ایستادگی و پایداری در مقابل طرح ضدکارگری نمایندگان جلوگیری از نابودی تامین اجتماعی است

حسین اکبری می‌گوید: به نام حمایت از تولید می‌خواهند تامین اجتماعی را از روابط کار حذف کنند و به کارفرمایان پاداش بدهند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم شدند

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان که در چند سال گذشته در استخدام یک شرکت پیمانکاری هستند، خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

بحرانهای اقتصادی و خیزش‌های اجتماعی

بحران‌های فزایندهٔ کنونی کشور که از سیاست‌های رژیم ولایت فقیه سرچشمه می‌گیرند به‌اوج خود رسیده‌اند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امپریالیسم, ایران, بازنشستگان, پرستاری, دهقانی, سرمایه‌داری, سیاسی, فقر, کارگری, مبارزه طبقاتی, مقاله, نئولیبرالیسم

کارگران عسلویه و پارس جنوبی؛ در انتظار حذف پیمانکارانیم

کارگران پارس جنوبی ابراز امیدواری کردند بررسی نهایی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت امروز به پایان برسد.

 

جمعی از کارگران عسلویه و پارس جنوبی در تماس با خبرنگار ایلنا اعلام کردند: هزاران کارگر نفت و گاز سراسر کشور به کمیسیون اجتماعی مجلس چشم دوخته‌اند و انتظار داریم همانطور که وعده داده‌اند، امروز (دوازدهم دی ماه) بررسی نهایی و جمع‌بندی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت به پایان برسد و این طرح برای تصویب نهایی تقدیم مجلس شود.

 

این کارگران که طرف قرارداد شرکت‌های پیمانکاری هستند و روزهای گذشته را در تهران سپری کرده‌اند تا پیگیر تصویب طرح ساماندهی باشند؛ می‌گویند: کمیسیون اجتماعی مجلس باید در مقابل همه‌ی کارشکنی‌ها ایستادگی کند و امروز پرونده‌ی طرح را ببندد؛ ما خواستار حذف کامل پیمانکاران و واسطه‌ها از تمام فازهای پارس جنوبی و انعقاد قرارداد مستقیم با همه‌ی کارگرانی هستیم که ماهیت شغل‌شان مستمر است.

 

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس روز گذشته به ایلنا گفت: یکشنبه بررسی نهایی طرح ساماندهی در کمیسیون اجتماعی مجلس به پایان خواهد رسید؛ او از شمول گسترده‌ی طرح و تلاش برای تحت پوشش قرار دادن نیروهای تمام نهادها خبر داد. حالا هزاران کارگر پیمانکاری و شرکتی نهادهای دولتی و عمومی، چشم به کمیسیون اجتماعی مجلس شورا دوخته‌اند و امیدوارند انتظار چندماهه بالاخره با دستاورد مثبت به پایان برسد.

کارگران آبفای اهواز خواستار تصویب طرح ساماندهی نیروهای قراردادی، شرکتی و حجمی شدند

منابع کارگری در شرکت آب و فاضلاب اهواز گفتند: حدود ۷۵۰ کارگر به عنوان اپراتور در شرکت آب وفاضلاب اهواز زیر نظر پیمانکار تامین نیرو مشغول کار هستند که پیگیر تبدیل وضعیت شغلی خود هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

رژیم کارگرستیز و تلاش پیگیر در صلب حقوق زحمتکشان

متاسفانه طی چند دهه اخیر کشور با خیل عظیمی از ورشکستگان به تقصیر و قصور مواجه است که بدون ترس از صدور حکم «توقف تاجر» با تغییر نام شرکت یا تغییر حوزه جغرافیایی و… مجدداً و مکرراً شرکت ثبت می‌کنند، حساب بانکی باز می‌کنند، دسته چک می‌گیرند، تسهیلات ارزی و ریالی می‌گیرند و منابع حاصله

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری