واشنگتن: تقویت روابط چین با روسیه، امیدها به بهبود رابطه با آمریکا را زیر سوال می‌برد

آمریکا اعلام کرد که با توجه به تقویت روابط چین با روسیه، امکان بهبود روابط پکن-واشنگتن وجود ندارد. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک،‌ آمریکا اعلام کرد که با توجه به تقویت روابط چین با روسیه، امکان بهبود روابط پکن-واشنگتن وجود ندارد. ایالات متحده روز گذشته -پنج‌شنبه- اعلام کرد که رئیس‌جمهوری چین نمی‌تواند روابط ... واشنگتن: تقویت روابط چین با روسیه، امیدها به بهبود رابطه با آمریکا را زیر سوال می‌برد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, غرب

پنتاگون: استقرار نیروهای ناتو در اوکراین اجتناب‌ناپذیر است

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد اعزام نیروهای ناتو برای آموزش دادن به سربازان اوکراین در خاک این کشور اجتناب‌ناپذیر است. به گزارش ایسنا، رسانه آمریکایی گزارش داد ممکن است ناتو در نهایت سربازان خود را در قالب یک ماموریت آموزشی به اوکراین اعزام کند. با تشدید وخامت اوضاع برای سربازان اوکراین، کی‌یف از ... پنتاگون: استقرار نیروهای ناتو در اوکراین اجتناب‌ناپذیر است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, بلژیک, تحلیل, تنش‌زایی, جنگ سرد, جنگ نیابتی, دخالت نظامی, صلح, غرب, فرانسه, ناتو

کوبا خروج از فهرست آمریکایی «حامیان تروریسم» را خواستار شد

رئیس‌جمهور کوبا پس از اذعان واشنگتن به تغییر وضعیت هاوانا و و نادرست بودن درج نام این کشور کارائیب در فهرست کشورهایی که به نظر می‌رسد در مبارزه با «تروریسم» به طور کامل همکاری نمی‌کنند، از ایالات متحده خواست که پا را فراتر بگذارد و آن را از فهرست کشورهای حامی مالی «تروریسم» حذف کند. ... کوبا خروج از فهرست آمریکایی «حامیان تروریسم» را خواستار شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, آمریکای لاتین, ایران, تحریم, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, کره شمالی, کوبا, ونزوئلا

چین: گویا برخی در آمریکا عقل خود را از دست داده‌اند

پکن در واکنش به افزایش تعرفه‌های آمریکا بر برخی از کالاهای چینی از جمله خودروهای برقی که مدتی است در روابط تجاری دومین اقتصاد بزرگ دنیا با غرب چالش به وجود آورده، اعلام کرد که گویا برخی در واشنگتن عقل خود را از دست داده‌اند. به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، وانگ یی وزیر خارجه ... چین: گویا برخی در آمریکا عقل خود را از دست داده‌اند

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اقتصادی, تحلیل, جهان, چین, شرق آسیا, غرب

آلمان با تعیین تعرفه بر واردات خودروهای برقی از چین مخالفت کرد

اولاف شولتس صدراعظم آلمان با اعمال و تعیین تعرفه بر واردات خودروهای برقی از چین مخالفت کرد. به گزارش ایرنا به نقل از آناتولی، شولتس سه‌شنبه درباره تصمیم آمریکا برای تعیین تعرفه بر واردات خودروهای برقی از چین اظهار کرد: در حال حاضر، ۵۰ درصد از خودروهای برقی وارداتی چین شامل برندهای غربی است که ... آلمان با تعیین تعرفه بر واردات خودروهای برقی از چین مخالفت کرد

ادامه

آلمان, آمریکا, آمریکای شمالی, اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, چین, خبر, شرق آسیا

گوترش: حکم مهاجرتی ترامپ باید هر چه سریع تر متوقف شود

دبیر کل سازمان ملل در واکنش به حکم ممنوعیت ورود مهاجرین و پناهندگان به خاک این کشور چنین رویکردی را برای امنیت آمریکا و جهان زیانبار دانست و تاکید کرد که چنین حکمی باید هر چه سریع تر متوقف شود.

 
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه در پی سفر افریقایی خود در جمع خبرنگاران این سازمان حاضر شد و به توضیحاتی در مورد این سفر و دستاورد های آن پرداخت.

 
با این همه محور اصلی پرسش های خبرنگاران از گوترش موضوع حکم اخیر رئیس جمهوری جدید آمریکا مبنی بر جلوگیری از ورود پناهجویان و اثرات آن در سرنوشت این پناهجویان و موضوع امنیت جهانی بود.

 
خبرنگاری ابتدا از دبیر کل سازمان ملل پرسید با توجه به این که ترامپ چنین حکمی را در روز جمعه گذشته صادر کرده او به چه دلیل برای واکنش نسبت به آن تاخیر کرده است.

 
گوترش که روز گذشته با صدور بیانیه ای رسمی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده بود در پاسخ با رد این نظر که وی ۴ روز بعد از صدور این حکم به صدور بیانیه ای اقدام کرده گفت: در سفر آفریقایی خود در هر فرصتی به این موضع پرداخته که اسناد آن در مکتوبات سازمان ملل وجود دارد.

 
وی اظهار کرد: برای گرفتن موضعی جامع نسبت به این مسئله و سرنوشت پناهجویانی که چنین حکمی بر سرنوشت آن ها اثر گذاشته است و به وجهی که مبین اصول و دکترین های اصلی این نهاد بین المللی باشد به زمان بیشتری نیاز داشته است.

 
گوترش در پاسخ به این پرسش که آیا حاضرید از ترامپ بخواهید که چنین حکمی را متوقف کند گفت همانطور که در بیانیه دیروز خود به آن اشاره کرده چنین رویکردی نه به حفاظت از امنیت آمریکا و نهسایر کشور های جهان کمکی نخواهد کرد و دلیل آن این است.

 
دبیرکل سازمان ملل چنین سیاستی را در رابطه با جلوگیری از نفوذ عناصر تروریستی که یکی از نگرانی های جدی امروز جهان محسوب می شود بی تاثیر و خواند و تصریح کرد که به همین دلیل چنین تدابیری هر چه سریع تر باید خاتمه پیدا کنند

 
وی در پاسخ به این پرسش که سیاست های مبنی برا اولویت آمریکا از سوی ترامپ در تعارض با بسیاری از اهداف سازمان ملل در رابطه با مسائل جهانی از جمله تغیرات جنوی و وضعیت پناهجویان یا قطع بودجه سازمان ملل قرار گرفته چه سیاست ها و استراتزی هایی را در نظر دارید گفت در چنین شرایط پیچیده ای این نهاد باید بطور قاطعیت اصول و باور های خود حمایت کند و در عین حال به برای حل این معضلات به تعاملی سازنده روی بیاوریم.
ایرنا

 

ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

نامزد جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری گفت که طرح رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون درباره سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود.   به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در مصاحبه با خبرگزاری رویترز که عمدتا روی مسائل سیاست خارجی متمرکز بود، گفت، شکست داعش اولویت بالاتری نسبت به متقاعد کردن بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه برای ... ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, خبر