کارگران شهرداری «ویس» اهواز در اعتراض به ۵ ماه دستمزد پرداخت‌نشده، مقابل شهرداری تجمع کردند

کارگران مجموعه شهرداری ویس در شمال شهر اهواز در استان خوزستان گفتند که حدود ۵ ماه دستمزد پرداخت نشده، دارند و بیمه آن‌ها نیز چندین ماه پرداخت نشده است.

 

به گزارش ایلنا، این کارگران از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کردند و گفتند: علارغم پیگیری‌های مکرر کارگران برای دریافت حقوق، مسئولان شهری پاسخ قانع‌کننده‌ای به درخواست‌های کارگران نمی‌دهند.

 

آن‌ها گفتند: در سال جاری و گذشته چند بار در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق دست به اعتراض صنفی زده و از کار کردن خودداری کرده‌ایم. در آخرین تجمع که (۲۹فروردین ماه) برگزار شد، مسئولان شهری وعده پیگیری مطالباتمان را دادند.

 

این کارگران که در بخش‌های مختلف مجموعه شهرداری کار می‌کنند، در ادامه گفتند: کار می‌کنیم اما از دستمزد خبری نیست! در شرایط اقتصادی فعلی، حتی اگر کارگر دستمزد هم بگیرد، نمی‌تواند نیازهای ضروری خانوار را تامین کند چه برسد به ما که پرداخت دستمزدهایمان ماه‌ها به تعویق افتاده است.

 

به گفته این کارگران، علیرغم اینکه مسئولان شهری از وضعیت مطالبات آن‌ها باخبرند اما تا این لحظه در خصوص پرداخت مطالبات مزدی کارگران مجموعه شهرداری ویس اقدامی صورت نداده‌اند.

 

این کارگران از افزایش میزان مطالبات مزدی خود در ماه‌های آینده ابراز نگرانی کردند و گفتند: مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات، مشکلات بسیاری برای خانواده‌های ما به وجود آورده است.

 

حزب کمونیست کوبا خود را برای کنگرهٔ هشتم مهیا می‌سازد

همان‌طور که در دی‌ماه گذشته اعلام شد، کنگره هشتم حزب کمونیست کوبا از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. در این کنگره موضوع‌های عمده و سرنوشت‌ساز در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، و اجتماعی کشور بررسی خواهند شد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, دهقانی, سوسیالیسم, کارگری, کوبا, مقاله, همبستگی

چراغ سبز کارفرمای مادر به پیمانکاران علیه کارگران

خارج بودن کارگران مناطق آزاد و ویژه از شمول قانون کار و تبعیت از مقررات جداگانه، از گذشته همواره دغدغه فعالان کارگری بوده و توسعه این مناطق نگرانی تبعیض بیشتر بین نیروی کار را افزایش داده است.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش