ساختمانی در شهر ایوان در شمال استان ایلام، هنگام کار در یک مجتمع ساختمانی، بر اثر سقوط از ارتفاع و برخورد با زمین جان باختند.

 

براساس اعلام «سرهنگ سعید عالی‌پور» فرمانده انتظامی شهرستان ایوان؛ این حادثه در شهر ایوان برای دو کارگر ساختمانی اتفاق افتاده است که به دلیل نامعلومی از ارتفاع سقوط کردند.

 

از قرار معلوم، یکی از کارگران در جا کشته و کارگر دومی بعد از انتقال به نزدیک‌ترین بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

کارگران شهرداری سی سخت؛ خدمت‌رسانی به مردم از صبح زود تا ۱۱ شب، مزد با ۱۱ ماه تاخیر

کارگران شهرداری سی سخت در انتقاد به اظهارات شهردار گفتند: حقوق کارگران شهرداری یازده ماه به تاخیر افتاده و دست‌کم چهار تا پنچ ماه حق بیمه معوق داریم.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

اگر می‌توانستند بازنشستگان و حداقل‌بگیران را به دریا می‌ریختند

ما سال‌هاست که فریاد می‌زنیم اجرای قانون؛ چرا ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و ماده ۴۱ قانون کار اجرا نمی‌شود؛ حال که قانون اجرا نشده این‌ها که به اصطلاح نمایندگان ملت هستند به جای تخطئه کردن دولت‌ها برای‌ عدم پایبندی به قانون، حقوق ناچیز بازنشستگان را نشانه گرفته‌اند و می‌گویند این حقوقِ یک سوم زیر

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری, گزارش

افاضات «نادران» کم بود، بیانات «کیهان» هم اضافه شد! / «چندر غاز» حقوق بازنشستگان تورم‌زا شده؟

جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی با صدور بیانیه‌ای به اظهارت اخیر نماینده تهران در مجلس و مطلب منتشر شده در روزنامه کیهان پیرامون تورم‌زا بودن تخصیص منابع در بودجه برای اجرای همسان‌سازی در سال ۱۴۰۰ اعتراض کردند.

ادامه

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری