لاوروف: بریکس در افزایش پرداخت با پول های ملی موفق بوده است

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه در ادامه سفر آفریقایی خود، با اشاره به در دسترس نبودن دلار آمریکا و موفقیت بریکس در افزایش مبادلات دوجانبه بازرگانی با پول های ملی، گفت: کشورهای عضو بریکس برای افزایش پرداخت ها با پول های رایج در معاملات و عملیات مالی، فعالانه تلاش می کنند. ... لاوروف: بریکس در افزایش پرداخت با پول های ملی موفق بوده است

ادامه

ارژانتین, افریقای جنوبی, اقتصادی, الجزایر, امارات, ایران, برزیل, بریکس, جنوب آفریقا, جهان, چین, روسیه, عربستان سعودی, مصر, هندوستان

حزب «وطن» ترکیه: تا ۶ ماه دیگر از ناتو خارج خواهیم شد!

نایب رئیس حزب «وطن» ترکیه با بیان اینکه ناتو با تحریکات خود ما را مجبور به خروج از ائتلاف می‌کند، اعلام کرد که کشورش ۵ تا ۶ ماه دیگر از ناتو خارج خواهد شد. به گزارش امروز (چهارشنبه) ایرنا، «ادهم سانجاک» نایب رئیس حزب «وطن» ترکیه در اظهارات خود که در مصاحبه‌ای با یکی از ... حزب «وطن» ترکیه: تا ۶ ماه دیگر از ناتو خارج خواهیم شد!

ادامه

ایران, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوئد, فاشیسم, ناتو, هلند

وزیر کشور اسبق لیبی: آمریکا بدنبال طولانی کردن بحران لیبی است

وزیر کشور اسبق لیبی با انتقاد از دخالت های آمریکا در امور داخلی کشورش گفت که این دخالت ها فقط مدت بحران در لیبی را طولانی می کند. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «صالح رجب» در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک تصریح کرد که دخالت های آمریکا و ترکیه در امور داخلی لیبی اخیرا گسترش ... وزیر کشور اسبق لیبی: آمریکا بدنبال طولانی کردن بحران لیبی است

ادامه

آمریکا, افغانستان, تحلیل, ترکیه, جهان, حقوق بشر, شرق افریقا, شمال افریقا, غرب, لیبی, ویتنام

حضور آمریکا در سوریه پرخطرتر از هر زمان دیگر

“شاید مداخله نظامی آمریکا در سوریه یک مداخله کم هزینه به نظر برسد، اما در واقعیت امر اینگونه نبوده است.” به گزارش ایسنا، پایگاه “نشنال اینترست” در تحلیلی با عنوان “حضور آمریکا در سوریه پرخطرتر از هر زمان دیگر” نوشته است: «به نظر می‌رسد دکترین سیاست آمریکا در سال ۲۰۲۳ در سوریه این است که ... حضور آمریکا در سوریه پرخطرتر از هر زمان دیگر

ادامه

آمریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, روسیه, سوریه

شرط جدید آمریکا برای فروش جنگنده‌های اف۱۶ به ترکیه

مقامات آمریکایی در ادامه چالش فروش جنگنده‌های اف۱۶ به دولت آنکارا، این‌بار شروط جدیدی را مطرح کردند. مقامات آمریکایی اعلام کردند نمایندگان کنگره در صورت موافقت ترکیه با پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو برای فروش اف۱۶ به دولت آنکارا مشکلی نخواهند داشت. به گزارش خبرگزاری الجزیره، این برای چندمین‌بار در چند سال گذشته است ... شرط جدید آمریکا برای فروش جنگنده‌های اف۱۶ به ترکیه

ادامه

آمریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بالتیک, ترکیه, جهان, روسیه, سوئد, شرق اروپا, شمال اروپا, فنلاند, گزارش, مجارستان, ناتو

پلیس فعالیت آزاد داعش درترکیه را لو داد

گزارش پلیس ترکیه به دادستان این کشور درباره پرونده عملیات تروریستی عناصر داعش در ترکیه ، فعالیت آزاد تروریست ها در خاک ترکیه را لو داد.

 

ایرنا؛به گزارش خبرگزاری دوغان ، دادستان ترکیه در باره پرونده کشته شدن هفت تن از اهالی شهر کرد نشین « بین گل » در جنوب شرقی ترکیه در اواخر سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) ، از پلیس منطقه در باره فعالیت ها و حضور عناصر تروریستی داعش اطلاعات خواست.

 

بر پایه این گزارش ، در گزارشی که پلیس ترکیه در فروردین ماه سالجاری (۱۳۹۵) در اختیار دادستان قرار داد از حضور عناصر تروریستی داعش در این منظقه ، فعالیت آزاد برای جذب نیرو برای داعش زیر پوشش انجمنی به نام «انجمن اصلاح» و حتی برگزاری پیک نیک در حومه شهر« بین گل» سخن گفته شد.

در گزارش پلیس آمده است ، عناصر داعش برای جذب نیرو و اعزام آنان به سوریه برای پیوستن به داعش اول با آنان در انجمن اصلاح قرار ملاقات می گذاشتند ، سپس پیک نیک هایی برای آشنایی و صحبت برگزار می شد.

 

این در حالیست که رهبر حزب کردی دموکراتیک خلق های ترکیه، نیز روز گذشته (پنجشنبه) مدعی شده بود که در سایه چشم پوشی های حزب حاکم ترکیه ، گروه ترویستی داعش به درون بدنه دولت ترکیه نفوذ کرده و هواداران آن وارد نهادهای دولتی شده اند.

پایگاه خبری «یورت» نوشت : صلاح الدین دمیرتاش، رهبر حزب دموکراتیک خلق ها در باره حمله تروریستی به فرودگاه استانبول گفت: گروه تروریستی داعش در یک سال گذشته همواره مخالفان حزب حاکم عدالت و توسعه را هدف قرار داده بود و در این مدت عملیاتهای انتحاری در سوروچ و در نزدیکی ایستگاه راه آهن آنکارا علیه تجمع های مخالفان کرد صورت گرفت.

دمیرتاش گفـت : در سایه چشم پوشی ها و حمایت ها ، گروه تروریستی داعش عناصر خود را وارد مراکز بهداشتی ، بیمارستانها ، وزارت آموزش و پروش ، فرودگاهها ، مراکز پلیس و دیگر نهادهای دولتی کرد و اکنون در هر جا که می خواهد دست به عملیات تروریستی می زند.