سفره کارگران و زحمتکشان خالی تر از همیشه

همه مردم کشور باید از یک زندگی انسانی و مرفه برخوردار باشند و محاسبه حداقل دستمزدها باید بالاتر از خط فقر باشد تا بتواند تامین کننده هزینه های لازم زندگی آنها باشد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, بانک جهانی, حقوق بشر, سازمان ملل, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری, مقاله

فراخوانی اتحادیه‌های کارکنان فرانسه برای اعتصاب سراسری

اتحادیه‌های فرانسه در اعتراض به اصلاحات حقوق بازنشستگی و بحران هزینه‌های زندگی روز پنجشنبه اصناف و اقشار مختلف را به اعتصاب سراسری فراخواندند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, جهان, حقوق بشر, خبر, راننده, غرب اروپا, فرانسه, کارگری, معلمان

کارگران پروژه‌ای نفت؛ تا کی گرسنگی و بی‌تامینی؟ دیگر بس است!

ما کارگران پروژه ای نفت همصدا با همه مردم در ایران بار دیگر خشم و نفرت خود را نسبت به قتل مهسا امینی این دختر جوان به دست گشت ارشاد اعلام کرده و از مبارزات مردمی علیه خشونت سازمان‌یافته و هر روزه علیه زنان و علیه فقر و بی‌‌تامینی و جهنم حاکم بر جامعه حمایت

ادامه

ایران, پیام, حقوق بشر, خبر, زنان, عدالت اجتماعی, کارگری

۶ کارگر در چهار حادثه کاری جان خود را از دست دادند

سه کارگر بر اثر سقوط جرثقیل، یک کارگر براثر برق گرفتگی، یک کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع و یک گارگر بر اثر ریزش ساختمان در دو سه روز گذشته جان خود را از دست دادند.

ادامه

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران شهرداری زنجان خواستار تبدیل وضعیت استخدامی از قراردادی به رسمی شدند

شماری از کارگران قراردادی شهرداری زنجان که در بخش خدمات و فضای سبز مشغول کارند، خواستار رفع تبعیض در تبدیل وضعیت قراردادهای خود از پیمانکاری به قرارداد مستقیم شدند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، به گفته یکی از کارگران شهرداری زنجان، از یکسال پیش طرح تبدیل وضعیت استخدامی حدود ۱۶۰ نفر از همکاران ایثارگر در مجموعه شهرداری زنجان اجرا شده بنابراین بقیه نیروهای قراردادی (غیرایثارگر) که تعدادشان به حدود ۷۰۰ نفر می‌رسد نیز بدنبال تبدیل وضعیت استخدامی خود هستند.

 

به گفته یکی از کارگران؛ مسئولان باید بحث تبدیل وضعیت استخدامی را برای همه کارگران شاغل در شهرداری زنجان انجام دهند و نباید بین ایثارگر و غیرایثارگر تفکیک قائل شوند.

 

این کارگر همچنین اظهار کرد: چندین سال است او و سایر همکارانش با حداقل ده سال سابقه کار پیگیر تبدیل وضعیت و دریافت مطالبات قانونی از شهرداری هستند که انجام نشده است. این در حالیست که ما کارگران خدماتی و فضای سبز شاغل در شهرداری زنجان، در حال حاضر در خصوص پرداخت به موقع حقوق هیچ مشکلی نداریم و تنها خواسته ما ضمن اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، تبدیل وضعیت شغلی از قراردادی به رسمی هستیم که سالهاست آن را پیگیری می‌کنیم.

 

او با بیان اینکه بخشی از نیروی کار شهرداری زنجان را کارگران شرکتی تشکیل می‌دهند که فاقد امنیت شغلی هستند، افزود: جدا از تبدیل وضعیت همکاران ایثارگر، قرار است کارگران شرکتی شاغل در شهرداری از شرکتی به قراردادی تبدیل وضعیت شوند.

 

به گفته این کارگر قراردادی؛ ما از سامان گرفتن همکاران ایثارگر و خانوادهایشان خرسند هستیم اما مسئولان باید به وضعیت کارگران قراردادی که تعدادشان هم در شهرداری زنجان کم نیست نیز رسیدگی کنند.

اعتصاب‌های کارگری، دولت محافظه‌کار بریتانیا را به چالش می‌کشند!

از دههٔ ۱۹۸۰/۱۳۶۰ و اعتصاب تاریخی معدنچیان بریتانیا در مقابله با سیاست‌های ضدکارگری مارگارت تاچر- از معماران نولیبرالیسم- چنین اعتصاب‌های یکپارچه با شعارهای مشخص طبقاتی در آن کشور سابقه نداشته است. 

ادامه

اختلاف طبقاتی, انگلستان, اوکراین, جهان, حقوق بشر, روسیه, سرمایه‌داری, عدالت اجتماعی, مقاله, نئولیبرالیسم

کارگران در بند رژیم کارگرستیز و ضدملی ولایی

با رکود و تعطیلی برندهای قدیمی، چند صد شغل ثابت از بین می‌رود، آنهم به خاطر مشکلات مالیاتی یا بحران مالکیت یا به عبارت ساده‌تر، واگذاری به امان خدا؛ نشست بگذارند، بررسی کنند و در نهایت اینکه، پا روی خرخر‌ه‌ی برندهای معروف نگذارند…..

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

هشدار کنگره اتحادیه‌های صنفی انگلستان به تراس نخست‌وزیر راست‌گرای جدید درباره حقوق کارگران

رهبر کنگره اتحادیه‌های صنفی انگلستان در نامه‌ای سرگشاده به نخست وزیر جدید هشدار داده است که در صورت تلاش برای تضعیف حقوق کارگران، با مقاومت زیادی روبرو خواهد شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری

چهارمین موج جنبش چپ در آمریکای لاتین از زمان انقلاب کوبا، خصلت سوسیال دموکراسی دارد

ویجی پراشاد؛ از هفتم ماه اوت ۲۰۲۲/ ۱۶ مردادماه ۱۴۰۱، کشور کلمبیا رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور جدید خواهد داشت.

ادامه

ارژانتین, اروپا, امپریالیسم, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, امنیتی, اوکراین, برزیل, پرو, تاریخ, تجاوز نظامی, جهان, حقوق بشر, دیدگاه, روسیه, سرمایه‌داری, سوسیالیسم, شیلی, کارگری, کلمبیا, کمونیسم, کوبا, مقاله, مکزیک, ونزوئلا