درخواست آلمان از چین برای برقراری صلح در اوکراین

صدراعظم آلمان طی نشستی با رئیس جمهوری چین اعمال نفوذ پکن بر مسکو را برای پایان دادن به جنگ در اوکراین خواستار شد. به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، اولاف شولتس روز سه شنبه اظهار داشت که از شی جین پینگ رئیس جمهوری چین خواسته است تا برای پایان دادن به جنگ در اوکراین ... درخواست آلمان از چین برای برقراری صلح در اوکراین

ادامه

آلمان, اقتصادی, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح, فلسطین

چین گزارش انگلیس درباره هنگ کنگ را رد کرد

چین امروز سه‌شنبه، از انگلیس خواست تا از مداخله در امور هنگ کنگ و همدستی با مجرمان و آشوبگرانی که امنیت ملی چین را تضعیف می‌کنند، دست بردارد. به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، لین جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشستی خبری در پاسخ به سوالی درباره تهمت‌های ... چین گزارش انگلیس درباره هنگ کنگ را رد کرد

ادامه

آزادی, انگلیس, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, غرب اروپا, هنگ کنگ

دیدار و رایزنی مقام ارشد امنیتی روسیه با السیسی درباره تحولات منطقه

رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه امروز سه‌شنبه، در سفری به مصر با رئیس جمهوری این کشور دیدار و در ارتباط با تحولات منطقه به ویژه بحران غزه گفت وگو کرد. به گزارش ایرنا به نقل از شبکه روسیاالیوم، «سرگئی ناریشکین» رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه در سفری به قاهره با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر ... دیدار و رایزنی مقام ارشد امنیتی روسیه با السیسی درباره تحولات منطقه

ادامه

افغانستان, امنیتی, اوکراین, تروریسم, خاورمیانه, خبر, روسیه, شمال افریقا, مصر

چین خواستار پایبندی آلمان به احترام متقابل شد

شی جین‌پینگ رئیس‌جمهوری چین در دیدار با اولاف شولتس صدراعظم آلمان تاکید کرد که روابط دو جانبه با برلین پیوسته ادامه پیدا خواهد کرد و پکن به دنبال زمینه‌های مشترک است. به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، شی امروز سه‌شنبه در دیدار با شولتس در پکن گفت: ما باید روابط دو جانبه را از منظر ... چین خواستار پایبندی آلمان به احترام متقابل شد

ادامه

آلمان, اروپا, اروپای مرکزی, اسراییل, اقتصادی, اوکراین, جهان, چین, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح, فلسطین, گزارش

تأکید رهبر کره شمالی بر توسعه روابط پایدار و بلندمدت با چین

رهبر کره شمالی در دیدار با قانون‌گذار ارشد دولت چین بر توسعه روابط پایدار و بلندمدت پکن و پیونگ‌یانگ تأکید کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی در دیدار با «ژائو لجی» رییس کمیته دایمی کنگره ملی خلق چین بر توسعه روابط بلندمدت این کشور با پکن تأکید کرد. به نوشته خبرگزاری ... تأکید رهبر کره شمالی بر توسعه روابط پایدار و بلندمدت با چین

ادامه

جهان, چین, شرق آسیا, کره شمالی, گزارش

پرتیراژ‌ترین روزنامه چین: نقض تعهدات بین‌المللی از سوی ترامپ امری عادی است

‘چاینا دیلی’ پرشمارگان ترین روزنامه چین روز پنجشنبه نوشت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که ید طولایی در نقض مقررات و معاهدات بین المللی دارد به توافق هسته ای به عنوان یک سند معتبر مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل هم پشت کرد.

 

این روزنامه معتبر چینی خاطر نشان کرده است که نقض تعهدات بین المللی از سوی ترامپ امری عادی است و او پیشتر معاهدات بین المللی دیگری را هم نادیده گرفته و کنار گذاشته است.

 

چاینا دیلی از سال ۱۹۸۱ تا کنون به زبان انگلیسی در چین منتشر می شود و تیراژ ان بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون نسخه در روز متغیر است این نشریه بیشتر مواضع دولت و حاکمیت چین را به زبان انگلیسی برای مخاطبان خارج از کشور منتشر می کند.

 

پیمان شکنی و نقض توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ که رسانه های آمریکایی سعی دارند با عنوان « خروج آمریکا از توافق هسته ای » بار مثبتی به آن بدهند از سوی وزارت خارجه چین و رسانه های این کشور مورد هجمه قرار گرفته و پکن در بیانیه ای این کار را باعث تاسف دانسته است.

 

نشریه چینی می نویسد: ترامپ نه فقط یک توافق مهم دیگر را نقض کرد بلکه ثابت کرد که برای تلاش های بین المللی و کوشش سرسختانه کشورهای دیگر برای رسیدن به توافقات بسیار مهم و دیپلماسی اهمیتی قایل نیست.

 

چاینا دیلی با اشاره به اینکه ترامپ ناقض تعهدات بین المللی است، افزود: از زمانی که توافق در سال ۲۰۱۵ حاصل شد بیش از ۱۰ بار آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید کرد که ایران به تعهداتش عمل کرده است.

 

این در شرایطی است که آژانس پس از پیمان شکنی ترامپ یک بار دیگر تایید کرد هیچ نقض تعهدی از سوی ایران مشاهده نشده است و تحریم ها علیه تهران بر اساس توافق باید لغو شود.

 

روزنامه چینی تاکید کرده است که ترامپ به دنبال دامن زدن به تنش ها در خاورمیانه است اقدامی که او انجام داده است تنها باعث بی ثباتی بیشتر می شود و برخلاف گفته هایش به هیچ وجه در راستای صلح نیست.

 

چاینا دیلی نوشت : این اولین بار نیست که ترامپ از تعهدات بین المللی تخطی می کند او پیمان بین المللی تحولات اقلیمی پاریس را کنار گذاشت و سپس از توافق ترانس پاسیفیک که ۱۱ عضو دیگر داشت و برخی متحدش بودند، خارج شد.

 

روزنامه چینی می نویسد: ترامپ می گوید که می خواهد سرنوشت و آینده بهتری برای آمریکا رقم بزند اما او و هیچیک از اعضای کابینه اش پیشگو نیست و نمی دانند آینده چه خواهد شد.

 

چاینا دیلی با انتقاد بسیار شدید اللحن از رییس جمهور آمریکا به عنوان یک ناقض پیمان های بین المللی آورده است: توافق هسته ای از زمان شروع خیلی خوب بوده است و همان بهتر که ترامپ آن را به حال خود رها کند.
ایرنا

“قدرتمندترین” افراد جهان؛ شی جینپینگ و پوتین در صدر فهرست

مجله فوربس جدیدتری فهرست خود را از ۷۵ نفر از “قدرتمندترین” شخصیت‌ها و چهره‌های جهان برای سال ۲۰۱۸ منتشر کرده که در این فهرست رتبه‌های اول و دوم به ترتیب در اختیار روسای جمهور چین و روسیه بوده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در رده سوم در این فهرست قرار دارد.

ادامه

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین ... مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

ادامه

جهان, چین, شرق اروپا, فساد

مدارس مجهز، الگوی چین برای آموزش دانش آموزان روستایی

چین از طریق سرمایه گذاری هنگفت و با هدف فراهم آوردن استانداردهای آموزشی مطلوب برای تمامی دانش آموزان مناطق روستایی و دور افتاده، اقدام به ساخت مدارس بزرگ مجهز به امکانات آموزشی مناسب از قبیل آزمایشگاه، کارگاه و کتابخانه در شهرهای کوچک همجوار کرده است.   به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دفتر اطلاع رسانی شورای ... مدارس مجهز، الگوی چین برای آموزش دانش آموزان روستایی

ادامه

جهان, چین, خبر

هشدار کره شمالی به آمریکا: فضای گفت و گو و دوستی را نابود نکیند

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با انتشار بیانیه ای از آمریکا خواست تا فشار و تهدید نظامی علیه پیونگ یانگ را متوقف کند زیرا تعطیلی برنامه هسته ای این کشور ربطی به فشارهای آمریکا ندارد و تحریم نمی تواند به حل و فصل برنامه هسته ای کره شمالی کمک کند.

ادامه

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی