سناتور آمریکایی: بازداشت ترامپ کشور را منفجر می‌کند

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی هشدار داد که بازداشت احتمالی دونالد ترامپ به دستور دادستان منطقه منهتن، “کل کشور را منفجر خواهد کرد.” به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، لیندسی گراهام طی مصاحبه با برنامه “فاکس اند فرندز” از شبکه فاکس نیوز گفت: بازداشت احتمالی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا کل این ... سناتور آمریکایی: بازداشت ترامپ کشور را منفجر می‌کند

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جهان, فساد

رئیس جمهوری مکزیک: وزارت خارجه آمریکا دروغگو است

مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهوری مکزیک انتقادات واشنگتن از سابقه حقوق بشری دولتش را رد و وزارت خارجه آمریکا را «دروغگو» خطاب کرد. به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه از وجود گزارش‌های معتبر درباره ارتکاب افسران پلیس و ارتش مکزیک به قتل‌های خودسرانه و غیرقانونی، ناپدیدسازی قهری افراد و ... رئیس جمهوری مکزیک: وزارت خارجه آمریکا دروغگو است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, آمریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, مکزیک

اعتصاب معلمان و کارکنان مدارس لس‌آنجلس در اعتراض به حقوق پایین

هزاران نفر از کارکنان و معلمان مدارس شهر «لس‌آنجلس» در آمریکا روز سه‌شنبه به دلیل حقوق پایین و توقف مذاکرات با مقامات مربوطه دست از کار کشیدند. به گزارش فارس، به نوشته روزنامه «کریستین ساینس ‌مانیتور» انتظار می‌رود در مدارس سراسر لس آنجلس  ۳۰۰۰۰ دستیار معلم، دستیاران آموزش ویژه و سایر کارکنان به معترضان بپیوندند. ... اعتصاب معلمان و کارکنان مدارس لس‌آنجلس در اعتراض به حقوق پایین

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اختلاف طبقاتی, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری, معلمان

۶۱ درصد مردم آمریکا حمله به عراق را «تصمیم نادرست» می‌دانند

نظرسنجی جدید در آمریکا نشان داد با گذشت بیست سال از آغاز تهاجم نظامی آمریکا به عراق، افکار عمومی این کشور همچنان مخالف مداخلات نظامی واشنگتن در امور سیاسی کشورهای جهان است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آکسیوس، نظرسنجی تازه‌ای که به سرپرستی یک مؤسسه پژوهشیِ متخصص در زمینه نظرسنجی با نام «ایپسوس» ... ۶۱ درصد مردم آمریکا حمله به عراق را «تصمیم نادرست» می‌دانند

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, خاورمیانه, دخالت نظامی, عراق

تظاهرات مخالفان جنگ طلبی آمریکا در واشنگتن

همزمان با بیستمین سالگرد تهاجم آمریکا به عراق، هزاران نفر از مخالفان نظامی گری و جنگ طلبی دولت ایالات متحده آمریکا روز شنبه در واشنگتن پایتخت این کشور تظاهرات کردند. به گزارش بامداد یکشنبه از اسپوتنیک، راهپیمایان علیه حمایت نظامی آمریکا از جنگ اوکراین و تحریم‌ها و اقدامات خصمانه کاخ سفید علیه کشورهای دیگر شعار ... تظاهرات مخالفان جنگ طلبی آمریکا در واشنگتن

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, تحریم, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, سوریه, ضد جنگ, میلیتاریسم, ناتو

گوترش: حکم مهاجرتی ترامپ باید هر چه سریع تر متوقف شود

دبیر کل سازمان ملل در واکنش به حکم ممنوعیت ورود مهاجرین و پناهندگان به خاک این کشور چنین رویکردی را برای امنیت آمریکا و جهان زیانبار دانست و تاکید کرد که چنین حکمی باید هر چه سریع تر متوقف شود.

 
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه در پی سفر افریقایی خود در جمع خبرنگاران این سازمان حاضر شد و به توضیحاتی در مورد این سفر و دستاورد های آن پرداخت.

 
با این همه محور اصلی پرسش های خبرنگاران از گوترش موضوع حکم اخیر رئیس جمهوری جدید آمریکا مبنی بر جلوگیری از ورود پناهجویان و اثرات آن در سرنوشت این پناهجویان و موضوع امنیت جهانی بود.

 
خبرنگاری ابتدا از دبیر کل سازمان ملل پرسید با توجه به این که ترامپ چنین حکمی را در روز جمعه گذشته صادر کرده او به چه دلیل برای واکنش نسبت به آن تاخیر کرده است.

 
گوترش که روز گذشته با صدور بیانیه ای رسمی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده بود در پاسخ با رد این نظر که وی ۴ روز بعد از صدور این حکم به صدور بیانیه ای اقدام کرده گفت: در سفر آفریقایی خود در هر فرصتی به این موضع پرداخته که اسناد آن در مکتوبات سازمان ملل وجود دارد.

 
وی اظهار کرد: برای گرفتن موضعی جامع نسبت به این مسئله و سرنوشت پناهجویانی که چنین حکمی بر سرنوشت آن ها اثر گذاشته است و به وجهی که مبین اصول و دکترین های اصلی این نهاد بین المللی باشد به زمان بیشتری نیاز داشته است.

 
گوترش در پاسخ به این پرسش که آیا حاضرید از ترامپ بخواهید که چنین حکمی را متوقف کند گفت همانطور که در بیانیه دیروز خود به آن اشاره کرده چنین رویکردی نه به حفاظت از امنیت آمریکا و نهسایر کشور های جهان کمکی نخواهد کرد و دلیل آن این است.

 
دبیرکل سازمان ملل چنین سیاستی را در رابطه با جلوگیری از نفوذ عناصر تروریستی که یکی از نگرانی های جدی امروز جهان محسوب می شود بی تاثیر و خواند و تصریح کرد که به همین دلیل چنین تدابیری هر چه سریع تر باید خاتمه پیدا کنند

 
وی در پاسخ به این پرسش که سیاست های مبنی برا اولویت آمریکا از سوی ترامپ در تعارض با بسیاری از اهداف سازمان ملل در رابطه با مسائل جهانی از جمله تغیرات جنوی و وضعیت پناهجویان یا قطع بودجه سازمان ملل قرار گرفته چه سیاست ها و استراتزی هایی را در نظر دارید گفت در چنین شرایط پیچیده ای این نهاد باید بطور قاطعیت اصول و باور های خود حمایت کند و در عین حال به برای حل این معضلات به تعاملی سازنده روی بیاوریم.
ایرنا

 

ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

نامزد جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری گفت که طرح رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون درباره سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود.   به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در مصاحبه با خبرگزاری رویترز که عمدتا روی مسائل سیاست خارجی متمرکز بود، گفت، شکست داعش اولویت بالاتری نسبت به متقاعد کردن بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه برای ... ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, خبر