چین: آمریکا، فضا را به میدان جنگ تبدیل کرده است

وزارت دفاع چین اعلام کرد آمریکا تسلیحات تهاجمی را در فضا مستقر کرده و رزمایش‌های نظامی برگزار می‌کند. به گزارش ایسنا، «ژانگ شیائوگانگ» سخنگوی وزارت دفاع چین روز پنجشنبه گفت آمریکا به صورت فعالانه تسلیحات تهاجمی را در فضا مستقر و رزمایش‌های نظامی برگزار می‌کند؛ اقداماتی که تبدیل به بزرگترین تهدید علیه امنیت فضا شده ... چین: آمریکا، فضا را به میدان جنگ تبدیل کرده است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, چین, شرق آسیا, صلح

اذعان آمریکا به شکست برنامه غربی‌سازی روسیه

معاون وزیر امور خارجه آمریکا اذعان کرد ولادیمیر پوتین برنامه‌ای را که واشنگتن برای غربی کردن روسیه داشت، شکست داده است. به گزارش ایسنا، ویکتوریا نولاند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای به شبکه سی.ان.ان بیان داشت، واشنگتن به دنبال این بود که یک رهبر سرسپرده به خود را در مسکو منصوب کند. نولاند ... اذعان آمریکا به شکست برنامه غربی‌سازی روسیه

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اقتصادی, اوکراین, جنگ سرد, جنگ نیابتی, روسیه, شرق اروپا, غرب, گزارش, ناتو

لوموند: آمریکا به دلیل جنگ غزه در انزوای دیپلماتیک به سر می‌برد

به دلیل مشکلات ارسال کمک‌های نظامی به اوکراین در کنگره آمریکا و تلفات سنگین ناشی از جنگ اسرائیل در غزه، فضای تاریکی بر رژیم‌های غربی سایه افکنده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: «پیوتر سوملار» نویسنده فرانسوی در لوموند نوشت: واشنگتن و آودیوکا اوکراین و غزه سه عرصه بحران‌های بین‌‌المللی هستند و وجه مشترک بین آن‌ها ... لوموند: آمریکا به دلیل جنگ غزه در انزوای دیپلماتیک به سر می‌برد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اروپا, اسراییل, اوکراین, جهان, شرق اروپا, فلسطین

سناتور آمریکایی: بایدن برای فرار از زندان به‌دنبال انتخاب مجدد است

«تامی توبرویل» سناتور جمهوریخواه ایالت آلاباما با انتقاد از دولت بایدن گفت که وی برای فرار از زندان خود را برای ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات نامزد کرده؛ این سناتور جمهوریخواه بایدن را مقصر آشفتگی سیاست خارجی دانست. به گزارش روز جمعه ایرنا، تارنمای رسانه آمریکایی «هیل» (TheHill) با انتشار این خبر نوشت: توبرویل ... سناتور آمریکایی: بایدن برای فرار از زندان به‌دنبال انتخاب مجدد است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, گزارش

واشنگتن پست: نگرش آمریکا به‌اوکراین و اسرائیل نشانه ریاکاری واستاندارد‌ دوگانه واشنگتن است

به باور ستون نویس واشنگتن پست، نگرش آمریکا نسبت به جنگ در اوکراین و اسرائیل نشان از ریاکاری و استاندارد‌های دوگانه واشنگتن دارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران: ایشان تارور، ستون نویس واشنگتن پست می‌نویسد، برای بسیاری از ناظران خارجی غیرغربی، حملات نظامی اسرائیل که پس از عملیات حماس در ۷ اکتبر انجام شد، یادآور استاندارد‌های ... واشنگتن پست: نگرش آمریکا به‌اوکراین و اسرائیل نشانه ریاکاری واستاندارد‌ دوگانه واشنگتن است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اسراییل, اوکراین, جنگ سرد, حقوق بشر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, فلسطین, گزارش

کرملین: پوتین و ترامپ برای همکاری در حل مسائل بین‌المللی توافق کردند

کاخ کرملین اعلام کرد: ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا در مذاکره تلفنی شامگاه شنبه خود برای همکاری دو کشور در عرصه بین المللی با هدف حل مسائل مختلف توافق کردند.

 
به گزارش ایرنا، پس از تبریک پوتین به ترامپ برای آغاز مسئولیت ریاست جمهوری آمریکا، دو طرف بر لزوم هم افزایی برای تثبیت روند همکاری های دو جانبه بر اساس روابط برابر و سودمند تاکید کردند.

 
بنا به اعلام کرملین، پوتین و ترامپ همچنین به صورت مشروح در مورد مسائل بین المللی از جمله مبارزه با تروریسم، اوضاع خاورمیانه، مناقشه اعراب و رژیم صهیونیستی، مسائل مربوط به ثبات راهبردی، جلوگیری از گسترش جنگ افزارهای کشتار جمعی، فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران و وضعیت شبه جزیره کره گفت وگو کردند.

 
مسائل مربوط به اوضاع اوکراین نیز از دیگر محورهای مذاکره تلفنی پوتین و ترامپ اعلام شده است و دو طرف توافق کردند در مورد همه این مسائل مشارکت و همکاری کنند.

 
بنا به اعلام کاخ کرملین، رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا همچنین تروریسم بین المللی را یک تهدید معرفی کردند و تشریک مساعی بین المللی برای مبارزه با آن را یک اولویت خواندند.

 
پوتین و ترامپ همچنین خواستار هماهنگی واقعی اقدام های دو کشور برای سرکوبی داعش و دیگر گروههای تروریستی فعال در سوریه تا نابودی کامل آنها شدند.

 
در گفت وگوی تلفنی سران روسیه و آمریکا همچنین بر اهمیت احیای روابط اقتصادی و بازرگانی سودمند میان محافل تجاری دو کشور تاکید شد تا روند توسعه روابط دوجانبه تسریع شود.

 
پوتین و ترامپ همچنین با توافق برای انجام رایزنی های منظم سران، درباره برنامه ریزی دیدار و مذاکره مستقیم نیز موافقت کردند.

 
ترامپ در این مذاکره تلفنی گفت که برای ملت روسیه آرزوی خوشبختی و شکوفایی می کند و آمریکایی ها نیز به شهروندان روس و کشور آنها علاقه دارند که واکنش مشابه پوتین را در پی داشت.

 
پوتین نیز اظهار کرد: روسیه در طول بیش از دو سده از آمریکا حمایت کرده و متحد این کشور در دو جنگ جهانی بوده است و مسکو اکنون واشنگتن را شریک مهمی در مبارزه با تروریسم بین المللی می داند.

 

به گزارش اسپوتنیک مکالمه تلفنی روسای جمهور دو کشور حدود ۴۵ دقیقه به طول انجامید.

 
این گفتگو نخستین بار پس از آغاز به کار ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا و برای بار دوم پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفت. در طول مکالمه روسای جمهور دو کشور، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا راینس پریبس رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، مایکل فلین مشاور امنیت ملی آمریکا و استیون بنن مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور استراتژیک دراتاق بیضی شکل کاخ سفید حضور داشتند.

 
روسیه امیدوار است روابط مسکو و واشنگتن بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ که به گفته مقامات روسیه در دوران ریاست جمهوری اوباما روبه سردی کشیده شده، بهبود یابد.

ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

نامزد جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری گفت که طرح رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون درباره سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود.   به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در مصاحبه با خبرگزاری رویترز که عمدتا روی مسائل سیاست خارجی متمرکز بود، گفت، شکست داعش اولویت بالاتری نسبت به متقاعد کردن بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه برای ... ترامپ: سیاست کلینتون در سوریه به جنگ جهانی سوم ختم می‌شود!

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, خبر