گرد وغبار برای دومین روز در ۱۵شهر خوزستان و در جنوب استان ۱۵برابر حد مجاز

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام کرد: گرد و غبار برای دومین روز متوالی ۱۵ شهر خوزستان را فرا گرفته و در جنوب این استان به هفت برابر حد مجاز رسیده است.

 

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، در ساعت ۱۳ امروز میزان گرد و غبار در شهرهای آبادان یک هزار و ۱۲۶ میکروگرم بر مترمکعب، امیدیه: ۴۰۰ میکروگرم بر مترمکعب، اندیمشک ۱۵۸ میکروگرم بر مترمکعب، اهواز ۳۵۴ میکروگرم بر مترمکعب، ایذه ۱۸۵ میکروگرم بر مترمکعب و بندرامام به ۲۶۱ میکروگرم بر مترمکعب رسید.

 

همچنین این میزان در بهبهان ۳۶۱ میکروگرم بر مترمکعب، حمیدیه ۲۰۸ میکروگرم بر مترمکعب، خرمشهر یک هزار و ۹ میکروگرم بر مترمکعب، رامشیر ۲۱۵ میکروگرم بر مترمکعب، شادگان یک هزار و ۱۷۰ میکروگرم بر مترمکعب، شوش ۵۹۰ میکروگرم بر مترمکعب، شوشتر ۲۱۷ میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر ۱۵۶ میکروگرم بر مترمکعب،  هندیجان ۲۳۴ میکرو گرم بر متر مکعب بوده است.

 

مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و غبار نیز امروز نسبت به ورود توده جدید گرد و غبار از سوی کشور عراق به ایران هشدار سطح زرد اعلام کرده است. بر اساس این گزارش، براساس این اطلاعیه، گرد و غبار از بعدازظهر پنجشنبه آغاز و تا اوایل وقت روز جمعه ادامه خواهد یافت و ابتدا نیمه غربی و سپس مناطق مرکزی خوزستان را دربرمی‌گیرد.

در این هشدار به بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان توصیه شده از تردد غیرضروری خودداری کرده و مسوولان مربوطه نیز تمهیدات لازم را در این باره به کار گیرند.

 

دیروز (چهارشنبه) نیز گرد و غبار در خوزستان بیشتر نقاط خوزستان را در برگرفت که بیشترین آن در رامشیر با ۱۳ برابر حد مجاز و پس از آن اهواز با ۹ برابر حد مجاز اعلام شد.

وزیر خارجه چین در مسیر ایران؛ پکن به دنبال جبهه متحد علیه تحریم‌های غرب

«وانگ یی» وزیر امور خارجه چین روز گذشته (چهارشنبه) تور یک هفته‌ای خود به منطقه غرب آسیا را در حالی آغاز کرد که قصد دارد در خصوص مسئله هسته‌ای ایران بحث‌هایی را انجام دهد و به دنبال گسترش اتحاد و ائتلاف در مقابل تحریم‌های غرب است

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, امارات, امریکا, ایران, بحرین, تحریم, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, شرق آسیا, عربستان سعودی, عمان, مقاله

افتتاح بند کمال‌خان در همسایگی ایران: آب در برابر نفت

روز چهارشنبه ۲۴ مارس/۴ فروردین، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان همراه با شماری از مقام‌های بلندرتبه دولتی به ولایت نیمروز در مرز ایران سفر کرد و بند (سد) کمال‌خان را رسماً افتتاح نمود. او به این مناسبت بر لزوم همکاری میان تهران و کابل تأکید کرد و گفت که افغانستان می‌خواهد در ازای آب،

ادامه »

افغانستان, ایران, جنوب آسیا, جهان, گزارش, محیط زیست