اعتراف اندیشکده اروپایی در ناکامی جنگ نفتی غرب علیه روسیه

مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک (CREA، یک اندیشکده مستقل فنلاندی)، گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد درآمدهای روسیه از صادرات نفت در مقایسه با ماه‌های ژانویه و فوریه، افزایش یافته است. به گزارش گروه اقتصادی ایرنا از وبگاه سی‌اِن‌بی‌سی، بر اساس این گزارش، درآمدهای نفتی روسیه در ماه‌های مارس و آوریل افزایش یافته ... اعتراف اندیشکده اروپایی در ناکامی جنگ نفتی غرب علیه روسیه

ادامه

اتحادیه اروپا, اقتصادی, جهان, خبر, روسیه, ژاپن, غرب, فنلاند, گروه ۷, گزارش

«بریکس» در حال پیشی گرفتن از «جی ۷» است / حرکت به سمت جهان چند قطبی

«بریکس» در حال پیشی گرفتن از «گروه هفت» (جی ۷) است و براساس ارزیابی‌ها، سهم کشورهای عضو بریکس از تولید داخلی ناخالص جهانی تا سال ۲۰۳۰ میلادی از ۵۰ درصد تجاوز خواهد کرد. به گزارش ایرنا ، روزنامه رای الیوم امروز سه شنبه در گزارشی به بررسی وضعیت اقتصادی آینده جهان در سایه تحولات شتابان ... «بریکس» در حال پیشی گرفتن از «جی ۷» است / حرکت به سمت جهان چند قطبی

ادامه

اقتصادی, امارات, انگلستان, برزیل, بریکس, بنگلادش, جهان, چین, روسیه, فرانسه, کانادا, گزارش, مصر, هندوستان

لاوروف: تصمیمات اخیر گروه هفت با هدف مهار دوگانه چین و روسیه است

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، تصمیماتی که گروه هفت در هیروشیما اتخاذ کرد، با هدف مهار دوگانه روسیه و چین است. به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سی و یکمین مجمع عمومی شورای سیاست خارجه و دفاع روسیه در مسکو گفت، به تصمیماتی که امروز در هیروشیما در ... لاوروف: تصمیمات اخیر گروه هفت با هدف مهار دوگانه چین و روسیه است

ادامه

آمریکا, اتحادیه اروپا, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, غرب, گروه ۷, ناتو

وزیر دفاع انگلیس در اظهاراتی همسو با اهداف ناتو؛ نسبت به خطر وقوع جنگ جهانی هشدار داد

وزیر دفاع انگلیس که برای تصاحب کرسی ریاست سازمان نظامی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خیز برداشته است در اظهاراتی همسو با سیاست‌های جنگ‌طلبانه و ماجراجویانه لندن، در مورد خطر وقوع جنگ جهانی تا پایان دهه کنونی میلادی هشدار داد. به گزارش بامداد شنبه ایرنا، بن والاس با اشاره به آنچه خطر گسترش درگیری‌ها با روسیه، ... وزیر دفاع انگلیس در اظهاراتی همسو با اهداف ناتو؛ نسبت به خطر وقوع جنگ جهانی هشدار داد

ادامه

آمریکا, اتحادیه اروپا, استونی, انگلستان, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, چین, خبر, روسیه, فرانسه, کانادا, ناتو, هلند

لاوروف: اتحادیه اروپا به دست‌نشانده آمریکا تبدیل شده است

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه چهارشنبه شب گفت که اتحادیه اروپا به دست‌نشانده آمریکا تبدیل شده است. به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری بلاروس نیوز (بلتا)، وزیر خارجه روسیه که پس از دیدار و گفت وگو با سرگئی آلینیک وزیر خارجه بلاروس در مسکو در یک کنفرانس مطبوعاتی حاضر شده بود، در پاسخ ... لاوروف: اتحادیه اروپا به دست‌نشانده آمریکا تبدیل شده است

ادامه

آمریکا, اتحادیه اروپا, اروپا, تحلیل, جهان, خبر, فرانسه

کشورهای اتحادیه اروپا ملزم به‌صدور ویزای بشردوستانه نیستند

دیوان عالی اتحادیه اروپا اعلام کرد که سفارتخانه‌های کشورهای عضو این اتحادیه را نمی‌توان به صدور ویزای “بشردوستانه” وادار کرد. برخی نهادهای حقوق بشری در این راستا از صدور “رأیی اسف‌انگیز” سخن گفتند.

 
پناهجویان همچنان امکان ورود قانونی به اروپا ا ز طریق دریافت “ویزای بشردوستانه” ندارند. دیوان عالی اتحادیه اروپا که بالاترین مرجع قضایی این اتحادیه محسوب می‌شود، روز سه‌شنبه (۷ مارس / ۱۷ اسفند) در لوکزامبورگ اعلام کرد، اتحادیه اروپا نمی‌تواند کشورهای عضو را به صدور ویزای “بشردوستانه” وادار کند.

 
طبق رای این دیوان هر یک از کشورهای عضو طبق قوانین و حقوق خود می‌توانند تصمیم‌بگیرند که آیا می‌خواهند برای پناهجویانی که در معرض شکنجه و مرگ قرار دارند، ویزای بشردوستانه صادر کنند یا خیر.

 
تصمیم‌گیری و رأی دیوان عالی اتحادیه اروپا در این مورد در ارتباط با یک خانواده‌‌ی سوری بچه‌دار از حلب صورت گرفت که به این دیوان شکایت برده بود.

 
این خانواده در جریان جنگ سوریه به بیروت گریخت و در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ از سفارت بلژیک در بیروت درخواست ویزای “بشردوستانه” کرد که در صورت صدور، اقامتی ۹۰ روزه را در بلژیک شامل می‌شد.

 
خانواده مزبور در درخواست خود همچنین گفته بود که به خاطر تعلق داشتن به جماعت مسیحی ارتدوکس در سوریه تحت فشار و پیگرد قرار بوده و از این رو قصد تقاضای پناهندگی را دارد. این خانواده همچنین اشاره کرده بود که پدر خانواده ربوده شده و پس از شکنجه و پرداخت باج آزاد شده بود.

 
این خانواده مسیحی سوری در تقاضای خود برای کسب ویزای بشردوستانه به منشور حقوق بشر اتحادیه اروپا اشاره کرده و در استدلال خود گفته بود که کشورهای عضو متعهد به صدور چنین ویزایی هستند.

 
مقامات بلژیک نیز به نوبه خود متذکر شدند که این ویزا تنها به مدت ۹۰ روز اعتبار داشته و در چارچوب آن امکان ارائه درخواست پناهندگی وجود نخواهد داشت.

 
به عبارتی، کشورهای عضو اتحادیه اروپا متعهد نیستند، برای کسانی که وضعیتی فاجعه‌بار را پشت سر گذاشته‌اند، ویزای بشردوستانه صادر کنند. دیوان عالی اتحادیه اروپا نیز با رأی خود، موضع مقامات بلژیک را تأیید کرده است.

 
سازمان حقوق بشری Pro Asyl که در زمینه کمک به آوارگان و پناهجویان فعالیت دارد، رأی صادره از سوی دیوان عالی اتحادیه اروپا را “اسف‌انگیز” خواند.

 
به گفته‌ی کارل کوپ، یکی از مقامات این سازمان، “به این ترتیب در آینده نیز پناهجویان همچنان در آب‌های دریای مدیترانه غرق خواهند شد.” او تصریح کرد که آوارگان تقریبا دیگر هیچ راه قانونی برای ورود به اتحادیه اروپا و درخواست پناهندگی در کشورهای عضو را نخواهند داشت.

صدای آلمان

۵۶ درصد هلندى‌ها خواهان خروج کشور از اتحادیه اروپا هستند

مرکز تحقیقاتى Bruges Group اعلام کرد که بیش از نیمى از شهروندان هلند خواهان خروج این کشور از اتحادیه اروپا و ثبت توافقنانه تجارى با سایر کشورهاى اروپایى می باشند.     طى این گزارش فقط ٣٩٪‏ از شهروندان هلند با باقى مانند این کشور در اتحادیه اروپا موافق هستند. در سوى مقابل اما ٢٣٪‏ ... ۵۶ درصد هلندى‌ها خواهان خروج کشور از اتحادیه اروپا هستند

ادامه

اتحادیه اروپا, جهان, خبر, هلند

در یک رای چالش برانگیز، دادگاه عالی انگلیس شروع مذاکرات برگزیت را منوط به رأی پارلمان دانست

دادگاه عالی انگلیس روز پنجشنبه در یک رأی جنجالی اعلام کرد که ‘تراز می’ نخست ‌وزیر این کشور به بدون رأی نمایندگان مجلس عوام نمی‌تواند، ماده ۵۰ پیمان لیسبون که ناظر بر خروج از اتحادیه اروپا و شروع مذاکرات با بروکسل است، را فعال کند.   به گزارش ایرنا، خانم ‘گینا میلر’ ۵۱ ساله و ... در یک رای چالش برانگیز، دادگاه عالی انگلیس شروع مذاکرات برگزیت را منوط به رأی پارلمان دانست

ادامه

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا