کارگران کوت عبدالله: به آقای رئیسی هم نامه نوشتیم، دست یاری به سوی همه دراز کردیم اما کسی توجهی نکرد

کارگران شهرداری کوت عبدالله مطالبات خود را بیان کردند و گفتند: دیگر نه حرفی برای گفتن داریم و نه مسئولی مانده که از او کمک نخواسته باشیم. کل اهواز از حال و روز ما با خبرند.

 

کارگران شهرداری کوت عبدالله در تماس با ایلنا، مطالبات خود را بیان کردند و گفتند: «دیگر نه حرفی برای گفتن داریم و نه مسئولی مانده که از او کمک نخواسته باشیم. کل اهواز از حال و روز ما با خبرند.»

 

آن‌ها گفتند: «عیدی و سنوات سال گذشته را نگرفتیم و دو ماه از بیمه برایمان رد نشده است و حقوق ۴ ماه را علی‌الحساب دادند. پیش هر کس که می‌توانستیم رفتیم اما کسی توجهی نکرد.»

 

این کارگران سپس از مسئولان و اداراتی گفتند که برای گرفتنِ حقوق خود به آن‌ها مراجعه کردند:

 

«۱. چندین بار به استانداری مرکزی اهواز رفتیم اما کاری برای ما انجام ندادند وحتی یک بازرس هم نفرستادند تا وضعیت ما را پیگیری کند.

 

۲. به استانداری اهواز رفتیم اما آن‌ها هم پیگیر مطالبات ما نبودند.

 

۳. از دادستان کوت عبدالله در خواست کمک کردیم اما آن‌ها هم ما را یاری نکردند.

 

۴. بازرسی اطلاعات کوت عبدالله هم مطالبات ما را پیگیری نکرد. بازرسی اطلاعات کیانپارس اهواز هم رفتیم.

 

۵. حتی از امام جمعه کوت عبدالله کمک خواستیم.

 

۶. بارها روبه روی شهرداری کوت عبدالله جمع شدیم. گاهی از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر روبه‌روی شهرداری بودیم اما شهردار به ما توجهی نکرد.

 

۸. زمانی که آقای رئیسی به اهواز آمدند، به استقبال ایشان رفتیم و نامه‌ی خود را به ایشان دادیم و ایشان جواب نامه را به من پیامک کردند. در آن پیامک نوشته شد: « نامه شما درحال برسی است» اما هنوز جوابی غیر از این برایمان نیامده.

 

۹. اداره کار اهواز رفتیم و از کارفرما شکایت کردیم و حالا منتظر بررسی از سوی اداره کار هستیم.»

 

آن‌ها در پایان گفتند: «همه جا رفتیم و دیگر خسته شده‌ایم. می‌خواهیم از شهردار و کارفرما شکایت کنیم غیر از این راه‌حل دیگری نداریم. خدا شاهد است ما فقط حقوق ماه به ماه و پرداخت مرتب حق بیمه‌مان را می‌خواهیم فقط همین!»

 

یاد ابوالقاسم لاهوتی گرامی باد که گفت: چارۀ رنجبران، وحدت و تشکیلات است

مجلس و دولت فقط منافع طبقه‌ی خود را دنبال می‌کنند/ امید به اقدامات مجلس در قبال کارگران بیهوده است

یک فعال مستقل کارگری گفت: این مجلس هدفی جز پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی نداشته و ندارد و نباید انتظار زیادی از مجلس یازدهم داشت.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, کارگری

تلاش مجلس ولایی برای ایجاد شکاف در بین کارگران و جدا کردن رسمی‌ها از پیمانی‌ها و تضعیف اعتصاب کارگران

ناصر چمنی گفت: امروز کارگران پیمانکاری این صنعت از فرط بیچارگی اعتراض می‌کنند و آن‌وقت مجلس تصمیم می‌گیرد که حق و حقوق کارگران رسمی را اضافه کند؟! اصلا نمی‌شود این تبعیض را قبول کرد و کارگران هم این وضعیت را تحمل نخواهند کرد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش