رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

رئیس‌جمهوری سابق ایرلند گفت برای آمریکا خوب نیست که با این حد از کشتار شناخته شود. به گزارش ایسنا، مری رابینسون، رئیس‌جمهوری سابق ایرلند در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان با اشاره به حمایت‌های نظامی واشنگتن از اسرائیل گفت اینکه آمریکا را با این حجم از کشتار بشناسند، برای ایالات متحده خوب نیست. رابینسون که ... رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, ایرلند, تحلیل, جهان, سازمان ملل, غرب اروپا, فلسطین

نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

حاکمیت نظامی حاکم بر نیجر در راستای رویکرد افزایش همکاری نظامی با روسیه اعلام کرد که به دو توافق شراکت نظامی و امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داده است. به گزارش ایسنا، وزارت خارجه هیات حاکمه نظامی نیجر در بیانیه‌ای اعلام داشت، از ماموریت شراکت نظامی اتحادیه اروپا در نیجر (EUMPM) خارج شده و مجوز ... نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

ادامه

اتحادیه اروپا, امنیتی, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, نیجر

جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

در شرایطی که جنگ اسرائیل علیه غزه از دو ماه عبور کرد، جرمی کوربین، رهبر سابق حزب کارگر انگلیس را به «اقدام در راستای پاکسازی کل جمعیت غزه» متهم کرد. به گزارش ایسنا، این نماینده پارلمان انگلیس گفت که حملات اسرائیل علیه غزه به هیچ وجه با «رویدادهای » هفتم اکتبر «متناسب نیست.» در جریان ... جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

ادامه

اسراییل, انگلیس, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین, مصر

سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

رهبر حزب «میهن‌پرستان» فرانسه از قصد ناتو برای مقصر دانستن رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست در جنگ با روسیه خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «فلوریان فیلیپو»، رهبر حزب «میهن‌‌پرستان» فرانسه اعلام کرد که مصاحبه اخیر «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو نشان‌دهنده تصمیم این ائتلاف برای مقصر دانستن «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست ... سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

ادامه

اوکراین, تحلیل, جنگ نیابتی, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیر نظامی در غزه را بی‌سابقه توصیف کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فایننشال تایمز، «الکساندر دی کرو»، نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیرنظامی در نوار غزه را بی‌سابقه توصیف و تاکید کرد که نابودی کل یک جامعه و سرزمین نمی‌تواند راه‌حلی برای وضعیت موجود باشد. دی کرو گفت: «هدف هرگز ... نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

ادامه

اسپانیا, اسراییل, بلژیک, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین

ژنرال آمریکایی: تصمیم ترامپ برای بازگرداندن نیروها از آلمان تنها به‌آمریکا ضربه می‌زند

یک ژنرال آمریکایی تصمیم ترامپ برای بازگرداندن نیروهای خود از خاک آلمان را خطایی بزرگ و تصمیمی سیاسی دانست که تنها به خود آمریکا آسیب می‌رساند.

 

به گزارش تسنیم، ژنرال “بن هاجز”، فرمانده پیشین نیروی زمینی ارتش آمریکا در اروپا در گفتگو با “آر ان دی” آلمان تصمیم آمریکا برای بازگرداندن بخشی از نیروهای آمریکایی از خاک آلمان را خطایی بزرگ دانسته و تاکید کرد: این تصمیم دونالد ترامپ نتیجه یک تحلیل استراتژیک معمولی و یا یک هماهنگی در دولت نیست. ناتو و دولت آلمان هم در جریان چنین تصمیمی قرار نگرفتند. این تصمیم همچنین یک غافلگیری کامل برای نیروهای آمریکایی در آلمان بود.

 

وی افزود: هیچ اطلاع رسمی در این باره وجود نداشت و تنها در مقاله‌ای در “وال استریت ژورنال” به این مسئله پرداخته شد و “ریچارد گرنل”، سفیر سابق آمریکا در آلمان هم در این باره گفته بود: این تصمیمی است که ماه ها درباره آن صحبت شده بود. در واقع تنها او در این باره ماه ها صحبت کرده بود. ارتش آمریکا تا به حال هیچ دستورالعمل و راهنمایی در این باره دریافت نکرده و از این رو تا به حال هیچ کس چمدان خود را نبسته است.

 

وی در پس این تصمیم ترامپ هیچ استراتژی نظامی را ندیده و گفت: هیچ تحلیل استراتژیکی این نتیجه را نخواهد داد که آمریکا با کاهش حضور نظامی خود در آلمان وضعیت بهتری پیدا می‌کند.

 

این ژنرال سابق آمریکایی درباره دلیل این تصمیم ترامپ گفت: این مسئله قابل توجه است که بسیاری تحلیلگران این تصمیم ترامپ را واکنشی فوری به تصمیم صدر اعظم آلمان برای سفر نکردن به واشنگتن برای شرکت در کنفرانس جی ۷ می‌دانند. این مسئله نشان می‌دهد که مناسبات بین طرفین تا چه اندازه پر تنش است. با توجه به سخنوری‌های سفیر سابق آمریکا و بحث ها درباره هدف افزایش هزینه‌های دو درصدی اعضا در ائتلاف نظامی ناتو بسیاری افراد معتقدند که این یک انتقام شخصی از طرف ترامپ بود.

 

وی در عین حال گفت: من این طور فکر نمی‌کنم. البته رد نشست جی ۷ از طرف مرکل شاید آخرین علت بود. اما من فکر می‌کنم که این تصمیم ترامپ صد در صد سیاسی بوده است. ریچارد گرنل، سفیر سابق آمریکا در آلمان همواره در این باره صحبت می‌کرد که فشارها بر آلمان باید افزایش یابد.

 

بن هاجز این تصمیم ترامپ را اقدامی دانست که تنها به آمریکا آسیب می‌رساند و همچنین آن را آسیبی برای ناتو دانست.

 

وی افزود: شهروندان آلمانی که من با آن‌ها صحبت کرده‌ام این اقدام ترامپ را یک مجازات نمی‌دانند. من فکر می‌کنم نیمی از آلمانی‌ها دوست دارند با نیروهای آمریکایی خداحافظی کنند.

 

این ژنرال آمریکایی در این باره که بسیاری از نمایندگان کنگره آمریکا با این تصمیم ترامپ مخالفت کرده‌اند ابراز خرسندی کرده و گفت: من امیدوارم که کنگره بتواند این تصمیم را حداقل برای مدتی به تاخیر بیاندازد.

 

وی در عین حال نتایج اجرای چنین تصمیمی از طرف ترامپ را عامل آسیب جدی به مناسبات آمریکا با مهم‌ترین متحد خود یعنی آلمان ارزیابی کرده و شانس اجرای این تصمیم ترامپ با وجود مخالفت‌های زیاد و اینکه کنگره نتواند آن را به تاخیر انداخته و یا متوقف کند بالای پنجاه درصد دانست.

یک نظرسنجی بین‌المللی نشان می‌دهد؛ واکنش چین به کرونا بهتر از آمریکا بوده است

نتایج یک نظرسنجی بین‌المللی نشان داد، تعداد افرادی که فکر می‌کنند چین واکنش بهتری به همه‌گیری کووید-۱۹ داشته، از آن‌هایی که گمان می‌کنند ایالات متحده عملکرد بهتری داشته، بیشتر است.

ادامه

المان, امریکا, جهان, چین, غرب اروپا, ناتو

آلمان: تحریم‌های آمریکا علیه «نورد استریم ۲» دخالت جدی در امنیت انرژی اروپاست

وزارت خارجه آلمان انتقاد شدیدی به تصمیمات آمریکا برای تحریم پروژه گازی “نورد استریم ۲” وارد کرده و این اقدام را دخالت جدی در امنیت انرژی و استقلال اتحادیه اروپا دانست.

ادامه

اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه